אחרי הכתום נגד ההתנתקות |

מחאה נגד התקציב: סרטים שחורים

פעילת מחאה לקראת ההצבעות בכנסת: "העיקר שבתוך שלושה חודשים הארץ הזו תהיה שחורה כמו התקציב"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קמפיין חדש קורא למתנגדי התקציב ותומכי המחאה לתלות סרטים שחורים לאות הזדהות להתנגדות. אחרי הסרטים הכתומים שליוו את מחאת ההתנתקות ב-2005, קוראים כעת המתנגדים לכל תושבי ישראל להתאחד נגד הגזירות הכלכליות שיאושרו השבוע בכנסת בקריאה שנייה ושלישית.

תולי השלטים והדגלים הם קבוצה של 15 פעילי מחאה ותיקים, שהחליטו לצאת בקמפיין חדש לחיזוק ההתנגדות לתקציב המדינה. אחת מפעילות המחאה סיפרה ל-TheMarker כי המטרה היא לצאת בקמפיין ארצי שנקרא "מניפים דגל שחור". לדבריה, "אנחנו עושים זאת מאחר שהבנו שהתקציב המחפיר והמכפיש עומד להיות מאושר ביום רביעי. לא יכול להיות שממשלה בזויה מעבירה תקציב שהוא לדעתי הגרוע ביותר שהיה ביותר אי פעם ולצערנו לא נוכל למנוע אותו אבל כן נוכל להראות התנגדות. חשוב לי לציין שהתליה של הדגל בכיכר רבין על אנדרטת השואה היא לא מקרית, אני מובילה כבר שנתיים עם עוד חברים מחאה למען ניצולי שואה בישראל. ולמה שקרה כאן בארץ לא קוראים תקומה אלא חרפה ולכן עשינו את ההקשר בין האנדרטה הזו למחאה".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

קריית הממשלה בת"אצילום: תומר אפלבאום

עוד אמרה פעילת המחאה כי הקבוצה תנסה למלא את כל הארץ בדגלים שחורים עד חודש אוקטובר - סוף מושב הקיץ של הכנסת. "הבנו שהכוח שלנו טמון באיחוד כל הציבור בישראל ומאחר שלאנשים פחות קל לצאת לרחובות, בעזרת הדגלים השחורים נעביר את המסר שיש מישהו שנמצא איתם יחד. פנינו לארגונים ופעילי מחאה, לאנשים פרטים, חברות גדולות ומפעלים לקחת סרט שחור ולשים על האנטנה של האוטו, כידון האופנים, במרפסת, הכניסה לחנות - ממש לא משנה איפה, העיקר שבתוך שלושה חודשים הארץ הזו תהיה שחורה כמו התקציב".

סרט שחור על גבי אנדרטת השואה בכיכר רבין, ת"אצילום: תקציב שחור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker