ח"כים מהאופוזיציה: לבטל תשלום פנסיה חריגה ל-7 ראשי רשויות שפרשו

הח"כים: "נבקש לקיים דיון דחוף בוועדת הפנים בנושא ביטול החלטתה להכשיר את מתן הגמלאות לאותם ראשי רשויות והשבת תשלומי הפנסיה הבלתי חוקיים"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל גרמן
יעל גרמןצילום: אוליבייה פיטוסי
צבי זרחיה
צבי זרחיה

חמישה חברי כנסת מוועדת הפנים תובעים לכנס מחדש את הוועדה על מנת לבטל את האישור לתשלום פנסיה חריגה ולא חוקית ל-7 ראשי רשויות שפרשו בעבר. מדובר בחברי הכנסת מהאופוזיציה: יעל גרמן (יש עתיד), זוהיר בהלול (המחנה הציוני) תמר זנדברג (מרצ), רויטל סויד (המחנה הציוני) ועבדאללה אבו מערוף (הרשימה המשותפת).

באחרונה דרשו גרמן וח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) מיו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם (ליכוד) לקיים דיון מחודש בועדה ולבטל את האישור לתשלום הפנסיה לאותם ראשי רשויות, אבל אמסלם דחה את הטענה. אמסלם אמר אז בתגובה למכתב של גרמן ומלינובסקי כי "ועדת הפנים התכנסה בעקבות פנייה של שר הפנים, והתבקשה לתקן טעות היסטורית שנפלה בתום לב ולאשר מצב הקיים כבר יותר מ–20 שנה. חשוב לציין כי ההחלטה זכתה לרוב מוחלט של חברי הוועדה מהאופוזיציה והקואליציה".

כעת טוענים 5 הח"כים כי "נבקש לקיים דיון דחוף בוועדה בנושא ביטול החלטתה מה-30 בינואר 2017 (להכשיר את מתן הגמלאות לאותם ראשי רשויות) והשבת תשלומי הפנסיה הבלתי חוקיים. כמו כן הח"כים ביקשו לבטל מעתה ואילך את תשלומי הפנסיה הלא חוקיים כדבריהם המשולמים לאותם ראשי רשויות".

ועדת הפנים מוסמכת לקבוע את שכרם ותנאיהם של נבחרים ברשויות מקומיות. עד ינואר 1999 נקבע שראשי ערים וסגניהם יקבלו פנסיה תקציבית לכל חייהם אם כיהנו ארבע שנים לפחות, ובתנאי שפרשו לאחר גיל 40. מי שפרש לפני גיל 40 או לא השלים כהונה של ארבע שנים קיבל מענק של 18% משכרו עבור כל חודש כהונה.

בינואר 1999 החליטה ועדת הפנים לבטל את מגבלת הגיל, אבל לא החילה את ההחלטה רטרואקטיבית על מי שפרשו בבחירות שנערכו בנובמבר 1998. למרות זאת, שולמה בטעות גמלה לשבעה נבחרי ציבור שהודחו ב–1998, לפני שמלאו להם 40 שנה.

ב-2005 התגלתה הטעות, אבל התשלומים לא הופסקו, ובינואר 2017 הכשירה ועדת הפנים את תשלום הגמלאות לבכירים: ח"כ אכרם חסון (כולנו), סגן שר הבינוי ז'קי לוי (ליכוד), סגן ראש עיריית ירושלים צבי כהן (ש"ס), ח"כ לשעבר אמנון כהן (ש"ס), שכיהן בעבר כיו"ר ועדת הפנים ויהודה פתאל.

בפני הוועדה לא הוצגה עד כה הרשימה המלאה של אלה שנהנו מההחלטה. ההערכה היא שמדובר בשבעה ראשי רשויות לשעבר, אבל בידי הוועדה רק חמישה שמות. העלות האקטוארית של תשלום הגמלאות לשבעה היא כ-20 מיליון שקל. 5 הח"כים מבקשים לדעת מיהם בדיוק אותם ראשי רשויות שקיבלו את הגימלאות, מהי העלות התקציבית עד כה ומה הצפי לעלות הגמלאות הללו אם לא יבוטלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח