נתן אשל: "הציבור הלא-אשכנזי שונא הכל, זה מאחד את המחנה שלנו. מירי רגב בהמה"

בהקלטות שפירסמה הערב אילנה דיין, נשמע נתן אשל, אחד האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה נתניהו, אומר בין היתר: "הם לא מבינים את זה שהלכת לפוליטיקה בשביל לעשות טוב לעם. הלכת לפוליטיקה כי הלכת לגנוב ואתה צריך להיות גבר..."

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנימין נתניהו ונתן אשל
בנימין נתניהו ונתן אשלצילום: תומר אפלבאום
TheMarker

"מה שקרה לנו לשמחתי בבחירות האחרונות זה שלמרות שאביחי (מנדלבליט) יצא שבועיים לפני הבחירות והצהיר מדובר בעבריין, אה, הוא (נתניהו) עלה ב-20 אחוז. זאת אומרת, זה כמו אצל איווט. אם אתה לא גנבת, מי אתה? בשביל מה באת?... לתדהמתי. בדקנו את זה גם. זאת אומרת, הם לא מבינים את זה שהלכת לפוליטיקה בשביל לעשות טוב לעם. הלכת לפוליטיקה כי הלכת לגנוב ואתה צריך להיות גבר... עכשיו, בציבור הזה - אני קורא לו אפילו הלא-אשכנזי הזה, כן – מה מחמם אותו? הרי הוא אומר: מה? הם? יעשו לי בזה? נראה להם. למה הם שונאים את התקשורת? למה הם צעקו הו הא מה קרה נוני אכל אותה אחרי הבחירות? הם שונאים הכל. הצלחנו להטריף את ה... השנאה הזאת היא מה שמאחד... את המחנה שלנו. ואנחנו מסתכלים על המחנה שלנו".

את הדברים האלה אמר אחד האנשים המקורבים ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו, איש סודו נתן אשל. הם נחשפו על ידי אילנה דיין, בהקלטה שהגיעה לידי שחר אלתרמן מ"עובדה".

אשל אמר את הדברים בשיחה שנערכה לפני בחירות ספטמבר 2019 (מועד ב') בינו לבין גורם שהוא מעוניין לשכור את שירותיו, כיועץ פוליטי ומשפטי לראש הממשלה.

אשל הוסיף ואמר בשיחה: "ומירי רגב עושה עבודה מצוינת. זאת אומרת זה שהיא בהמה בכלל, עזוב את... אה, אבל היא עושה עבודה מצוינת. כי היא מלהיבה את... כמו ההוא בכדורגל שעומד ועושה לקהל ככה עם הידיים. זה מה שהיא עושה. וזה מצליח. זה מצליח. היינו עשרים וכמה אבל היינו שלושים, היינו שלושים עלינו לשלושים ושש. ואתה שואל אותי, נעלה גם הלאה אם ירצה השם. אז זה מה שקורה כרגע. והעם לגמרי מתנתק מהדברים האחרים. להיפך. עוד מרוויחים אותו יותר ויותר. לכן אין לנו ברירה. אנחנו צריכים ללכת על הכסאח... הזה..."

"אני אהיה בת יענה, ואתה תהיה במעמד של פיני רובין"

אשל ממשיך אומר לבן שיחו: "חשוב לי הכובע של אה של ביבי או בנימין נתניהו יותר מאשר ראש הממשלה ובוודאי ראש הליכוד שזה כבר... זאת אומרת יש פה שתי משימות. יש את הפן הפוליטי ויש את הפן האישי שלו, שהוא... פרובלמטי נקרא לזה. אבל זה אישיות. זה יותר מזה. זה גם משפטי אבל גם אישיותי. שלו, שלה, לא משנה כרגע. ו... אני הייתי שמח לתפוס פה שתי ציפורים במכה...

זאת אומרת, אני לא רואה שאני יכול לגייס שני אנשים וגם לא רואה – אוף דה רקורד להגיד לך – שאני יודע לשלם לשני אנשים... כי אני לא רואה שאני אצליח להכניס מישהו במודל האישי שלו לקטע הזה. אבל רק עכשיו אם אני אנצל את ההזדמנות ואני אצליח להכניס מישהו שיהיה גם וגם אז אני אצליח לעשות את החיבור הזה שאחר כך – הבחירות יעברו אבל זה יימשך... שם את זה על השולחן כמו שזה. זה לא יכול, אה, להתעלם מזה ואני אהיה בת יענה ואתה תהיה במעמד של פיני רובין ושל אחרים...

מהליכוד נמסר בתגובה: "אי אפשר להשוות את הקלטת דעותיו הפרטיות השגויות של נתן אשל שלא נושא שום תפקיד בקמפיין הליכוד, לבין עדותו המטלטלת של יועץ הבחירות הבכיר של גנץ, ישראל בכר, שאומר כי גנץ מסוכן לישראל ולא ראוי להיות ראש ממשלה".

מכחול לבן נמסר בתגובה: זה מה שנתן אשל חושב על הליכודניקים. הוא לא לבד. זו הרוח של נתניהו שמרעיל את ישראל. עוד יומיים זה ייגמר. ביבי, לך הביתה!

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט