יאיר נתניהו לבנו של קובי מימון: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר. אתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?"

מהדורת חדשות 2 חשפה קלטת שיחה בין בנו של ראש הממשלה לבין בנו של איש העסקים קובי מימון, שהתקיימה ככל הנראה בעודם בעת בילוי ב-2015

TheMarker
יאיר נתניהו
יאיר נתניהוצילום: עופר וקנין
TheMarker

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הוקלט ב-2015 בעת בילוי עם ניר מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון, כשהוא מתרברב במהלכי אביו למען אישורו של מתווה הגז השנוי המחלוקת - כך עולה מתחקיר חברת החדשות ששודר הערב (ב').

>> האזינו: גיא רולניק על הקלטות יאיר נתניהו, עסקת הגז ויחסי ראש הממשלה עם אלוביץ'

לפי התחקיר, הבנים של נתניהו ומימון הסתובבו באחד הלילות בין מועדוני חשפנות ברחוב המסגר בתל אביב, כשהם מלווים בנהג ובמאבטחים ששוכרת המדינה. במהלך אחת הנסיעות הוקלט נתניהו אומר למימון לכאורה בבדיחות דעת:

"אחי אתה חייב לפרגן לי. אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה. נלחם בכנסת בשביל זה, אחי", והמשיך: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?

"הסידור" שאליו מתכוון נתניהו הבן הוא מתווה הגז שנדון באותם ימים בין ממשלת נתניהו לבין מונופול הגז הטבעי של מאגר תמר, שבו מחזיקות דלק, נובל אנרג'י וקבוצת ישראמקו - שעל בעליה נמנה קובי מימון.

הכוונה היא להחלטתו השנויה במחלוקת של נתניהו שלא להטיל פיקוח על מחיר הגז הטבעי המונופוליסטי במשק – אף שמשמעות ההחלטה היא גביית מיליארדי שקלים עודפים מכיסם של ציבור צרכני החשמל בישראל.

יש לציין כי עד כה לא נודע על קשרים חברתיים בין משפחות נתניהו ומימון - לאחר שקשר חברי בין מימון לבין שר האוצר, משה כחלון, הביא למשיכת ידיו של השר מעיסוק בנושא הגז.

במהלך ההקלטה נשמע גם קולו של רומן אברמוב, חברו של נתניהו הבן - ולימים נציגו של המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר בישראל. פאקר מסר באחרונה עדות בפרשת 1000, שבה נחשד ראש הממשלה בקבלת טובות הנאה.

במהלך הנסיעה שהוקלטה ברכב השרד עם המאבטחים נשמע אברמוב אומר: "שלא תצא השיחה הזאת בחוץ. אלוהים ישמור". מההקלטה עולה כי מאבטחי נתניהו הבן הורידו את מימון בבית אביו ברחוב רוטשילד 30 בתל אביב, ואילו נתניהו ואברמוב ירדו במלון רויאל ביץ' - שם החזיק פאקר בדירה ששימשה לפי החשד את נתניהו הבן.

יאיר נתניהו מסר הערב בתגובה: "בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים. הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם. הדברים שאמרתי למימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו."

מוקדם יותר היום שלח עורך דינה של משפחת נתניהו, יוסי כהן, מכתב לחברת החדשות בדרישה שלא לפרסם הערב את ההקלטה. משפחת נתניהו מסרה בתגובה לתחקיר כי "ראש הממשלה כלל לא ידע על הקשר בין בנו יאיר לבנו של קובי מימון. יאיר כלל לא מצוי בנושא מתווה הגז ואם דיבר בנושא, ברור שעשה זאת בבדיחות הדעת.

"לראש הממשלה אין שום קשר עם קובי מימון שאותו פגש רק פעם אחת לפני כעשר שנים. ראש הממשלה העביר את מתווה הגז דווקא משום שרצה להציב תחרות לשדה הגז תמר שבבעלותו של מימון".

מנעמת נמסר בתגובה להקלטות נתניהו: "מדובר בהתבטאויות דוחות ובסגנון מבזה ומזעזע כלפי נשים. מן הראוי שעוד בערב זה ייצא גינוי חד משמעי ונחרץ מראש הממשלה ורעייתו על הדברים החמורים והאלימים האלו. אם זה הוא היחס כלפי נשים ברחוב בלפור, לא מפתיע שנשים נאלצות עדיין להיאבק על מה שהיה אמור להיות המובן מאליו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"