נתניהו: ריכוזיות וארגוני עובדים ריכוזיים - אבן נגף של המשק; "רמת החיים רק עלתה בשנים האחרונות, ואז באים ומקטרגים"

נתניהו תוקף את המחאה: לממשלה מגיעות מחמאות על שיפור רמת החיים - "המבקש לחלק את העוגה מבלי להגדיל אותה - יישאר עם פירורים" ■ יחימוביץ': אין בלהטוטי המילים האלו בכדי לכסות על אובדן קורת גג ואובדן ביטחון תעסוקתי לציבור בישראל

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"מי שמדבר כל הזמן ועוסק כל הזמן רק בחלוקת העוגה במשק, ולא פועל כדי להגדיל אותה, יישאר בסוף רק עם פירורים" - כך אמר היום (א'), ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישיבת הממשלה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, בינואר

בישיבה תקף נתניהו את הביקורת, הלא צודקת לדעתו, על הישגי הממשלה בתחום הכלכלי. נתניהו התייחס בדבריו למחאה החברתית, לאופוזיציה ולתקשורת, אך מבלי לנקוב בשמות. לדבריו, "יש בישראל גל שעומד בסתירה מובהקת לעצם התפיסה הכלכלית-חברתית הבסיסית של הממשלה. ממשלת ישראל השכילה בשנים האחרונות להוביל מדיניות כלכלית שהצליחה, בהשוואה לכלכלות מרכזיות אחרות בעולם. הצלחנו להביא לצמיחה, הצלחנו להגדיל את היצוא של מוצרים ושירותים, והצלחנו להגדיל את רמת החיים של התושבים. הצלחנו לצמצם את הפערים למול מדינות מתקדמות בעולם. אבל במקום לקבל מחמאות, יש פה כאלה שמנסים להטעות עם הצגת נתונים פופוליסטיים, מציעים הצעות שונות שעלולות להחזיר את המשק אחורה".

ראש הממשלה הדגיש כי "הנתונים הכלכליים מצביעים שהמשק הישראלי, בהשוואה למשקים אחרים באירופה, השתפר בשנים האחרונות ורמת החיים רק עלתה. אז באים כעת המקטרגים ואומרים ש'לא טוב, צריך לחלק את העוגה מחדש'. לאלה אני אגיד - אי אפשר גם לקטוף את הפירות מהעץ וגם לבקש לחזור אחורנית. אם הממשלה רק תדאג לעוגה הקיימת ולא תדאג לעתיד שלנו ולהגדלת העוגה - המשק ייפגע".

עוד הוסיף נתניהו כי "המשק גדל בשנים האחרונות יפה. חובת הממשלה להמשיך ולדאוג שהמשק ימשיך לצמוח ולגדול. נכון, יש גם גורמים שמעקבים את תהליכי הצמיחה. הריכוזיות היא אבן נגף שיש לשחרר אותה. נכון, יש ריכוזיות במשק והממשלה היא הראשונה שמובילה אותה. אבל יש גם תאגידים ששולטים באופן מרוכז ויש גם גופי עובדים ריכוזיים. אנחנו חייבים לשחרר את המשק מהריכוזיות. אנחנו חייבים להמשיך ולהפעיל את מנוע הצמיחה כדי שהמשק יגדל".

בתגובה לדברים אלו אמרה יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', כי "דבריו של נתניהו על כלכלת ישראל מעידים על כך שהוא חי ככל הנראה במדינה אחרת".

"נתניהו הוא זה שפגע יותר מכל בהכנסות המדינה, והרפורמה במס שהנהיג ב-2003 והיטיבה עם העשירים ביותר בלבד, יצרה בור ענק של 30 מיליארד שקל, אשר כעת ייגזר על מעמד הביניים למלא אותו. בתקופתו התרחבו הפערים בין עוני ועושר למימדים מבישים, ועל מה שבעבר ניתן לאזרחי ישראל כזכות כמו חינוך, בריאות וביטחון אישי - הם נתבעים כעת לשלם סכומי עתק מכיסם. אין בלהטוטי מילים כדי לכסות על אובדן קורת גג ואובדן ביטחון תעסוקתי לציבור בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו