מביא על עצמו את קצו: נתניהו מטביע את הספינה — ולא יוכל לברוח מאשמה

זאת שאלה של זמן עד שנתניהו ייפול. המבהיל הוא שהקץ יגיע רק אחרי שתהיה התפכחות של הציבור מדמותו, בגלל המשבר הכלכלי העצום שעוד יגיע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אי אפשר שלא להיות מתוסכלים מההתפטרות הזועמת של ראש אגף התקציבים, שאול מרידור, כחודש לאחר שגם החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, הודיע על פרישתו. התחושה היא שהפקידים הבכירים מבינים שהאונייה טובעת, וממהרים לברוח רגע לפני — תוך שהם נוטשים לגורלם האכזר את הנוסעים האומללים, אזרחי ישראל.

את הבריחה המבוהלת מהאונייה ששמה ממשלת ישראל קשה יהיה לעצור. צריך להיות היום מזוכיסט כדי להסכים להיות עובד ציבור, וההערכה היא שאנשי מקצוע ישרים ורציניים לא יסכנו את שמם ואת בריאותם הנפשית בהיענות גם להצעות הבכירות ביותר בשירות הציבורי. המינויים החדשים לתפקידים הבכירים — בהנחה שיהיו כאלה, לפני שראש הממשלה בנימין נתניהו גורר את הספינה סופית למצולות הבחירות, בדצמבר או במארס הקרובים — יהיו לפי ההערכות רק של יסמנים כנועים וצייתנים, כמו נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ, או של מי שבאים לתפקיד כדי לסרס ולהחליש אותו, כמו המינוי של מתניהו אנגלמן למבקר המדינה. מינויים מקצועיים, לשם קידום מטרות מקצועיות, כבר אינם קיימים כיום בממשלת ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker