מבקר המדינה בודק את התנהלות עיריית ראשון לציון מול יזם פרויקט לאגו

פרשת ביטן מגיעה גם אל מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, שחוקר את התנהלותה של עיריית ראשון לציון, בראשות דב צור, מול יזם הנדל"ן ארז מוסצ'ו, מבעלי מסעדת סוהו בעיר, בכל הקשור לפארק האגם — לאגו אירועים

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מבקר המדינה, יוסף שפירא
מבקר המדינה, יוסף שפיראצילום: מוטי מילרוד
צבי זרחיה
צבי זרחיה

פרשת ביטן מגיעה גם אל מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, שחוקר את התנהלותה של עיריית ראשון לציון בראשות דב צור מול יזם הנדל"ן ארז מוסצ'ו, מבעלי מסעדת סוהו בעיר, בכל הקשור לפארק האגם — לאגו אירועים.

בלב חקירת המשטרה עומדים קשרי הגומלין שהתקיימו לכאורה בין ח"כ דוד ביטן (הליכוד) לאנשי עסקים הקשורים לכיסוי חובות שצבר כסגן ראש העיר ראשון לציון. לאגו אירועים, בבעלות חברות שמוסצ'ו הוא אחד מבעליהן, שוכן במערב העיר, על ליד הסופרלנד ומתחם יס פלנט. הפרויקט משמש לשטחי מסחר גדולים ולמרכז אירועים וקונגרסים, אף שהקרקע במקום יועדה בעיקר למלונאות.

בתחקיר של לי ירון ושרון פולבר ב"הארץ" שפורסם לפני כשנה התברר שב–2012–2013 אישרו צור ומהנדס העיר לבנות במקום אלפי מ"ר של מסחר, באופן שיעלה משמעותית את ערך הקרקע. מי שניהל את אותה ישיבה סוערת היה ביטן. המבקר בודק את החכרת השטח לחברה, את מתן היתרי הבנייה, אם יש ניגודי עניינים בכל הקשור לסוגיה ועוד.

דוד ביטן ודב צורצילום: דוברות הכנסת ומוטי מילרוד

חקירת המבקר בעניין נמצאת בעיצומה, וצפויה להסתיים עד 15 בפברואר 2018, אז ימסור המבקר עותק מהדו"ח השנתי למשרד ראש הממשלה. דו"ח הביקורת בעניין צפוי להתפרסם לציבור באמצע מאי 2018.

בשנים האחרונות פירסם המבקר שורה של דו"חות המתייחסים לעיריית ראשון לציון, ובכלל זה ב–2005 על הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, חריגות בנייה ושימושים חורגים בעירייה. כמו כן, פורסם דו"ח שעסק בין היתר בחריגות בנייה של נבחרים ופקידים בכירים, וכן בניגוד עניינים של עו"ד רועי בר בקשר לקרקעות השייכות למשפחתו. ב–2007, בעקבות התערבות משרד המבקר, העירייה ביטלה מכרז שבו זכתה איקאה, בשל התערבות פסולה של ראש העירייה דאז.

בדו"ח השלטון המקומי ל–2013 על עיריית ראשון לציון נמתחה ביקורת על העסקת יועצים, ובדו"ח ל–2016 נמתחה ביקורת על עסקים רבי קהל, רישוי פיקוח ואכיפה ומינויים בתאגידים עירוניים. ב–2016 פירסם המבקר דו"ח על כריית חול בראשון לציון.

ארז מוסצ'וצילום: ניר שמול

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות