גיוס המונים חדש: חוקרים פרטיים יעקבו אחרי יאיר לפיד - ו-9 ח"כים נוספים

העיתונאי העצמאי תומר אביטל מבטיח לעקוב אחרי 10 חברי כנסת במקביל מהקואליציה ומהאופוזיציה. במסגרת הפרויקט יינתן פטור לח"כים המפרסמים את היומנים שלהם בלא השחרות מוגזמות וכן לשיאני הנוכחות בכנסת

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד
יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפידצילום: אילן אסייג
צבי זרחיה
צבי זרחיה

העיתונאי העצמאי תומר אביטל פועל לגייס באמצעות הדסטארט כספים לצורך מעקב אחרי 10 חברי כנסת. עד אמש (מוצ"ש) גייס אביטל 65,704 שקל מ-788 תומכים. היעד שהציב הוא גיוס של 88 אלף שקל עד מחר (ב').

כוונתו היא לבחור יום אחד במהלך פגרת הקיץ של הכנסת שתסתיים בעוד 3 שבועות בדיוק, וכן באחד מימי ראשון וחמישי במהלך כנס החורף של הכנסת, ובו יהיה מעקב אחרי 10 חברי כנסת במקביל, ובהם 4 מהקואליציה 4 מהאופוזיציה, יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד וכן "הפתעה" - ח"כ נוסף שייקבע.

תאריך המעקב יהיה סודי וכך גם זהות הח"כים שיזכו למירב הקולות. ח"כ שיזכה למעקב לא יידע על כך. במסגרת הפרויקט יינתן פטור לח"כים המפרסמים את היומנים שלהם בלא השחרות מוגזמות וכן לשיאני הנוכחות בכנסת. הכנסת נמצאת בפגרת הקיץ מה-27 ביולי 2017 ועד 23 באוקטובר 2017. בתקופה זו כונסה המליאה לשלוש ישיבות בלבד, מהן שתיים קצרות ביותר והשלישית ארכה כ-3 שעות.

88 ימים של פגרהקרדיט: תומר אביטל

לדברי אביטל, בכנס החורף הקרוב יהיו 120 ימי עבודה, לעומת 55 ימי עבודה בכנס הקיץ וזאת משום שכנס החורף הוא מסוף אוקטובר עד סוף מארס וכנס הקיץ מאמצע מאי עד סוף יולי. מתחילת הקדנציה של הכנסת ה-20 (ועד סוף אוקטובר 2017) פעלה הכנסת ב-401 ימי עבודה והיו 176 ימי פגרה. כידוע, מליאת הכנסת מתכנסת בתקופת כנס בימי שני-רביעי. חלק מוועדות הכנסת מכונסות בימים א' ו-ה' בתקופת הכנס - וחלק לא.

אביטל ציין כי "הכסף שיגוייס יופנו כולו לחוקרים הפרטיים, למימוש התשורות ולכיסוי עמלות. יום מעקב של צוות מקצועי אחרי הנחה מבוקר עד לילה עולה כ-9,000-4,000 שקל. זה תלוי בכמה קריטריונים ובראשם מספר הקילומטרים שנע הנעקב באותו יום. הסכום אמור להספיק ל-10 מעקבים לפחות בממוצע, רכישת התשורות (כמו חולצות וספרים) ועמלה (9%) להדסטארט".

מליאת הכנסתצילום: אמיל סלמן

אביטל הסביר את המעקב על לפיד בכך ש"לפיד הוא שיאן ההיעדרויות. זה מדהים: למרות שאין לו שום תפקיד רשמי, למרות שכבר נקנס על ידי ועדת האתיקה על הצטברות העדרויות לא מוצדקות - בדקתי: גם השנה מקום אחרון בנוכחות. לא רק שכל הח"כים הגיעו יותר ממנו, כך גם רוב השרים ואפילו סגנית שר החוץ. כולנו מממנים ללפיד שכר כדי לעבוד כח"כ - אך הוא מזה שנים עובד במימוננו רק בלרוץ לראשות הממשלה".

לדברי אביטל, "לפיד נכח ב-2017 במשכן כ-5 שעות ממוצע בשבוע. שיאני הנוכחות הגיעו פי 6 ממנו". עוד הוסיף כי "בדקתי וגיליתי שבניגוד לטענות, מספר הדיונים בוועדות במהלך הפגרה הוא 5% מהמספר כשאין פגרה. יחסית לעולם אנו במקום רע באמצע, ורע מאוד כשמשקללים את גודלנו. במדינות אחרות צריך לטוס כדי לבקר את בוחריך אז יש הגיון לסופ"ש ארוך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות