גשר הגישה את רשימתה - כולנו מחכה עד לרגע האחרון

שתי המפלגות שמתמקדות במצע חברתי חיכו היום עד לרגע האחרון עם הגשת הרשימה שלהן. גשר וכולנו יילחמו במערכת הבחירות הנוכחית על אותם מצביעים - בידיעה שהפרס המצפה להן אם יצליחו הוא גדול

חגי עמית
חגי עמית
אורלי לוי אבוקסיס
אורלי לוי אבקסיסצילום: אוליבייה פיטוסי
חגי עמית
חגי עמית

אזרחים ישראלים אשר מאסה נפשם ב"ביטחוניזם" ויחפצו לשלשל בקלפי ב-9 לאפריל פתק עבור מפלגה שעיקר האידאולוגיה שלה היא כלכלית-חברתית, ללא זיהוי מדיני מובהק – ימצאו עצמם בהתלבטות. רבים מהם יתקשו להבחין באופן מובהק בין כולנו בהובלת משה כחלון לבין גשר בהובלת אורלי לוי-אבקסיס. איחוד של שתי מפלגות אלו היה עבור האזרח הפשוט המתבקש מכולם. הוא לא עמד מעולם על הפרק. בראש וראשונה בגלל מגבלה טכנית: משה כחלון ואורלי לוי אבקסיס לא יכלו לרוץ ביחד בבחירות הנוכחיות. החוק אסר על לוי-אבקסיס – שפרשה ממפלגת ישראל ביתנו – לחבור למפלגה קיימת אחרת בכנסת.

בהינתן חוסר ההיתכנות הבסיסי הזה – מוצאות עצמן שתי המפלגות מתגוששות על אותו קהל. שתי המפלגות חיכו עד לרגע האחרון בטרם יגישו את רשימתן. זאת למרות שכחלון הצהיר כבר מספר פעמים כי כולנו תרוץ באופן עצמאי בבחירות הקרובות, ולוי אבקסיס כבר בישרה אתמול בבוקר כי היא לא תתמזג אם אף גורם.

בסופו של דבר גשר הגישה את רשימתה רק אחרי שש בערב. כולנו - נכון לשעה זו -עדיין מחכה.

גורמים מקורבים לליכוד המשיכו להתעקש כי בין כחלון לראש הממשלה בנימין נתניהו התנהלו גם היום מגעים בנוגע לאיחוד אפשרי. בכולנו התייחסו לטענות אלו כאל בדיחה. גם אם נתניהו היה מעוניין במהלך הוא היה מתקשה להעביר אותו במפלגתו. מצבו של כחלון כשר אוצר מכהן בסקרים טוב יותר משל לוי אבקסיס.

הריצה של גשר מול כולנו ראש בראש אחד מול השני עשויה להקצין את היריבות הקיימת גם כך בין שתי המפלגות. בכנסת היוצאת נחשבה לוי אבקסיס לגורם בעייתי מבחינת חברי הכנסת של כולנו - אשר טענו כי במקום לסייע להם בחוקים אותם הם הגדירו כחברתיים היא מקשה עליהם את העבודה.

הפרס שמחכה לכל אחת משתי המפלגות, בהנחה שיצליחו לעבור את אחוז החסימה ולהגיע לכנסת, הוא גדול. אם המפה הפוליטית אכן תתחלק לשני גושים גדולים מדובר בשתי המפלגות היחידות שביכולתן לחבור ללא מגבלה אידאולוגית לכל אחד מהגושים – יכולת המיקוח שלהן לתיקי הממשלה תהיה בהתאם.

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"