שיא הצביעות? |

דנקנר, תשובה וורטהיים מצטרפים למחאה; דורשים "דיור בר השגה" ו"צדק חברתי"

יחימוביץ': "חותמי המכתב מגלים לפתע אמפטיה מזויפת כלפי מעמד הביניים"

"כראשי החברות בישראל אנו מחויבים להמשיך ולעשות לפיתוח התעסוקה והגדלת היצע מקומות העבודה במרכז ובפריפריה. אנו מחויבים הן לעובדינו, נושאי מחאה זו, והן למשק כולו", כך עולה ממכתב שנשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו על ידי הארגון פורום ראשי המשק.

נוגה קינן, מנכ"לית הארגון בו חברים כ-30 בעלי שליטה ומנכ"לים בחברות הגדולת בישראל - הודיעה כי הפורום יקים קבוצה שתגבש תקציב מדינה חדש ל-2012, שיכלול שינוי סדרי עדיפויות במשק תוך מתן דגש לבעיות חברתיות. דובר הפורום ציין כי המכתב מקובל על רוב אילי ההון, בהם נוחי דנקנר, יצחק תשובה ודודי ויסמן.

יצחק תשובה ונוחי דנקנר

"אין ספק שהובלתך (נתניהו) את המשק הישראלי בשנים האחרונות, וההצלחה של כלכלת ישראל, מהווים את הבסיס לאמונתנו בך כי תוכל להוביל את המשק והמדינה מעבר למצוקה המובעת כעת ברחובות", כפי שנכתב.

"אמון הציבור בהבטחות הממשלה נפגם. במשך שנים ארוכות נפגעה יכולת הביצוע של הממשלה, דבר המעקר את אפקטיביות, ההתחייבויות והצהרות המדיניות - המתקבלות בשכבות הציבור השונות בציניות. אין פתרון קסם מיידי, וחובה לומר זאת ביושר למפגינים, אולם, נכון וצריך להתמודד עם נושאים אלו".

כרמל שאמה יו"ר ועדת הכלכלה, הגיב למכתב באמרו, כי "הטייקונים מנסים להסיט את האש המתקרבת אליהם במהרה ככל שמתקרבות מסקנות הוועדה למאבק בריכוזיות. אין סיבה מרכזית יותר ליוקר המחיה בישראל מאשר מחלת הריכוזיות בה נגועים רוב ענפי המשק".

רוטשילד מתהפך?

המכתב כולל שורת עצות לנתניהו הכוללות מיגוון צעדים שיש לנקוט לפתרון הבעיות בנושאים הבוערים בהם דיור, ילדים ורופאים. "פורום ראשי החברות ובכירי המשק בישראל מבקש להביע את תמיכתו במאבק מעמד הביניים וקורא לעשות מעשה בנושא החברתי. חובה עלינו להביע את הערכת המדינה והתייחסותה למעמד הביניים - אותם אלו המשרתים בצבא - ונושאים את המדינה על כתפיהם. יש לבצע טיפול שורש בעלות החיים למשפחה ממוצעת בישראל. דומה שזה עיקר המאבק. בין אם המדובר בקוטג', בדיור או בעלויות גידול הילדים. אין צורך, ואסור לחכות למאבק הציבורי הבא", כתבה קינן.

מובילי המחאה החברתית-כלכלית הודיעו הערב על חבירתם לפורום פעולה אזרחית. שיתוף הפעולה הוכרז בכנס פורום פעולה אזרחית שמתכנס בתל אביב בשעה זו בנושא המאבק בריכוזיות במשק. הרכוזיות נוגעת לשליטתם של 20-10 משפחות בחלקים גדולים במשק. משפחות אלה ברובן שותפות בארגון פרטי שקורא לעצמו פורום ראשי המשק, בראשות נגה קינן.

"הפורום מורכב מחברות שמגלגלות מעל 100 מליון דולר בשנה, שרוצות להשפיע על האג'נדה הכלכלית חברתית של הממשלה", אמר אחד ממובילי המחאה החברתית בכנס. "ברור שיש ניגוד עניינים בינינו לבינם".

בלשכת ראש הממשלה טוענים, כי הכתב טרם הגיע לידיהם.

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) מתחה ביקורת על מכתב הטייקונים לראש הממשלה בנימין נתניהו ואמרה כי "מכתבם של הטייקונים לראש הממשלה הוא אחד המייצגים היותר בוטים ומגוכחים של עזות מצח שנראו כאן לאחרונה. מדיניות מיסוי שהיטיבה רק עימם, מלחמה בוטה שלהם על כך שאוצרות הטבע ישארו בידיהם בלבד, פגיעה מתמשכת בציבור החוסכים באמצעות תספורות ועסקות פסולות, והחלפת עובדים בני מעמד הביניים בעובדי קבלן עניים - על כל אלה חתומים חותמי המכתב המגלים לפתע אמפטיה מזויפת כלפי מעמד הביניים".

כתבות מומלצות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל