החשבת הכללית לשעבר מיכל עבאדי-בויאנג'ו קיבלה הצעה להחליף את מרידור

שר האוצר ישראל כ"ץ פנה אל החשבת הכללית לשעבר ובדק אם תהיה מוכנה להיכנס לנעליו של ראש אגף התקציבים שהתפטר

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכל עבאדי בויאנג'ו
מיכל עבאדי בויאנג'וצילום: תומר אפלבאום
חגי עמית
חגי עמית

התאריך הסופי בו תיכנס לתוקף התפטרותו של ראש אגף התקציבים שאול מרידור עדיין לא ידוע. מנכ"לית משרד האוצר כבר החלה היום (ב') לקבוע פגישות במשרדה בנוגע לתקציב המדינה – מהלך שעשוי לרמז על כך שהיא תיטול על עצמה את סמכויותיו במהירות.

שר האוצר ישראל כ"ץ הופתע אתמול מהתזמון המדויק שבו ראש אגף התקציבים, שאול מרידור, הודיע על התפטרותו. ההודעה בנוגע למהלך של מרידור יצאה לאמצעי התקשורת בזמן שכ"ץ עצמו היה טרוד עדיין בישיבה של קבינט הקורונה. כ"ץ עצמו נפגש אתמול עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, והתייעץ עמו בנוגע לדרך שבה הוא יכול להדיח את מרידור.

עם זאת, גם אם כ"ץ אכן תיכנן לבצע את ההדחה - הפרישה של מרידור הגיעה בזמן שאין בידי שר האוצר מועמד שהוא מייעד לתפקיד.

הבוקר כבר פנה שר האוצר אל החשבת הכללית לשעבר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, במטרה לבדוק אם תהיה מוכנה לשקול להיות מועמדת לתפקיד. לא ידוע עדיין אם היא תקבל את ההצעה. במובנים רבים קבלת תפקיד ראש אגף התקציבים אחרי שכיהנה כחשבת כללית עשויה להיות מבחינתה חזרה לאחור. תסריטים נוספים עליהם דובר היום במשרד האוצר לאיוש התפקיד שפינה מרידור נגעו לאפשרות שהכלכלנית הראשית באוצר, שירה גרינברג, תקבל הצעה לאייש את התפקיד, או שמנכ"לית המשרד, קרן טרנר-אייל תיקח אותו על עצמה. בתסריט האחרון יצטרך כ"ץ למצוא מועמדת שתחליף אותה.

שאול מרידורצילום: אוליבייה פיטוסי

עבאדי-בויאנג'ו סיימה את תפקידה כחשבת כללית ב-2017. עם פרישתה היתה מועמדת לתפקיד נציבת שירות המדינה – אבל במקום זאת פנתה אל המגזר הפרטי. בשנים 2019-2018 כיהנה במשך שנה וחודשיים בתפקיד יושבת ראש בית ההשקעות פסגות. בהמשך הייתה מועמדת לתפקיד מנכ"לית בנק לאומי.

בסוף כהונתה כחשבת כללית העידה עבאדי-בויאנג'ו במשטרה בנוגע לפרשת הצוללות. עדותה עסקה בהלוואה שניתנה לצורך מימון רכישת הספינות שאמורות להגן על אסדות הגז. עבאדי-בויאנג'ו היתה זו שאישרה את העסקה שבה לקחה חברת טיסנקרופ הגרמנית הלוואה של 248 מיליון יורו מבנק דיסקונט – שכן למרות שטיסנקרופ היא זו שלקחה את ההלוואה, מדינת ישראל היא שמשלמת את הוצאות המימון שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב