מבקר המדינה: אין ראיות להתערבות רה"מ לטובת אלוביץ'

המבקר מתח ביקורת על ההסכם הקואליציוני שהעניק לנתניהו שליטה מלאה בתחום התקשורת, וכל מפלגות הקואליציה מחויבות לתמוך ביוזמותיו בתחום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסף שפירא, מבקר המדינה
יוסף שפירא, מבקר המדינהצילום: אוליבייה פיטוסי

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, לא מצא ראיות להתערבות של רה"מ בנימין נתניהו כשר התקשורת לטובת שאול אלוביץ', מבעלי השליטה בחברת בזק. כך עולה מטיוטת דו"ח הביקורת על ההפרדה המבנית והתאגידית בבזק, שיפורסם בתוך כשבועיים, ופורסמה הערב בערוץ 2.

המבקר שיגר באחרונה את הטיוטה העדכנית של הדו"ח למבוקרים, ובהם נתניהו. לפי הפרסום, המבקר לא צפוי לטעון שאלוביץ' קיבל הטבות לא הולמות בגלל חברותו עם ראש הממשלה. עם זאת, הוא מתח ביקורת על ההסכם הקואליציוני, במסגרתו הוענקה לנתניהו שליטה מלאה בתחום התקשורת, וכל מפלגות הקואליציה מחויבות לתמוך ביוזמותיו בתחום.

המבקר בוחן כבר חודשים ארוכים את תפקודו של בנימין נתניהו כשר תקשורת (עד שויתר על התפקיד) גם לאור יחסי החברות שלו עם שאול אלוביץ', הבעלים של בזק, וניגוד העניינים שפעל בו נתניהו.

משרד התקשורת העביר למבקר את רשימת ההחלטות שקיבל נתניהו בעת שכיהן בתפקיד, ובהן הטלת קנסות על בזק על ידי משרד התקשורת. לפני כמה שבועות מינה נתניהו את איוב קרא כשר תקשורת קבוע. קודם לכן, שימש השר צחי הנגבי במשך 3 חודשים כממלא מקום שר התקשורת. נתניהו החליט שלא להחזיק את תיק התקשורת, לאחר שורה של עתירות לבג"ץ בעניין, חלקן הוגשו על ידי המחנה הציוני והתנועה לאיכות השלטון.

הדו"ח כולל מספר פרקים: הוא סוקר את שוק התקשורת ומצב התשתיות בישראל שהוא בעייתי ומפגר ביחס למדינות מערביות אחרות; בוחן את הרפורמה בפס הרחב (השוק הסיטונאי) ותהליך קבלת ההחלטות לאורך הרפורמה שכוללת מספר רכיבים (אינטרנט, טלפוניה, תשתיות פיזיות); הדו"ח גם בוחן תהליכי אכיפה ופיקוח שנקט המשרד, בדגש על האכיפה כלפי הפרות של בזק. האכיפה כלפי בזק בשנתיים האחרונות הנה סלחנית יחסית. המבקר יעסוק גם באפיזודה של האצת ביטול ההפרדה המבנית שנקט בה שלמה פילבר, מנכ"ל המשרד.

דו"ח מבקר המדינה נכתב במקביל לחקירת רשות ניירות ערך סביב בזק ושאול אלוביץ', אך בשלב זה אינה נוגעת למשרד התקשורת ולממשלה, ואין ראיה כי הדברים קשורים זה בזה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות

סרט ביתי

לאחת דירה ברעננה, השנייה שוכרת בראשל"צ: המשפחות שחוסכות - ואלה שבמינוס