לאחר פירוק ועדת פלסנר: שמולי מצטרף למאבק לשוויון בנטל

שמולי ספג ביקורת על בחירתו לא להצטרף להפגנה שנערכה לפני כשבועיים - בה נעצרו פעילים רבים של המחאה החברתית

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחרי הסערה שבמרכזה עמדה התאחדות הסטודנטים בשבוע שעבר והעומד בראשה איציק שמולי, תצטרף ההתאחדות למאבק למען שיוויון בנטל (מאהל הפראיירים), ותיקח חלק בהפגנה שתערך בשבת הקרובה ברחבת המוזיאון בתל אביב תחת הכותרת "צו 8 מפסיקים להיות פראיירים". זאת, על רקע החלטתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפזר את ועדת פלסנר שבחנה את גיוס החרדים לצה"ל.

ההחלטה להצטרף למאבק התקבלה היום בישיבת חירום שכינסה ההתאחדות בה השתתפו אגודות הסטודנטים מכל רחבי הארץ. בשבוע שעבר ספגה ההתאחדות ביקורת לאחר שנחשף בהארץ כי קיבלה תרומה בסך 800 אלף שקל מקבוצת אי.די.בי בבעלות נוחי דנקנר, ששימשה לפרויקט כפר הסטודנטים בלוד. שמולי ספג ביקורת גם על בחירתו לא להצטרף להפגנה שנערכה לפני כשבועיים, בה נעצרו פעילים רבים של המחאה החברתית, ועל בחירתו לגנות את אירועי האלימות שהתרחשו במהלכה.


היום שמולי אמר כי "ראש הממשלה החליט להיות עקבי באי עמידתו בהתחייבויות כלפי הציבור - קודם בתחום החברתי וכעת בתחום השוויון בנטל. ראש הממשלה בפיזורו את ועדת פלסנר, בחר לוותר על החיילים, הצעירים, הסטודנטים, העולים, אנשי הפריפריה, משלמי המסים והמילואימניקים. עידן הקומבינה נגמר".

גדי דומב, יו"ר אגודת הסטודנטים במרכז הבינתחומי אמר כי "לא נוכל להשלים עם המצב שבו מעטים סוחבים על גבם את הרוב". גיא שריקי, יו"ר האגודה של המסלול האקדמי המכללה למינהל אמר כי "סמכנו על נבחרי הציבור כי יפעלו באחריות לשינוי העיוותים הקיימים בחלוקת הנטל אך פירוק הוועדה אינה יכול לעבור בשקט. נצא לרחוב ונפעל במספר חזיתות. אנו דורשים את יישום החלטות הוועדה כפי שראוי וסביר שיקרה במדינה דמוקרטית". מתן בר נוי, סגן יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן הוסיף כי "המצב הנוכחי מחייב שינוי. לא ניתן שנטל החובות במדינה יפול עלינו".

במסיבת העיתונאים של מאהל הפריירים שנערכה היום אחר הצהריים אמר שמולי. "ישראל מתחלקת לישראל שמקומבנת וישראל שנאנקת. אם הממשלה תמשיך לא לקיים את ההתחייבויות כלפי הציבור פעם אחר פעם בתחום החברתי-כלכלי ובתחום השוויון והנטל תוכלו לראות את הסטודנטים יוצאים לרחובות. אנחנו חלק מהמאבק לשוויון בנטל כבר שנתיים".


איציק שמוליצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker