דפני ליף הגישה תלונה במשטרה על הסתה ואיומים

דפני ליף הגישה לפני מספר שעות תלונה רשמית במשטרת ישראל בעקבות גל ההסתה נגדה ■ היום הועלתה לפייסבוק תמונה של נתניהו כהיטלר עם הכיתוב "דיקטטור כלכלי, המרמה את הציבור"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יוזמת המחאה החברתית-כלכלית, דפני ליף, הגישה לפני מספר שעות תלונה רשמית במשטרת ישראל בעקבות גל ההסתה נגדה. ליף הגישה תלונה על הסתה ואיומים לפגיעה פיזית בתחנת מרחב יפתח שביפו, לאחר שבסוף השבוע העלו מפעילי הדף "השמאל הקיצוני סכנה לישראל" בפייסבוק הודעה עם תמונתה של ליף שעליה הכיתוב "רוצחת", ומתחת הכיתוב "דמו של משה סילמן על ראשה של דפני ליף". ההודעה זכתה לשיתופים ולייקים רבים, והוסרה לאחר מספר שעות מהרשת.

המשטרה חוקרת מי עומד מאחורי דף הפייסבוק, כמו גם גורמים נוספים שמעורבים בהסתה כנגד ליף, שפתחה בקיץ לשעבר במחאה שקראה לצדק חברתי בישראל וסחפה אחרי מאות אלפים. סילמן, שהצית את עצמו בהפגנת המחאה לפני שבוע, יובא היום לקבורה בשעה חמש בבית העלמין חולון. מותו של סילמן שבוע לאחר שהצית עצמו הפך אותו לסמל לחוסר צדק ושיוויון בישראל. בנוסף למתקפה בפייסבוק ליף מתמודדת בתקופה האחרונה עם גל של טוקבקים שליליים באתרי החדשות השונים, כאשר חלקם נחשדים כממומנים ומאורגנים.

הודעת ההסתה נגד דפני ליף ברשת הפייסבוק

ליף מסרה מוקדם יותר היום: "גל ההצתות וניסיונות ההצתה בעקבות המקרה של משה סילמן מכאיב, מעציב ומטריד עד מאוד. הייאוש והסבל של רבים מתרגם לפגיעה עצמית אלימה ומסוכנת. אלו הם מעשי ייאוש, כניעה והרמת ידיים אל מול מנגנונים אכזריים ובירוקרטיה פושעת שאינה מגובה בתקציבים ריאליים לטיפול בבעיות.

תמונתו של ביבי כהיטלר בפייסבוקצילום: פייסבוק: צילום מסך

"המקרה הנוסף שאירע היום בו הצית עצמו נכה צה"ל על כסא גלגלים בתחנת האוטובוס ביהוד הוא דוגמה קשה נוספת לייאוש קיצוני מהמערכות ולהתעלמות הפושעת של ממשלת ישראל מלקיחת אחריות על אזרחיה באשר הם.

"התחושה אליה מגיעים אזרחים, שלחייהם אין ערך אל מול המדינה, היא תוצר של מדיניות ההפרטה וההשתמטות מהאחריות כלפי האזרחים, השתמטות שיטתית מצד מקבלי ההחלטות ושליחי הציבור שמסכנת נפשות רבות בישראל".

במקביל, בעמוד הפייסבוק "דרישת חוק בכנסת להעלאת כל קצבאות ביטוח לאומי לקיום בכבוד" פורסמה תמונה מסיתה של נתניהו כדיקטטור, כשהוספה לתמונתו שפם כשל היטלר ומצורף הכיתוב: "דיקטטור כלכלי, המרמה את הציבור, משקר במצח נחושה, כל העם מאס בו, כולו ספינים וקשר עם הטייקונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

CLIMATE-UN/COAL

בשוק דובי, ההזדמנויות הכי גדולות מתחבאות דווקא במניות שכולם שונאים

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים