המשטרה עצרה פעיל מחאה ומנעה שיבוש התנועה באיילון

אדם אחד נעצר בתום ההפגנה לזכר משה סילמן. במהלך ההפגנה קראו המפגינים "ביבי הביתה", ו-"הון שלטון עולם תחתון"; הקהל במקום עמד בדקת דומייה לזכרו של סילמן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המשטרה עצרה הלילה מפגין אחד מבין אלפי המפגינים שהשתתפו בתהלוכת המחאה בתל אביב, בניסיון למנוע מהמפגינים לשבש את התנועה בנתיבי איילון. העצור, סאבר אבו עליון, פעיל מחאה מרהט, נלקח למעצר תוך כדי התנגדות פיסית. ממשטרת ישראל הובהר למפגינים כי לא תינתן להם האפשרות לצעוד בנתיבי איילון ולשבש את התנועה.

מאות רבות של מפגינים התקבצו הערב ברחבה מול משרדי עמידר ברחוב שאול המלך בתל אביב, במחאה על מותו של משה סילמן שהצית את עצמו בשבת שעברה. המפגינים נאמו במקום ואמרו כי "אנחנו דורשים שסילמן יהיה הבן אדם האחרון שהוא קורבן של המחאה - מה שקרה הוא כתב אישום נגד עמידר". במקום נישאים שלטים "הייאוש הופך לזעם" ו "הצילו". דיירת עמידר אמרה לקהל "עמידר מתעמרת בדיירים הגיע הזמן שנשים לזה סוף". הקהל במקום עמד בדקת דומייה לזכרו של סילמן, ובין הנוכחים במקום היו העיתונאי מיקי רוזנטל, פעילת המחאה החברתית סתיו שפיר ופרופ' יוסי יונה.

המשתתפים בעצרת החלו לנוע מזרחה ברחוב קפלן לכיוון בנייני משרדי הממשלה בדרך בגין. הקהל במקום צועק "ביבי הביתה", "הון שלטון עולם תחתון" ו-"כולנו כאן - משה סילמן". בין הדברים שנאמרו בהפגנה "אנחנו חיים ובוערים, הבאתם אותנו לדרגת שפלות. אנחנו נצעד עד שנמגר את שלטון המושחתים". בנוסף נשמעה קריאה אל מקבלי ההחלטות במדינה, אחד הנואמים פנה אל ראש הממשלה ואמר: "ביבי, אם לא תציע פתרון מיידי תצא אש מאיתנו ותשרוף את כולם".

למרות שההפגנה עברה בשקט יחסי, אירעה התפרצות זעם על שוטר סמוי שצילם את המפגינים. כמה מהמוחים במקום הקיפו את השוטר, צילמו אותו וצעקו לעברו: "שוטר על מי אתה שומר" ו-"הם שומרים על הכסף". בנוסף, חלק מהמפגנים ניסו להתקדם אל עבר נתיבי איילון במטרה לנסות חסום את הכביש.

בהפגנה הוזכר כי משה סילמן התאבד בעקבות חוב של 15 אלף שקל ואילו הטייקונים חייבים מליארדים.

צילום: אורן מג'ר
צילום: נתן ליפסון
צילום: רוני לינדר-גנץ
צילום: שחר רן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?