מירי רגב תחכה: האוצר מבקש להמשיך את מעורבות הטוטו בחלוקת כספי הספורט

משרד האוצר קידם את החקיקה שהיתה מרחיקה את הטוטו מחלוקת התמיכה בספורט – אבל עתה מבקש לדחות את השינוי בשנה לפחות ■ תזכיר חוק שפירסם האוצר מסביר כי משרד התרבות והספורט אינו מוכן עדיין לתפוס את מקומה של המועצה להסדר ההימורים בספורט

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירי רגב. הפצצה שהטיל פורר מהווה הצבעת אי אמון בקברניטי הרפורמה שמשרדה עומד במרכזה
מירי רגב. הפצצה שהטיל פורר מהווה הצבעת אי אמון בקברניטי הרפורמה שמשרדה עומד במרכזהצילום: אלכס קולומויסקי
אבי וקסמן
אבי וקסמן

המועצה להסדר ההימורים בספורט (הטוטו) תמשיך להיות מעורבת בחלוקת תקציבים ממשלתיים לגופי ספורט עד לסוף 2019 לפחות, אף שחוק ההסדרים קובע כי מעורבותה בכך תיפסק בינואר הקרוב – כך עולה מתזכיר חוק שהפיץ הערב (שני) משרד האוצר.

חוק ההסדרים ל-2019, שנחקק במארס האחרון, קבע כי מ-1 בינואר הקרוב, הסמכות לחלק את כספי התמיכה בספורט תעבור מהמועצה להסדר ההימורים בספורט (הטוטו) למשרד התרבות. שינוי זה נועד לנתק את התלות של המימון לספורט בישראל בהכנסות הטוטו מהימורים – ואגב זאת לחזק את משרד התרבות והספורט, בראשות השרה מירי רגב. הוא היה אמור להביא לכך שכל התמיכה הממשלתית בספורט בישראל תרוכז "בידי גוף אחד, האמון על קביעת המדיניות הכוללת וארוכת הטווח בתחום הספורט, באופן שיביא להקצאה אופטימלית של התמיכות, מתוך ראייה רוחבית של התחום ושל צורכי הגופים השונים בו", לפי תזכיר החוק.

בחודשים האחרונים עלה חשש כי משרד התרבות אינו ערוך עדיין לקבל על עצמו את התפקיד שייעד לו חוק ההסדרים. תזכיר החוק מאשש זאת: "במהלך ההיערכות ליישום ההסדר החדש התברר כי לצורך הקמת מערך כולל, שיבטיח רציפות בחלוקת התמיכות לגופי הספורט השונים על ידי המדינה, נדרש זמן נוסף", מוסבר בתזכיר.

לאור זאת, מוצע כעת לדחות את השינוי בשנה לפחות – עד ינואר 2020. שרי האוצר והתרבות יוכלו לדחות אותו בשנה נוספת. בתקופת הביניים, בקשות תמיכה יידונו בוועדה שתכלול ארבעה נציגים של משרד התרבות והספורט, ושני נציגים של הטוטו. התמיכה תועבר בכפוף להסכם שייערך בין המדינה לטוטו, שיכלול מנגנוני פיקוח ובקרה. המקור הכספי לתמיכה יהיה הסכום שהוקצב למשרד התרבות והספורט לשם תמיכה באגודות, מועדונים וארגוני ספורט. עם זאת, יהיו גופים שייתמכו ישירות על ידי משרד התרבות, ללא תיווך של הוועדה – ובהם הוועד האולימפי והוועד הפראולימפי, איגודי ספורט ופרויקטים למניעת אלימות וגזענות בספורט.

תזכיר החוק ידרוש הליך חקיקה מלא בכנסת, שבו יתחרה בהצעות חוק פרטיות בנושא זה. בין השאר, הונחה היום על שולחן הכנסת הצעת חוק של ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), שלפיה ההליך הוותיק של חלוקת הכספים על ידי הטוטו יישאר על כנו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב