המצע של יאיר לפיד: פירסם את טיוטת "האמנה החברתית"

לפיד מפרסם עשרה עקרונות לסדר יום אזרחי חדש ומזמין את הקוראים לפתוח בדיון על אמנה חברתית שתוצע לכלל אזרחי ישראל

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים124
TheMarker Online

יאיר לפיד מנצל היום את טורו ב"ידיעות אחרונות" לפרסם מסמך תחת הכותרת: האמנה החברתית - טיוטה ראשונה*. המסמך מפרסם גם בדף הפייסבוק שלו. לפיד מגיש לקורא עשרה עקרונות לסדר יום חברתי חדש בסגנון עשרת הדיברות וכותב כי "השנים האחרונות הוכיחו לנו שעלינו לשוב ולהקים כאן תשתית של קיום משותף שאינה מתבססת רק על הצורך להילחם באויבנו", וכן ש"אנו זקוקים לסדר יום אזרחי חדש".

לקריאת האמנה של יאיר לפיד בפייסבוק -

יאיר לפידצילום: ערוץ 2

לפיד מקיף במסמך כמה מהארועים שמתרחשים בכלכלה הגלובלית והמקומית, כמו צריכת יתר על חשבון אשראי והלוואות ("לא נעשה דבר למען ההווה על חשבון העתיד"); עריכת ארועים ראוותניים, אולי ברמז לחתונתו אלעד תשובה, בנו של יצחק תשובה בעל השליטה בקבוצת דלק ("לא ננקר עיניים. לא בארועים ראוותניים,..."); וגם תוקף את הקשר הון-שלטון ושולח מסר לנציגי כלכלת המקורבים והריכוזית שהשתלטה על ישראל ("לא נפעיל קשרים כדי להשיג יתרון לא הוגן, לא נצפה מנציגינו הפוליטיים לפעול באופן שיקדם את האינטרסים שלנו על פני אחרים") ועוד.

לפיד מזמין את הקוראים להשאיר תגובות למה שהוא מגדיר את המסמך כ"פתיחתו של דיון".

בחודשים האחרונים מתחזקות ההערכות כי לפיד מתכונן ללכת בצעדי אביו ואחרים ולעזוב את עולם התקשורת לטובת קריירה פוליטית. מי שחזיקה את השמועות לפני חודשיים, היתה ג'ודי שלום ניר מוזס שצייצה בטוויטר: "שמועה מאוד חזקה ומהימנה מביאה אותי לשגר מזל טוב ליאיר לפיד שהחליט סופית ללכת לפוליטיקה וצפוי לעזוב בקרוב את עולם התקשורת".

לפיד עד עתה מכחיש בעקביות שיש בכוונתו לעבור לפוליטיקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker