תאופיק אגבאריה
תאופיק אגבאריה
בעלי מוגבלויות - אילוסטרציה
תאופיק אגבאריה
תאופיק אגבאריה

תקופה לא פשוטה עברה על שוק העבודה הישראלי בחודשים האחרונים. כמעט כל עסק, בכל תחום, פשוט עצר את פעילותו. התקופה האחרונה היתה תקדים שלא ידענו דבר שדומה לו בעידן החדש; תקופה שדרשה ותדרוש מכל אחד מאתנו להתעלות ולהיות יצירתי בתחומו כדי להצליח לצאת מהמשבר או לכל הפחות להחזיק את הראש מעל המים.

בשבועות האחרונים אנו עדים לחזרה הדרגתית לשגרה. מעסיקים רבים חוזרים לפעילות חלקית או מלאה. בתוך אותה התאוששות הדרגתית של המשק, יש לקחת בחשבון את אותם עובדים עם מוגבלות, שכמו שאר המשק סופגים את הנטל הכלכלי שנוצר בעקבות המשבר, אם כי אצל אותם עובדים עם מוגבלות הקושי כפול, מכיוון שלא אחת מדובר באנשים המשתייכים לקבוצת סיכון, או לצערנו אנשים העובדים בתפקידים זוטרים, ועל כן היו הראשונים להיות מפוטרים ויהיו האחרונים לחזור אל המשק.

בישראל חיים נכון ל-2020 יותר מ-800 אלף אנשים עם מוגבלות בגילי עבודה (64-20). מתוכם, 500 אלף עם מוגבלות שמוגדרת כחמורה. עוד טרם המשבר שפקד אותנו, שיעור התעסוקה של אנשים עם מוגבלות היה 55% בהשוואה ל- 74.6% אצל אנשים ללא מוגבלות. חלק גדול מאותו כוח עבודה טרם חזר למקום עבודתו, וככל הנראה עוד יעבור זמן עד לחזרתו.

החזרה מהירה של אותם עובדים עם מוגבלות לשוק העבודה והימנעות מפיטוריהם חשובה עבור כלכלת המדינה, ויש לה תרומה מהותית לארגון המעסיק. בניגוד למיתוסים קיימים, לא קיימת סתירה בין שילוב אנשים עם מוגבלות לבין הרווח הכלכלי לעסקים ולהיפך. מדובר בכח אדם נאמן המגלה מחויבות עזה לארגון בו הוא מועסק. בנוסף, הוכח כי העסקת עובדים עם מוגבלות תורמת לחשיבה יצירתית בארגון, משפרת את האקלים החברתי ובכך מביאה לשיפור התפוקות.

מחקרים גם מלמדים ששילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה מביא לשיפור הבריאות והרווחה הנפשית של העובד, לירידה ברמת הדיכאון וכן להעלאת הערך העצמי של אנשים עם מוגבלות, לשביעות רצון גדולה יותר מהחיים ולשיפור במצב הכלכלי ובאיכות החיים בקרב אוכלוסייה זו.

לאחר מספר שנים לא מבוטל שבהן עסקתי בניהול קשרי מעסיקים, ועבדתי מול עסקים בינוניים וגם קטנים לצורך שילוב אוכלוסיות מגוונות בתעסוקה, אוכל לומר בבירור כי אין חסם שאי אפשר להתגבר עליו. הגמישות נדרשת משני הצדדים, מצד מחפש העבודה ומצד המעסיק. אך מי מאתנו לא נדרש לגמישות כשהוא מגייס וקולט עובד וכשהוא נקלט לעבודה?

אנשים עם מוגבלות הוכיחו ומוכיחים בכל יום שהם יכולים להתאים את עצמם לכל סוגי המשרות. מחויבותנו כמעסיקים וכחברה לתת להם הזדמנות שווה ולפתוח עבורם את הדלת. מחקרים רבים מעידים כי שיעורי ההתמדה בקרב אוכלוסייה זאת הם מהגבוהים ביותר, מה שמאפשר למעסיק להיות פנוי מעיסוק בגיוס וניהול כח אדם באופן תדיר ולהשקיע את משאבי הארגון בהתפתחות.

הכותב הוא מנהל תחום מעסיקים בתוכנית ממשלתית, יזם ופעיל חברתי, מומחה להעסקת אוכלוסיות מגוונות בשוק העבודה הישראלי

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker