עוד ערב, עוד הפגנה: מפגינים מדרום ת"א חסמו נתיב באבן גבירול

לאחר נסיעה של שעה ברחובות המקיפים את כיכר רבין, התקהלו לקראת השעה 22:00 בלילה 50 מפגינים בכיכר וקראו קריאות בגנות חולדאי ■ קראו לו לטפל במצב הבעייתי שנוצר בדרום העיר בעקבות אלפי מהגרי העבודה מאפריקה

יעל שנער
יעל שנער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כ-20 מכוניות נסעו באיטיות באבן גבירול הערב תוך כדי שהן חוסמות את התנועה באחד הנתיבים. המכוניות עוטרו בדגלי ישראל ובשלטים הקוראים לראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, לטפל במצב הבעייתי שנוצר בדרום העיר בעקבות אלפי מהגרי העבודה מאפריקה שעברו להתגורר שם בשנים האחרונות.

לאחר נסיעה של שעה ברחובות המקיפים את כיכר רבין, התקהלו לקראת השעה 22:00 50 מפגינים בכיכר וקראו קריאות בגנות חולדאי. משה סופיוב, צעיר בשנות ה-20 לחייו, סיפר ל-TheMarker: "במרכז ובצפון העיר את יכולה ללכת בשעה כזאת בלי לפחד, אנחנו כלואים בבתים שלנו. אישתי מפחדת לצאת מהבית בלי ליווי, הילדים שלי לא יודעים מה זה גינה ציבורית".

המחאה נגד מהגרי העבודה מול עיריית תל אביבצילום: יעל שנער

לדברי סופיוב, הוא שכר במשך 7 שנים דירה בשכונת שפירא עם משפחתו, אך נאלץ לצאת ממנה מכיוון שבעל הדירה השכיר אותה למספר רב של אריתראים. "שילמתי 1,500 שקל לחודש וגם אני וגם בעל הנכס היינו מרוצים. אבל עכשיו הוא יכול להרוויח בכיף פי 7-8 על הדירה הזאת. הוא שם מיטות ומהגרי העבודה משלמים על פי ראש".

להבדיל מהפגנות קודמות נגד מהגרי העבודה, בהפגנה בכיכר רבין לא נשמעה אף קריאה גזענית. עליזה סופיוב, אישתו של משה, סיפרה על מציאות חייה בדרום העיר. "יש לנו שכנים ערבים, סינים, קולמביאנים ויחסי שכונות טובים איתם. אבל האפריקאים מגרשים אותך מגן המשחקים. גנבו לי שמיכות של הילדים מהחבל, הדירו אותי מהעיר שלי".

משה הוסיף, "עשו מאיתנו גזענים ואנחנו ממש לא. לפני שנתיים מצאתי תעודה של ארתיראי ברחוב - התרוצצתי בכל השכונה לחפש אותו. אין לנו משהו אישי נגד מהגרים מאפריקה, אבל ככה אי אפשר לחיות. אם היה לי כסף הייתי גר בצהלה או ברמת אביב. אבל אין לי, אני רק רוצה לחיות בשכונה שלי ולגדל את הילדים שלי בשקט. אבל אין משטרה בדרום העיר, כל העסקים שם מוכרים אלכוהול אחרי 23:00 בגלוי, חוטפים לנשים תיקים על ימין ועל שמאל ואת אף אחד זה לא מעניין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker