מוכנים לכל מצב: תקציב ועדת הבחירות לכנסת יהיה 302 מיליון שקל

ועדת הכספים אישרה את תקציב הבחירות ה-21 שאמורות להתקיים ב-2019 ■ מדובר בעלייה משמעותית בתקציב השוטף, שתאפשר את פעילות הוועדה גם במקרה של הקדמת הבחירות

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספירת הקולות ועדת הבחירות המרכזית
ספירת הקולות ועדת הבחירות המרכזיתצילום: רויטרס
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ועדת הכספים אישרה היום (רביעי) את תקציב ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-21 לשנת 2019 בסך של 302 מיליון שקל. מדובר בתקציב שוטף שנועד להיערכות המתמדת של ועדת הבחירות המרכזית בכל עת, במקרה של הקדמת הבחירות.

בתשובה לשאלות חברי כנסת מה יקרה אם יוחלט על הקדמת הבחירות ל-2018 אמרה עו"ד אורלי עדס, מנכ"לית ועדת הבחירות, כי "התקציב המוצע נכנס לתוקף מיד, אם כי נוגע לשנת התקציב 2019 ואם יש בחירות במהלך אותה שנת תקציב או לפני, נבקש תקציב מיוחד למערכת הבחירות עצמה מוועדת הכספים".

ועדת הבחירות המרכזית פועלת על פי חוק הבחירות לכנסת ונועדה להכין בין מערכת בחירות אחת לאחרת, את התשתית לקיומן, גם במקרה שהן יוקדמו. בניגוד לתקציב ועדת הבחירות ב-2018-2017, שהיה אז 19 מיליון שקל בכל אחת מהן, ב-2019, תקציבה יהיה 302 מיליון שקל בשל העובדה שעל פי החוק הבחירות אמורות להתקיים בשנה הבאה וההיערכות צריכה להיות מוגברת לקראתן.

עדס אמרה כי "הצעת התקציב כוללת את מרב הצרכים לקיום מערכת בחירות ומתן מענה לכל תרחיש אפשרי. כרגע הצעת התקציב נועדה להיערכות לבחירות שיתקיימו במועדן, בנובמבר 2019".

התקציב ל-2019 כולל, בין היתר, 11.8 מיליון שקל על הוצאות תפעול וארגון; 57.1 מיליון שקל לפעולות של הכנות לקראת הבחירות, בין השאר שכירת מקומות למיקום ועדות קלפי ועוד; 62.3 מיליון שקל לתשלומי שכר עובדי ועדת הבחירות; 76 מיליון שקל למימון פעולות הכנה ליום הבחירות עצמו; ו-66.7 מיליון שקל לשכר עובדי יום הבחירות עצמו.

מבין ההוצאות תשלומי שירותי מנהלה והוצאות לכנסת, שבה שוכנים משרדי ועדת הבחירות המרכזית. 2.6 מיליון שקל מיועדים לשכירה ואחזקה של משרדים אזוריים, 2.2 מיליון שקל לאחזקת המרכז הלוגיסטי, 1.2 מיליון שקל עבור דואר, מערכות תקשורת ומשלוחים, 160 אלף שקל להדרכה, השתלמויות, לימודים ורווחת עובדי ועדת הבחירות. תקציב פעולות ההכנה לקראת הבחירות עצמן יעמוד על 37.4 מיליון שקלים 2.58 מיליון שקלים פעולות הסברה לציבור לקראת הבחירות, 2.4 מיליון שקלים לפרסום מודעות בעיתונים, 24 מיליון שקלים עבור מחשוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?