בנט תוקף: יש כאן שלוש מדינות קורונה - ובאג בתהליך קבלת ההחלטות

שר הביטחון קרא להטיל סגר במוקדי התפרצות קורונה בקרב חרדים וערבים ■ "יש פה שלוש מדינות קורונה. אני חשוף למידע על ההידבקות במגזרים החרדי והערבי - והם גדולים מאוד. חייבים לקיים סגר במוקדי התפרצות - אחרת כל המדינה תסבול"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנימין נתניהו ונפתלי בנט
בנימין נתניהו ונפתלי בנטצילום: אמיל סלמן
חגי עמית
חגי עמית

"יש פה שלוש מדינות קורונה. אני חשוף למידע על ההידבקות במגזר החרדי ובמגזר הערבי - והם גדולים מאוד. אנו חייבים לקיים סגר במוקדי ההתפרצות של הנגיף - אחרת כל ישראל תסבול מכך", את המלים האלה אמר היום (א') שר הביטחון, נפתלי בנט, בתשובה לשאלות גולשים במסגרת מה שהוא מגדיר "עדכון קורונה בגובה העיניים", שאותו ערך בפעם השנייה באמצעות דף הפייסבוק שלו.

בנט סירב להתייחס לתוכניותיו הפוליטיות לקראת הממשלה החדשה העומדת לקום. עם זאת, מי שעקב היום אחרי דבריו במסיבת העיתונאים - ואחרי דברי שותפתו איילת שקד, יכול היה לקבל את ההרגשה שהשניים משתייכים כבר עתה לאופוזיציה ואינם חלק מהממשלה הנוכחית - לאור הביקורת החריפה שלהם על מדיניות הממשלה.

ההתנהלות הזאת מעלה באופן טבעי את השאלה אם פניהם של השניים לאופוזיציה. שאלה העומדת על הפרק ביתר שאת מכיוון שתיק המשפטים ותיק הביטחון - שאליהם שואפים השניים - צפויים להימסר לחוסן לישראל.

בנט אמר כי "יש באג מסוים בתהליך קבלת ההחלטות כרגע. כל מקבלי ההחלטות הם בהגדרה אנשי המגזר הציבורי. אלה אנשים מופלאים ומסורים שאינם מבינים מה זה להיות במגזר הפרטי. הם לא חוו על בשרם מה זה לנהל מכולת, סטארט-אפ או חברת יצוא. הם לא מבינים מה זה לעבוד עם לקוחות - אנשים שאתה לא יכול ללחוץ עליהם אחר כך הדלק/כבה. במקום להפעיל את הפטיש הענק הזה שאנו מפעילים על המשק - אנו חייבים לפעול עם שכל.

ח"כ איילת שקדצילום: תומר אפלבאום

"בתוכנית שהצגתי נתתי משל של שריפת יער. תיארתי בו יערן שקיבל משימה לשרוף באופן מבוקר יער. יש לו אפשרות ראשונה שבה הוא מתנהג כעיוור ושופך טונות של נפט על היער. בדרך השנייה יהיה לו רדאר, הוא יזהה שריפונת בפינה זו של היער ופינה אחרת של היער - וכך במשך שנה היער יישרף בצורה מבוקרת. זה זועק שכך צריך לעשות זאת. כך זה בסינגפור ובדרום קוריאה. רק אצלנו עושים את זה בחוסר רצון. היה צריך לעשות את זה כך כבר לפני חודש. ורק צה"ל ומערכת הביטחון יוכלו לעשות את זה".

בנט הציג הבוקר תוכנית עצמאית הנוגעת ליציאת המשק מהמשבר הכוללת חמישה שלבים. הראשון הוא חזרתם בהדרגה של הישראלים לעבודה, ללימודים בבתי הספר ובאוניברסיטה. זאת, על פי ההנחה שעל הצעירים לחזור לפעילות ראשונים ואחריהם המבוגרים, תוך שהמדינה מקיימת השגחה מיוחדת על האוכלוסייה המבוגרת. האחרון הוא זה שבו מעת לעת כאשר מתגלה מוקד הידבקות - האזור נסגר, מבודד ולאחר כמה ימים נפתח מחדש.

במקביל להתנהלות העצמאית של שר הביטחון והביקורת שלו על מדיניות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומשרד הבריאות, גם שקד הציגה הבוקר ביקורת לא מוסתרת על התנהלות הממשלה. היא אמרה בדיון בוועדת הכספים כי "באף מדינה לא סגרו התעשייה ושיתקו את הכלכלה כדי להתמודד עם המשבר. בסינגפור, טייוואן וגרמניה עובדים כרגיל. אפילו באיטליה התעשייה עובדת ברמה של יותר מ-30%.

"יש מוקדים שצריך לטפל בהם, אבל אין היגיון בהחלטה שמשרד הבריאות דוחף אליה לשתק את ענף הבנייה. הפועלים בענף הרי לא חוזרים לרשות הפלסטינית. למה משרד הבריאות דוחף להחזיר אותם לרשות? הם עובדים בענף כאן, הם לא נדבקים - הם מבודדים. למה לחסל את הענף? תלחמו בכך ככל שניתן. יש כיום עלייה של 400 חולים ביום - אף שמעלים את מספר הבדיקות. לפני שבועיים אמרו במשרד הבריאות שנגיע ל-1,000 מונשמים. כרגע אנחנו על כמה עשרות. המגפה בשליטה. למה להחריב המשק?"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"