פרסום ראשון |

ועדת המינויים דחתה לנובמבר את ההכרעה על מינוי שפיגלר למנכ"ל ביטוח לאומי

הבוקר נחשף ב-TheMarker כי מבקר המדינה העביר לוועדה פרטים על דו"ח המבקר בעניין פארק אריאל שרון במסגרת דו"ח על קק"ל שנמצא בהליכי הכנה ■ גורמים בביטוח הלאומי מתחו ביקורת על הסחבת

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיר שפיגלר
מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלרצילום: עופר וקנין
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ועדת גילאור לבדיקת מינויים בכירים בשירות הציבורי לא קיבלה היום (ב') החלטה בעניין מינויו של מאיר שפיגלר כמנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, והחליטה לקיים דיון נוסף בעניין ב-7 בנובמבר 2017.

הוועדה החליטה גם לפנות אל מבקר המדינה על מנת לקבל ממצאים נוספים על דו"ח הביקורת על קק"ל ופארק אריאל שרון. שפיגלר שימש כמנכ"ל קק"ל עד לסוף 2016.

כפי שנחשף הבוקר ב-TheMarker, מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא העביר לוועדה פרטים על דו"ח המבקר בעניין פארק אריאל שרון במסגרת דו"ח על קק"ל שנמצא בהליכי הכנה.

המבקר צפוי לשלוח בעוד כמה שבועות את טויטת הדו"ח לקבלת תגובות המבוקרים. המבוקרים, ובהם שפיגלר, יתבקשו להגיב בתוך שבועיים לטיוטא בטרם גיבוש הדו"ח הסופי.

המוסד לביטוח לאומי מתנהל זה 9 חודשים בלא מנכ"ל קבוע. דחיית ההכרעה לנובמבר משמעותה שיותר מ-10 חודשים יפעל המוסד בלא מנכ"ל קבוע.

גורמים בביטוח הלאומי מתחו ביקורת על הסחבת בקבלת ההמלצה למינויו של שפיגלר. שר הרווחה, חיים כץ, המליץ למנות את שפיגלר כבר בסוף 2016. הגורמים אמרו כי הם שוקלים להציע לכץ להגיש לממשלה הצעה למינויו של שפיגלר בלא להמתין להמלצת הוועדה בעניין.

המבקר בדק את התנהלות קק"ל שהתחייבה להעביר סכומים גדולים לפיתוח פארק אריאל שרון בתמורה לאפשרות שימוש במשרדים בשטחו של הפארק.

בתחילת ינואר 2017, בטרם פירסם המבקר דו"ח חמור וחריף על קק"ל, הוא העביר מידע ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בנושא מעורבותו לכאורה של שפיגלר אז, כמנכ"ל היוצא של קק"ל, בקידום העברת תקציבים לחברת פארק אריאל שרון.

כאמור, שפיגלר הוצע לתפקיד בסוף 2016 על ידי שר הרווחה, והוא הומלץ למשרה על ידי ועדת איתור. שפיגלר אמור היה להתמנות כמנכ"ל הביטוח הלאומי כבר בתחילת ינואר 2017, אבל מינויו עוכב בעקבות הנחיית היועמ"ש בפברואר 2017. מנדלבליט הורה אז לעכב את המינוי בשל ממצאי דו"ח מבקר המדינה על קק"ל בתקופת כהונתו של שפיגלר. ממצאי הדו"ח הועברו אז אל ועדת גילאור.

לפני כארבעה שבועות הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי "עם סיום בדיקת הטענות נבחנו ממצאים על ידי פרקליטות המדינה, ונמצא כי אין תשתית ראייתית המצדיקה פתיחה בחקירה פלילית נגד מר שפיגלר. בתוך כך, התברר כי ישנם ממצאים המלמדים על התנהלות שנכון כי תישקל על ידי הגורמים המקצועיים הבוחנים את כשירותו של שפיגלר לכהונה ציבורית.

"לאור זאת, הודיע מאיר לוין, משנה ליועץ המשפטי לממשלה (כלכלי), ליו"ר הוועדה כי אין מניעה לכך שהוועדה תבחן את כשירותו של שפיגלר לתפקיד המוצע, ואת מידת התאמתו לתפקיד. זאת לאור המידע הקיים ובשים לב לדו"ח מבקר המדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה