400 איש הפגינו מול ביתו של סילבן שלום וחסמו את צומת עלית

"הציבור בישראל מתעורר ומתחיל להבין שסוחבים לו את אוצר הטבע הכי חשוב לקיומו בעשורים הבאים - הגז הטבעי", אמרו מארגני ההפגנה ■ בין דרישות מטה המאבק לשמירה על הגז הישראלי: "עצירת יצוא הגז ל-5 שנים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נמשכת המחאה הציבורית כנגד המלצות ועדת צמח לבחינת יצוא הגז הטבעי מישראל. כ-400 איש צעדו הערב מצומת עלית שברמת גן לעבר ביתו של שר האנרגיה והמים סילבן שלום. ארגוני המאבק צועדים בקריאה לבטל או לשנות את המלצות הוועדה, שהתירה יצוא של עד 53% מהגז הטבעי שיימצא אול מול חופי ישראל. במקום נוכחות משטרתית בולטת.

בניגוד להפגנה הקודמת, שבה נרשמו עימותים עם המשטרה, הפעם כוח של עשרות שוטרים מנע גישה לביתו של שלום. על רקע זאת, המפגינים עזבו את מתחם הבית וצעדו לעבר דרך ז'בוטינסקי, תוך חסימת הכביש, לעבר נתיבי איילון.

"הציבור בישראל מתעורר ומתחיל להבין שסוחבים לו את אוצר הטבע הכי חשוב לקיום שלנו בעשורים הבאים - הגז הטבעי. 600 מיליארד שקל הוא הסכום שנפסיד אם התוכנית ליצוא הגז תעבור בממשלה", נמסר ממארגני ההפגנה.

"אלו 300 אלף שקל לכל משפחה - שיכולים לשפר את איכות החיים של כולנו, להוריד מחירים, להגיע לחינוך, רווחה, שירותי בריאות - ליצור עתיד שונה לגמרי מהמציאות שאנחנו מכירים היום. מהפגנה להפגנה אנחנו צוברים עוד כוח, עוד תמיכה ציבורית, וכמות המפגינים גדלה. הלחץ עובד ומשפיע ורואים זאת בעיתונים ובהתבטאויות של חברי הממשלה והכנסת".

על פי מסמך שפרסמה תנועת ישראל יקרה לנו, למחאה שתי מטרות עיקריות: ראשונה - שסוגיית יצוא הגז תידון בכנסת ולא בממשלה. בתנועה הסבירו ש"לא ייתכן שהחלטה ששווייה הכספי הוא מוערך בתקציב כפול של תקציב המדינה תעבור בממשלה כתקנה שולית, ללא דיון ציבורי שקוף ומעמיק בכנסת. המטרה השנייה היא עצירת יצוא הגז לחמש שנים, "עד אשר יתברר כי אוצר הטבע שהתגלה מול חופי ישראל יעזור לכלכל את צרכי המשק הישראלי".

ביום ה' הורה שלום לפרסם את כל הפרוטוקולים של ועדת צמח. "משמח לראות ששר האנרגיה, סילבן שלום, שהחליט בימים האחרונים לקצץ באחוזי היצוא של מונופול הגז של נובל אנרג'י ודלק אנרגיה ולפרסם את הפרוטוקולים של ועדת צמח", אמרה הערב מיכל שוקרון, דוברת מטה המאבק לשמירה על הגז הישראלי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker