יהדות התורה: נחייב כל עיר מעורבת לבנות 4,000-3,000 יחידות דיור לחרדים

ח"כ יעקב אשר הכריז בוועידת נדל"ן למגזר החרדי על כוונת מפלגתו להתמקד בתחום הדיור בממשלה הבאה: "אחרי הבחירות נדרוש 150 אלף יחידות דיור למגזר החרדי"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ח"כ יעקב אשר, יהדות התורה
ח"כ יעקב אשר, יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפטצילום: מיכל פתאל
חגי עמית
חגי עמית

בתקופת הבחירות האחרונות לכנסת באפריל התנהל קמפיין, שבמסגרתו הופעל לחץ על בכירי יהדות התורה לדרוש כי משרד השיכון והבינוי יימסר לידי המפלגה. הקמפיין צבר כוח לאחר הבחירות, כשהתבררו ההישגים האלקטורליים הנאים של המפלגות החרדיות.

נראה כי ביהדות התורה הפנימו את הציפייה ממנה. באירוע בשם "ועידת צמרת – ועידת יעדים לבכירי הנדל"ן החרדי" שנערכה השבוע ברמת גן, הכריז חבר הכנסת יעקב אשר מיהדות התורה בנאום מעל הבמה כי "אין ספק שהנציגות החרדית בכנסת, ואני בתוכה, פספסה את נושא הדיור. היינו עסוקים יותר בחוק הגיוס, בחוק המרכולים ובניסיון להחזיר ולבטל את הגזרות שהשית עלינו יאיר לפיד בעבר.

"הפעם, אחרי הבחירות החוזרות, אנחנו לא נוותר. בנושא הדיור, בקדנציה הזו ייחתם הסכם ברור - הסכם שיטפל בכך שהמדינה תהיה מחוייבת להראות לנו, כך שנראה בעינינו, כי היא עשה כמיטב יכולתה או שתקים ועדה שתדאג לנו בתחום זה. אנו חייבים לראות 150-100 אלף יחידות דיור לפחות שקמות עבור המגזר שלנו בטווח של שמונה השנים הקרובות, מעבר למה שיש כרגע. לא נוותר על העניין הזה, ולא נוותר על כך שיש כיום מצב שבו כל ראש רשות יכול לסרב לבנות שכונות חרדיות בשטח השיפוט שלו. המדינה נותנת לרשויות המקומיות הרבה כסף, ועליה לחייב אותן לכך שבכל עיר מעורבת תהיה לפחות שכונה של 4,000-3,000 יחידות דיור לחרדים. וזה מעבר לערים החרדיות, דוגמת שפיר, או ההרחבה של אלעד. לא יכול להיות שתהיה הדרה כזו שלנו מערים אלה".

אשר הדהד בדבריו את המאבקים המתרחשים בימים אלה בערים שונות בישראל – מיבנה ועד חריש – סביב השאלה אם יוקמו בהן שכונות חדשות המיועדות לאוכלוסייה החרדית. אשר אמר באותה ועידה כי חלק מהדרישות שתעלה מפלגתו היו חלק מההסכמים הקואליציוניים שנערכו אחרי בחירות אפריל 2019, שלא צלחו.

במסגרת ההתכתשות סביב סוגיות דת ומדינה המאפיינת את מערכת הבחירות הנוכחית, בצד השני של המפה לא נשארו חייבים. יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, הגיב לדבריו של אשר ואמר כי "אני מציע לח"כ יעקב אשר שיתחיל בלגייס לצבא 4,000-3,000 חרדים מכל עיר. מבחינתו שאנחנו נשרת ונשלם, והם יהנו מבנייה ייחודית בכל עיר בנוסף לערים חרדיות. ‏בכל פעם שהחרדים פולטים בטעות מה דרשו ומה קיבלו מהליכוד, אנו מבינים עד כמה היינו קרובים למדינת הלכה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"