צפו בהכנות מנהיגי המחאה ל"לילה השחור" בת"א; האם זה יסתיים במעצר?

איציק אלרוב מצטרף למאהל המחאה ליד רכבת מרכז בת"א: "היום, דווקא אחרי דו"ח טרכטנברג, הציבור מבין שבעיות של שנים לא ייפתרו בתוך כמה חודשים וצריכים להתכונן למאבק ארוך ונחוש"

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים- לחצו כאן

בהמשך למחאת האלפים בערב שבת, מארגני המחאה החברתית מתכננים מחר הפגנה נוספת, שתישא את השם "לילה שחור" כהתרסה לאירועי "הלילה הלבן" המתוכננים במקביל ברחבי העיר תל אביב. ההפגנה המרכזית תתקיים בכיכר הבימה, בסמוך לשדרות רוטשילד בתל אביב, בשעה 21:30.

מאהל המחאה החדש ליד תחנת רכבת ארלוזרוב בתל אביב, אתמולצילום: דניאל בר און

מארגני המאחה מסרו כי "מדובר בהפגנת המשך לאירועי המחאה שנערכו בחודשים האחרונים, ותיערך במתכונת דומה, כשבמוקד, מחאה בעניין יוקר המחיה, מחירי הנדל"ן, והעובדה שעדיין לא חל שינוי משביע רצון במדיניות הממשלה".

בהמשך הערב ההפגנה תצא בתהלוכה ("צעדת האוהלים") לכיוון השכונות הדרומיות בתל אביב - נווה שאנן ושכונת שפירא, בהם ייערכו אירועי לילה שחור. "חגיגות לילה לבן נצבעות השנה בשחור קודר - ובסימן הדחת חולדאי מראשות עיריית תל אביב. על רקע האלימות הברוטאלית שהופעלה נגד המחאה החברתית בסוף השבוע האחרון, והניסיון לסתימת פיות, הגיע הזמן לפינוי חולדאי מלשכתו", נכתב בעמוד הצעדה בפייסבוק.

"ממרום מושבו חבר ראש עיריית תל אביב לראש הממשלה נתניהו ולטייקונים כדי להשתיק את דורשי הצדק החברתי, והוא מתחיל לשלם על כך", נכתב עוד. "יחד נצעד עם אוהלים, שלטים, תופים, סירים, כפות, משרוקיות ובגדים שחורים לעבר שכונות דרום תל אביב, נחזק את התושבים שם שלא מוותרים למרות שהעירייה ויתרה עליהם ונקרא לפיטורי חולדאי שמבקש לייפות את המציאות עם "לילה לבן" – אך יקבל לילה שחור משחור!".

"המצוקות האמיתיות נשכחות"

בנפרד, איציק אלרוב, יוזם מחאת הקוטג', שהצטרף למאהל המחאה בגן וולובלסקי, ברחוב ארלוזרוב בתל אביב, אמר היום: "לצערי המצוקות האמיתיות נשכחות על ידי חלק ממובילי המחאה, ששמו להם למטרה להתעמת עם המשטרה, עם עיריית תל-אביב ועם רון חולדאי, במקום לעסוק בסוגיית הריכוזיות, ויוקר המחיה, שגורמים לציבור לקרוס. יש כאן אינטרסנטים שמסיטים את המחאה לכוונים לא רצויים. המחאה חייבת לחזור להיות עממית".

אלרוב, שהחל בהקמת המאהל הסביר: "המאהל הזה יתמקד במעמד הביניים ושכבות המצוקה ויפעל כל יום בשעות אחר הצהריים. לכאן יגיעו אנשים אחרי שעות העבודה לדבר ולקיים שיח על המצב הכלכלי כשהמטרה שלנו היא לשחזר שוב את מה שעשינו בקיץ שעבר, לקרב את הציבור ולא להרחיק אותו". לדבריו, אירועי המחאה של שבועות האחרונים יוצרים את ההיפך לא תורמים להזדהות הציבור.

"זו מחאה של כולם ולא של סקטור כזה או אחר וכך היא צריכה להישאר מבלי להיגרר לטוטאליות. היא שייכת גם לתושב ההתנחלויות וגם לשמאלנית מתל אביב – כולם משלמים מחירים מופקעים. לא רק מי שישן באוהל נמצא במצוקה. ישנם רבים אחרים שעובדים קשה וקורסים תחת עול יוקר המחיה ואין להם את האפשרות לצאת למחאה. אנחנו כאן גם בשביל לייצג אותם", טען אלרוב.

בשעות הצהריים, הקמת מאהל מחאה החדש ליד רכבת צפון, באישור עיריית תל אביב לא נראה מבטיח. כ-20 אוהלים פזורים בשטח, 3 כרזות ומעט מאד אנשים. ללא צפירות עידוד או קריאות תמיכה של נהגים. גם הממתינים בתחנת האוטובוס לא מוצאים לנכון להפנות את הגב.

אלרוב מתמקם בקצה הצפוני כשמאחוריו מגדלי עזריאלי ושלט צלוי בין העצים "מאהל עזריאלי". "האם מחירים ירדו ב-30% בשנה האחרונה כמו שצריך היה להיות? לא. אבל אני חושב שהיום, דווקא אחרי דו"ח טרכטנברג, הציבור מבין שבעיות של שנים לא ייפתרו בתוך כמה חודשים וצריכים להתכונן למאבק ארוך ונחוש", הוא מסכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker