צפו בווידיאו

עיריית חולון פינתה את המאהל בשכונת ג'סי כהן; "הרסו לאנשים את הבית"

אסנת גרמה, תושבת המאהל: "ראש העיר לא מתייחס, ביבי מתעלם, שר השיכון ישן בעמידה או שהוא לא ישן בכלל אבל אני מכאן לא זזה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
שלי אפלברג
שלי אפלברג

עיריית חולון החליטה לנקוט צעד כנגד המחאה: בשעות הבוקר, מלווים בעשרות שוטרים, פינתה העירייה את המאהל הבנוי של שכונת גס'י כהן בחולון. הפינוי נעשה למורת רוחם של המתגוררים ברחוב בחודשיים האחרונים, ולמורת רוחם של חלק מהמפנים.

"הכריחו אותי לקחת מכאן את העצים. אני מרצוני לא הייתי לוקח אותם לעולם", צעק למתגוררים המפנה שהיה אחרי על משאית הפינוי של העירייה, רגע לפני שעזב עם משאית הזבל.

"הרסו לי את הבית עכשיו אין לי איפה לישון בלילה", אמרה אחת ממתגוררות המאהל אשר ציינה כי במאהל ישנו כ-60 נפשות במהלך החודשיים האחרונים. "עשו לנו תוהו ובוהו -לא השאירו לנו כלום", ציינה.

"ראש העיר לא מתייחס, ביבי מתעלם, שר השיכון ישן בעמידה או שהוא לא ישן בכלל אבל אני מכאן לא זזה", אמרה אסנת גרמה, אשר ציינה כי לקחו חלק מחבריה למעצר עקב התנגדותם לפינוי. היא לא איבדה את תקוותה וציינה כי "היום בעלי יבוא בערב ויבנה סוכה ולא אחת ולא שתיים אלא לכל 60 המתגוררים. גם אם מחר יבואו לפנות אני אהיה בפנים עם הילדים ואני לא אצא". לחלק מהמפונים היו טענות קשות כנגד המפנים על כך שהשתמשו בכוח רב ובאלימות והתייחסו אליהם כאילו הם מחבלים.

"אני חושב שזה יום עצוב למדינת ישראל שהממשלה החליטה להתנתק מהאזרחים שלה ובמקום להתייחס לאזרחים שלה החליטה לברוח לתוך גבולות החוק ולפרק את הבית היחיד שיש להם. לא יאומן שמדובר באותם שרים אשר לפני שבועיים שלושה הוסיפו כ-4,000 שקל לתקציב הביגוד האישי שלהם" - כך אמר אחד מנציגי ראשי המחאה מהמטה ברוטשילד. 

סתיו שפיר, שבאה גם היא לתמוך במפונים ולנסות להתנגד לפינוי, אמרה כי "ברגע שהתאחדות הסטודנטים הודיעה כי היא מפרקת את המאהלים היה קל לשלטון לבוא ולהגיד נגמרה המחאה, אבל המחאה לא נגמרת מתי שלשלטון מתחשק. המחאה תיגמר מתי שהאנשים אשר מתגוררים כאן יגידו שהיא תסתיים. התאחדות הסטודנטים אינה ההנהגה של המאבק. מי שמנהיג את המאבק זה האנשים כאן", הסבירה שפיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker