האם ליברמן יצליח להיהפך לבולדוזר כמו אריאל שרון?

ליברמן מקבל לידיו משרד אוצר שבור, עם מ"מ מנכ"ל, מ"מ ראש אגף תקציבים ופקידות מקצועית שפופה ■ משאלת הלב באוצר היא שליברמן, בשאיפתו להצליח, יפעל לשיקום הדרג המקצועי במשרד

מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירב ארלוזורוב

אביגדור ליברמן עוד לא התמנה לשר האוצר, וכבר אנחנו מתחנפים אליו. זאת, כאשר אנחנו מתעקשים להעניק לו את המחמאה הכי גדולה שהוא יכול היה לאחל לעצמו: השאלה אם הוא מתכוון להיות אריאל שרון הבא.

המינוי המיועד של ליברמן לשר האוצר מזכיר מבחינות רבות את כניסתו של שרון לתפקיד ראש הממשלה ב-2001. מצד אחד, שרון היה מחרחר מלחמה - שחצי שנה קודם לכן עלה לביקור פרובוקטיבי בהר הבית, הצית את אש האינתיפאדה השנייה וגם קטף את פירות הדם שזרם ברחובות כאשר נבחר באמצע המלחמה לראשות הממשלה במקום אהוד ברק. זה האיש שמנחם בגין הזהיר כי יקיף את קרית הממשלה בטנקים ושנחשד בעבירות פליליות חמורות בפרשת האי היווני, ורק החלטה תמוהה של היועץ המשפטי לממשלה החדש דאז, מני מזוז, מנעה ממנו העמדה מתבקשת לדין. מצד שני, שרון היה גם בולדוזר, שידע לקבל החלטות ולהניע את עבודת הממשלה, איש שלא חשש משרים חזקים ומצליחים שפועלים תחתיו (ע"ע בנימין נתניהו כשר אוצר), והאיש שהתנהל כראש ממשלה בזהירות רבה מבחינת תקינות ההחלטות שלו. התוצאה: אחד מראשי הממשלה האפקטיביים והחזקים ביותר שהיו בישראל מעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker