מה יש לה להסתיר? היומנים המושחרים של מירי רגב

מיומני שרת התרבות והספורט ל-2016 עולה שרגב מתחילה לעבוד לרוב בשעות המאוחרות של הבוקר - ורוב הפעילות ביומן שלה מושחרת ■ ימי חמישי של השרה רגב מושחרים כמעט באופן קבוע ■ ממשרדה נמסר: "השרה מנהלת סדר יום עמוס, רובו ככולו הוא בענייני עבודתה הציבורית והמיניסטריאלית"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירי רגב
מירי רגבצילום: אמיל סלמן
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

יומני שרת התרבות והספורט מירי רגב ל-2016 שהגיעו לידי עו"ד אלעד מן, מנכ"ל עמותת הצלחה, מגלים טפח אך מכסים טפחיים. מן ביקש את היומנים על פי חוק חופש המידע כבר בינואר 2017, אך הממונה על חופש המידע במשרד התרבות והספורט העבירה אותם לידיו רק שמונה חודשים לאחר מכן - כשרוב הפעילות מחוקה היטב בדיו שחור, מבלי לספק כל נימוק.

מבדיקת היומנים עולה כי ימים שלמים, לעתים אף שבועות שלמים, מחוקים לחלוטין מבלי שברור מדוע הפעילות נמחקה. הפעילות שלא נמחקה היא ישיבות סיעה וממשלה, פעילות בכנסת, פגישות רבות מאוד עם ראשי עיר שונים, וכן הופעה בלוויות או אשכבות של שחקנים (כמו יוסי גרבר או רונית אלקבץ). בערבים שאינם מושחרים היא מגיעה להצגות. כך למשל ב-17 בינואר הגיעה להצגה של תיאטרון דימונה עם ראש העיר, שהחלה בשעה 20:30, וגם שם יש מחיקה - לא ברור של מה. השרה רגב נפגשת לא מעט גם עם ראשי ערים ונציגי המגזר הערבי.

מהיומנים ברור כי השרה אינה מתחילה את יומה בשעה מוקדמת, לפחות לא בפגישות שמותר לספר עליהן לציבור. הרוב המוחלט של הימים שלה מתחיל בשעה עשר בבוקר ולעתים ב-11. ימי שישי מושחרים לחלוטין וכך גם ימי שבת. חלק נכבד מפעילות הערב שלה מושחרת גם היא.

ב-1 בפברואר למשל, למעט ישיבת סיעה ב-16:00-15:00 ועוד ישיבת מליאה בערב, היום כולו מושחר. גם שלושה ימים לאחר מכן, למעט ארבע פגישות קצרות - היום כולו מושחר. לוח הזמנים שלה באותו יום מעלה תהיות: ב-12:00 היא פוגשת באופקים את ראש העיר. שעתיים לאחר מכן היא נפגשת בכרמיאל עם ראש העיר. בשעה 15:00 רשומה לה פגישה עם שגריר צרפת וחצי שעה לאחר מכן היא נפגשת עם עופר עיני.

ב-3 במארס, יום חמישי, מושחר כולו גם יום חמישי שבועיים לאחר מכן מושחר כולו, למעט גמר גביע המדינה בכדורסל נשים בשעות 20:00-18:00. יום שני, 28 במארס, מתחיל ב-12:00 בניחום אבלים אצל יאיר שמיר. ההמשך מושחר, עד לישיבת סיעה ב-16:00 ומושחר שוב עד לישיבת מליאה ב-18:00. יום חמישי בהמשך אותו שבוע מושחר כולו - כמו לא מעט ימי חמישי ביומן של רגב.

ב-15 במאי, יום ראשון, נסעה רגב לקאן ובילתה שם עד יום ראשון הבא. ביומן לא מפורט לוח הזמנים של רגב בקאן. 24 במאי, יום שלישי, אומנם נופל על שבוע הספורט, אבל היום מושחר לחלוטין עד השעה 15:00, אז מתקיים מפגש בין ראש הממשלה נתניהו לבין אלופת המדינה בכדורגל הפועל באר שבע.

2 ביוני, יום חמישי, מושחר לחלוטין מלבד קבלת פנים לרגל יום ירושלים בשעה 21:00. שלושה ימים לאחר מכן מגיעה רגב, לפי היומן, לסיור בקרית שמונה ב-12:00. בשעה 13:00 היא כבר בישיבת שרים לענייני חקיקה בירושלים.

7 ביוני, יום שלישי, מושחר עד 13:00. ב-17:30 היא נפגשת לשעת סיפור עם השר איוב קרא. יומיים לאחר מכן, יום חמישי, מושחר כצפוי לחלוטין. יוצא דופן ברצף ימי החמישי המושחרים הוא 23 ביוני - ב-21:00 רשומה חתונת ח"כ שרן השכל וב-23:00 - "חתונה בן של ח"כ יצחק כהן".

השרה מירי רגב בפסטיבל קאןצילום: מתוך עמוד הפייסבו

ב-8 באוגוסט המריאה רגב לריו עד ל-16 באוגוסט. גם במקרה הזה היומן לא מפרט את הלו"ז שלה. ב-18 באוגוסט, יום חמישי, מגיעה השרה רגב ב-13:00 להצבת הארון של נחום היימן. כל שאר היום מושחר.

ב-6 באוקטובר רגב נוסעת למשחק כדורגל במקדוניה. 13 באוקטובר מושחר לגמרי ונכתב שם רק "חו"ל פרטי עד 27.10". מדובר בתקופת החגים ובפגרת הכנסת.

גם עם פתיחת מושב החורף, הנוהל אינו משתנה: 1 בדצמבר, יום חמישי, מושחר כולו. גם יום חמישי ב-15 בדצמבר מושחר כולו, למעט שעה אחת של ניחום אבלים בשעה 15:00, אחרי מות אהובה עוזרי.

עו"ד מן שלח תלונה למשרד התרבות והספורט. השרה רגב נמצאת עדיין בניו יורק לרגל נסיעת עבודה, ביחד עם העוזרת האישית שלה, ראש המטה ומלווה אישית שנסעה על חשבונה. מהמשרד נמסר בתגובה כי "הושחרה כל פעילות שאינה מיניסטריאלית". במלים אחרות, רוב זמנה של השרה אינו מוקדש למשרדה.

מלשכת שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב נמסר: "השרה רגב פועלת על פי הנהלים המחויבים על פי חוק חופש המידע. כפי שניכר מהיומן, השרה מנהלת סדר יום עמוס, רובו ככולו הוא בענייני עבודתה הציבורית והמיניסטריאלית. החלק הארי של הפגישות שכוסו, הינו ישיבות ודיונים בסוגיות רגישות או עם אמנים ואחרים מגופים שונים, שהעדיפו שלא להיחשף מטעמי צנעת הפרט. זאת בנוסף לתזכורות בעניינים משפחתיים שכוסו מטעמים מובנים. כל ההליך לווה על ידי הלשכה המשפטית כדין".

היומן המלא של מירי רגב ל-2016

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא