לוח הפגישות של שר התקשורת: מעט עבודה והרבה פוליטיקה

לוח הזמנים של איוב קרא חושף כי הוא מרבה בסיורים, ראיונות ופגישות עם נציגי מדינות זרות – אך ממעט בדיונים מקצועיים, מה שיכול להסביר את הנושאים התקועים על שולחנו ■ פגישות רבות הושחרו ביומן

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איוב קרא
איוב קראצילום: אמיל סלמן
אמיתי זיו
אמיתי זיו

לוח הזמנים והפגישות של שר התקשורת, איוב קרא, התפרסם באתר מידע לעם, לפי בקשת חופש מידע של עמותת הצלחה ועו"ד אלעד מן. המידע שנמסר נוגע ללוח הזמנים של השר ביוני-דצמבר 2017. הלוח מראה כי קרא אינו מרבה בפגישות עבודה, אך מרבה בסיורים, ראיונות לתקשורת, פגישות עם נציגי מדינות זרות ופגישות פוליטיות.

נדגים את פעילותו של השר באמצעות פגישותיו בדצמבר 2017, כשקרא כבר היה כמה חודשים בתפקיד. בחודש זה נערכו רק פגישות עבודה עם ממלא מקום מנכ"ל המשרד, מימון שמילה: ב-5 בדצמבר 2017 הפגישה היתה מרובת משתתפים ונגעה להפרטת מערך עידן פלוס; ב-13 באותו חודש השניים נפגשו כדי לדון בתזכיר חוק אסדרת שידורים; ב-21 בחודש היתה להם פגישה משותפת עם יו"ר מועצת הכבלים והלווין, יפעת בן חי שגב; וב-28 בחודש נערכה פגישת עבודה שנושאה לא פורט. בלוח הזמנים צוין כי היו חמש פגישות, אך מפורטות בו רק ארבע.

נראה כי השר קרא אוהב מאוד לטייל בישראל. הוא ערך לא מעט סיורים בדצמבר 2017: ב-10 בחודש הוא ביקר במטה זק"א; ב-12 בחודש הוא ביקר בטקס פתיחת סוכנות דואר חדשה בשפרעם; ב-14 בדצמבר, יום פורה, השר גם הגיע לפתיחת מרכז דוורים בבקעת אונו, וגם היה נוכח באירוע השקת 11 אמבולנסים של איחוד הצלה; ב-19 בדצמבר השר סייר במועצה האזורית תמר וגם במועצה האזורית בקעת הירדן; וב-26 בחודש קרא הגיע לרחובות להשקת פעילות של עיר חכמה.

קרא מרבה להיפגש גם עם נציגי מדינות זרות. כך, למשל, לפי לוח הזמנים, ב-5 דצמבר הוא נפגש עם המשלחת של תאילנד. למחרת התקיימה פגישה עם נציגי רואנדה. ב-13 בדצמבר השר נפגש עם מקבילו הקפריסאי לפגישה בכנסת, שהמשיכה לארוחת ערב משותפת. ב-18 בדצמבר יש בלוח הזמנים פגישה המוגדרת "אישית" עם שגרירת ישראל באתיופיה.

שר התקשורת נפגש גם עם נציגי ועדי עובדים, ואף נראה כי מדובר בנושא רגיש אצלו, כמו אצל מרבית הפוליטיקאים. ב-10 בדצמבר נפגש קרא עם יו"ר הוועד של דואר ישראל, שמעון פרג'ון. ב-25 בדצמבר נפגש קרא לארוחת בוקר עם ועד הדואר ולישיבת סיכום עם ועד עובדי הדואר - פגישות שהתקיימו במלון העונות בנתניה. ב-26 בחודש הגיע קרא לכנס תוכניות עבודה של דירקטוריון דואר ישראל.

אוהב במיוחד את רדיו חיפה

עוד דבר שמקפיד עליו השר הוא פגישות עם התקשורת וראיונות. באחד מימי שישי בדצמבר הוא התראיין פעמיים, תחילה בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 ולאחר מכן העניק ראיון טלפוני ברדיו חיפה. ב-5 בדצמבר הוא נפגש עם מנכ"ל חדשות ערוץ ,2 אבי וייס, עם מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, וגם עם הנהלת ערוץ 20.

ב-10 דצמבר הוא התראיין שוב לרדיו חיפה בנושא עזה ובחריין. ב-12 בחודש הוא נפגש עם העיתונאי שמעון ריקלין. ב-17 בדצמבר הוא נפגש עם איש הרדיו רב ההשפעה דוד בן בסט. ב-21 בדצמבר הוא התראיין לתחנת פנורמה בטייבה, ואז נפגש עם עיתונאי "גלובס" יונתן כיתאין. ב-22 בדצמבר שוב התראיין לרדיו חיפה. הנושא הפעם: ההצבעה באו"ם. לאורך החודש השר נפגש גם עם ח"כים, כמו שרן השכל (הליכוד) ואיתן ברושי (המחנה הציוני).

אם מתסכלים גם על חודש נובמבר 2017, מוצאים ממצאים דומים. השר נפגש ב-1 בנובמבר עם שרת היזמות של אסטוניה וקיים עוד באותו היום פגישת הכנה לטיסה לקפריסין. למחרת, הוא ערך 2 ראיונות, אחד בטלוויזיה ואחד ברשת ב', יקיים פגישה אחת כל היום (למרות שיום חמישי ואין ישיבת ממשלה או מליאת כנסת). ב-7 בנובמבר אין לשר אף פגישה מלבד "השקת בול 100 שנה להצהרת בלפור". ביום רביעי, 8 בנובמבר - "פתיחת קורס יסודות התקשורת" בנוה אילן. למחרת, פגישה עם קונסול ישראל לשעבר בלוס אנג'לס בנושא שידורים לאיראן ואז לנאום בכנס איגוד דוברי הרשויות המקומיות בקיסריה.

רק ב-12 בנובמבר קיים השר קרא פגישה מקצועית ראשונה, עם מנכ"ל המשרד שמילה, ובסך הכל שלוש פגישות כאלו בנובמבר. ב-13 בנובמבר קיים קרא פגישה עם מנהל מחלקת פלסטינים במשרד החוץ ווביומנו יש עוד כמה פגישות מושחרות. לאורך החודש השר נפגש עם שני שופטים בדימוס, ועם מתן פלג מאגודת אם תרצו. ב-20 בנובמבר כתוב לשר בלו"ז "לחפש קיזוז" והשר מתראיין ברדיו חיפה, בגלי צה"ל לעניין אלאור עזריה, ומגיע לוועידה החצי שנתית של ערוץ 7 לחיזוק היחסים בין ארה"ב לישראל.

למחרת, 21 בנובמבר, מופיע ביומן עוד ראיון בתוכנית בוקר ואז סיור בתל מונד וסיור במועצה אזורית אבן יהודה. ביום רביעי, 22 בנובמבר, פגישה עם שרת החוץ של אקוודור. באותו סוף השבוע השר בפולין אך הוא חוזר בכוחות מחודשים לכנס אילת לעיתונות. ב-27 בנובמבר מציין השר קרא את היום הלאומי של רומניה. ב-29 בנובמבר מופיעה ביומן של השר "פגישה עם השדולה הנוצרית ממינסוטה" ובבית קפה בישפרו סנטר במודיעין הוא מקיים עוד פגישת עבודה עם מימון שמילה. את החודש מסיים קרא עם סיור בראש העין, ובאותו היום סיור באשדוד - שניהם עם ראשי העיר. בערב עוד יספיק השר להגיע לאירוע המרכזי לציון היציאה והגירוש של יהודי ארצות ערב ואיראן בבנייני האומה.

שר התקשורת אינו מרבה בדיונים מקצועיים, ואם הוא כבר מכנס דיון מקצועי, לרוב זה בתחום השידורים - ולא בתחום הטלקום. לאורך כל דצמבר 2017 הוא נפגש עם מנכ"לית אחת בשוק הטלקום, טל גרנות גולדשטיין מ-HOT (שעיקר הפעילות שלה הוא בשידורים). כך, ניתן להסביר נושאים שתקועים על שולחנו חודשים ארוכים, כמו העיכוב בחתימה על תקנות שיוזילו את תעריפי תעבורת האינטרנט שבזק גובה מהמתחרות.

מיומן הפגישות של השר קרא עולה כי הלו"ז של השר מרווח מאוד. ב-11 בדצמבר, למשל, היו שתי פגישות בלו"ז, אולם מדובר ביום שבו התקיימו דיונים בכנסת. פרט שני שבולט, הוא מספר ההשחרות במענה לבקשת חופש המידע. למעשה, רוב הלו"ז של השר מושחר, ואיננו יודעים עם מי הוא נפגש. על כך נתן את דעתו מבקר המדינה והעיר בדו"ח האחרון: "שימוש במידע על אודות דרכיו ואורחותיו של השלטון חיוני לצורך פיקוח הציבור על פעילותן של רשויות השלטון ולשם הרתעת רשויות השלטון מעשיית מעשים החורגים מן המותר והראוי. עולה הצורך בהבהרות של היועץ המשפטי לממשלה בדבר מידת הפירוט הנדרש ביומני השרים המוצגים לציבור: ציון העילה למחיקה או השחרה של פעילות מיניסטריאלית".

גם אופן מסירת המידע, בקובץ PDF שאינו ניתן לסריקה או מיון, אינו מיטבי - ונכון היה אם משרדי הממשלה היו מקפידים לייצא את המידע בקובץ בר סריקה ואינדוקס.

נציין כי בדצמבר 2017 חל חג חנוכה, שיכול לפגוע בזמינות של חלק מהגורמים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"