הפריימריז בליכוד הם יום הניצחון של עובדי רשות שדות התעופה והתעשייה האווירית

נכון לשעות אלה, יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה פנחס עידן, צפוי לזכות במקום הראשון במחוז השפלה ■ במקביל, שר העבודה והרווחה חיים כץ צפוי לזכות במקום 17, וראש לשכתו לשעבר, אתי חוה עטיה, עשויה להיכנס לכנסת דרך מחוז דן

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יו"ר הוועד של רש"ת, פנחס עידן
יו"ר הוועד של רש"ת, פנחס עידןצילום: איליה מלניקוב
חגי עמית
חגי עמית

תוצאות הפריימריז של הליכוד ממשיכות לזרום ולהתעדכן לאורך היום (ד'). הרשימה הסופית תוצג כנראה רק בשעות הצהריים. ברשימה הארצית לא צפויים לראות פנים חדשות ואיש מהשרים לא צפוי למצוא את עצמו בחוץ. ממחוזות הליכוד לעומת זאת, צפויות להגיע פנים חדשות. כדאי לשים לב במיוחד ליו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, שנכון לשעות אלה צפוי לזכות במקום הראשון במחוז השפלה (מקום 19).

אחרי שהתרגלנו לאורך השנים לראות את שר העבודה והרווחה חיים כץ, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית לשעבר – כנציג הוועדים הגדולים של העובדים החזקים במשק – עידן, יו"ר ועד העובדים של רשות שדות התעופה - צפוי להיות הדמות החדשה בגזרה זו.

לעובדה שעובדי רשות שדות התעופה שולחים את נציגם הבכיר לכנסת יכולה להיות משמעות רבה. בינואר 2018, במהלך הדיונים אודות התקציב השנתי ל-2019 לדוגמה, עמדה רשות שדות התעופה (רש"ת) במוקד הסערה. במשרד האוצר דרשו מרש"ת להעביר למדינה 1.2 מיליארד שקל ב-2019, ובהמשך כ-50% מההכנסה הנקייה של הרשות. הסכום הזה הגיע מקופת המזומנים שהצטברה ברש"ת כתוצאה מהאגרות שמשלמים הנוסעים, חבות התעופה וגופים מסחריים אחרים. הכספים האלה היו דרושים לתקציב המדינה. כדי לאפשר את העברת הכסף, נחתם הסכם בין הממונה על השכר באוצר לוועד עובדי רש"ת, לפיו כל עובד קבוע ברש"ת יקבל מענק חד פעמי של כ–20 אלף שקל תמורת הסכמת העובדים להעברת העודפים הכספיים של הרשות לאוצר המדינה.

אתי עטיה. צפויה לזכות במקום 22 ברשימת הליכוד צילום: הפייסבוק של עטיה

תוצאות הפריימריז בליכוד צפויות להמחיש את העובדה כי אותם חברי מרכז הליכוד מקרב 4,000 עובדי רש"ת - העריכו את העבודה שעידן עשה עבורם.

העובדה שעידן ייכנס לכנסת במקביל להשתלבותו הצפויה של שר העבודה והרווחה כץ במקום גבוה ברשימה אינה מקרית. אם בבחירות הקודמות כץ נכנס לכנסת בסוף הרשימה – נכון לשעה זו מסתמן כי הוא יצליח להשתלב במקום גבוה יותר בפריימריז הנוכחיים. ההישג של כץ הוא כפול לאור העובדה שגם ראש לשכתו לשעבר, אתי חוה עטיה, עשויה להיכנס לכנסת דרך מחוז דן (מקום 22). עטיה נהנתה מתמיכה מאסיבית של כץ וזכתה להיות מוזכרת בדו"ח המבקר שפורסם לפני חודשיים אודות היחסים המסואבים בין הנהלת התעשייה האווירית לוועד העובדים. לפי הדו"ח, במשך 17 שנה התעשייה האווירית מימנה לכץ את השכר של עטיה כמנהלת לשכתו, על אף שלא היה לה כל תפקיד בתעשייה האווירית.

חיים כץצילום: אמיל סלמן

בבחירות הקודמות לעידן וכץ היה הסכם מוצהר במסגרתו הם המליצו למתפקדים שלהם להצביע אחד בעד השני. העסקה לא הצליחה במיוחד ועידן לא נכנס לכנסת. בבחירות הנוכחיות העסקה הצליחה קצת יותר. לפני שבועיים, כשניסינו להבין מעידן אם יש עסקה עם כץ, הוא השיב בדיפלומטיות כי "אני לא מאמין בדילים אבל אני תומך בחיים כץ". הכל עניין של סמנטיקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים