שפיר: אמרו שאתמודד בהסתדרות? אני גם רצה לנשיאות הירח

תנועה חדשה של חלק מראשי המחאה, ללא שפיר, מתכוונת להתמודד מול עיני: "ההסתדרות הפכה לפחות ופחות רלוונטית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"החליטו שאני מתמודדת בבחירות להסתדרות, כמובן שגם הפעם לא ביקשו את תגובתי", כך כתבה הערב אחת ממנהיגות מחאת מעמד הביניים בקיץ, סתיו שפיר, בעקבות פרסומים לפיהם היא תקים רשימה ותתמודד בבחירות בהסתדרות מול היו"ר המכהן עופר עיני.

שפיר הוסיפה בציניות: "אז זו תגובתי: אני מתמודדת גם על נשיאות ארה"ב, ואחר כך זימבבואה, והירח. אנא הצביעו למעני".

למרות הכחשתה של שפיר, מסתמן כי קבוצה של אנשי המחאה, אשר שפיר ככל הנראה אינה בהם, אכן מתכוונת להתמודד בבחירות להסתדרות. הקבוצה מונה גם עובדות סוציאליות - אופוזיציה לאיגוד העובדים הסוציאליים הפועל במסגרת ההסתדרות. התנועה ניהלה מאבק חריף נגד הסכם השכר האחרון של העובדים הסוציאליים עליו חתם יו"ר ההסתדרות עופר עיני. כן כוללת הקבוצה פעילים של חד"ש ושל תנועת מאבק סוציאליסטי.

צילום: אלון רון

אחת הדמויות הפעילות בהתארגנות היא ד"ר אפרים דוידי, מרצה באוניברסיטת בן גוריון, שהיה בעבר חבר בהנהגת ההסתדרות. דמות אחרת היא אלון לי-גרין, שהתפרסם לפני כחמש שנים בזכות המאבק שניהל כדי לארגן במסגרת ההסתדרות את עובדי רשת בתי הקפה קופי בין. ההסתדרות תמכה במאבקו ובסופו של דבר נחתם בקופי בין הסדר קיבוצי. הקבוצה תקיים היום בתל אביב כינוס שבו יוחלט סופית על ההתמודדות בבחירות להסתדרות ועל המצע.

"ההסתדרות הפכה לפחות ופחות רלוונטית", אמרה אחת מפעילות התנועה החדשה, ענבל חרמוני, הנמנית עם תנועת האופוזציה לאיגוד העובדים הסוציאליים. "אין בה התנהלות דמוקרטית. החלטות חשובות כמו חתימה על הסכמי שכר או יציאה למאבקים אינן מתקבלות באופן רחב, על ידי כלל העובדים או אפילו בדרג של נציגויות העובדים. ההסתדרות חייבת להיאבק נגד ההפרטה, הפוגעת קשות בעובדים - ולא רק ערב בחירות".

בהסתדרות דווקא מברכים על הודעת ראשי המחאה לפיה ברצונם להתמודד בבחירות לארגון. "הדבר יסלול את הדרך להצטרפותם של אנשים טובים אלה למוסדות ההסתדרות, וזה מהלך מבורך", הם אמרו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker