משרד ראש הממשלה: 50 אלף שקל על ממתקים - ו-85 אלף שקל למכוני כושר

משרד ראש הממשלה נענה לבקשת התנועה לחופש המידע וחשף את דו"ח התקשרויותיו עם ספקים ל-2015 ■ 8 מליון שקל שולמו לצורך טקס להנצחת ז'בוטינסקי ■ בשנתיים האחרונות מקבלים חלק מעובדי המשרד שיעורי טניס באופן סדיר

חגי עמית
חגי עמית
נתניהו בוועדה לביקורת המדינה, בשבוע שעבר
נתניהו בוועדה לביקורת המדינה, בשבוע שעברצילום: ליאור מזרחי
חגי עמית
חגי עמית

משרד ראש הממשלה הוציא יותר מ-8 מיליון שקל בקיץ 2015 על התקשרויות עם ספקים לצורך טקס להנצחת זאב ז'בוטינסקי. בנוסף לכך, המשרד הוציא עוד 1.5 מיליון שקל לטובת תשלום לספקים לצורך הנצחת זכר רחבעם זאבי.

חלקה העיקרי של ההנצחה של זאבי, 250 אלף שקל מסכום זה, הועברו למועצה המקומית קרית ארבע, 160 אלף שקל הועברו לבית ספר שדה כפר עציון, מועצה אזורית שומרון ומועצה מקומית קרית ארבע ו-400 אלף שקל למועצה אזורית שומרון. נתונים אלו נחשפים לאחר שהמשרד נענה אתמול לבקשת העמותה לחופש המידע ופירסם את דו"ח ההתקשרויות שלו עם ספקים לשנת 2015.

עו"ד נירית בלייר, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, התייחסה לפרסום ואמרה כי "משרד רה"מ מיישר קו עם משרדי הממשלה ומגיש באיחור משמעותי את דו"ח ההתקשרויות לשנת 2015 המסתכם בהוצאה של יותר מ 330 מיליון שקל מתוך תקציב המשרד לאותה שנה שעלה על 2 מיליארד שקל. ברור כי הדו"ח לא מכיל את כל התקשרויות המשרד וכי נעשה שימוש נרחב באפשרות לסנן התקשרויות רגישות". בהתאם, גם לדיווח על הוצאות על נסיעות לחו"ל של מעט יותר ממליון שקל קשה להתייחס כסופיות.

בתחום האסתטיקה הוציא המשרד ביוני 2015 קרוב ל-20 אלף שקל עבור תשלום למאפרת איריס אהרוני אגאי, המאפרת גם את ראש הממשלה. המשרד גם לא חסך במתוקים, ובינואר 2015 העביר 50 אלף שקל לחברת "עולם הממתקים" תמורת חבילות שי, ו-40 אלף שקל לספק הנקרא "פיצוחי ירושלים".

קרית ארבע. 250 אלף שקל הועברו למועצה המקומית ב-2015, כדי להנציח את זכרו של רחבעם זאביצילום: אמיל סלמן / ג'יני

אולי כפיצוי למתוקים השקיע המשרד גם לא מעט בספורט. הוא שילם 85 אלף שקל לרשת מועדוני הכושר אן.ווי.אי מובמנט; ביצע הזמנה בהיקף של 15 אלף שקל לשיעורי טניס מיאיר סבג (מתוכה שילם עד כה 2,300 שקל); רכש ציוד לחדר כושר בכ-3000 שקל; והשקיע עוד 400 שקל ברכישת ציוד ספורט. בשיחה שערכנו עם מדריך הטניס יאיר סבג הסביר האחרון כי מזה שנתיים הוא מעניק שיעורי טניס בין פעם לפעמיים בשבוע לעובדי משרד ראש הממשלה.

המשרד התקשה לשמש דוגמא טובה לאזרחי ישראל במוסר התשלומים שלו. הוא נאלץ לשלם ב-2015 כ-5 מיליון שקל בגין חוב ארנונה ישן שהיה לו לעיריית ירושלים (בנוסף לכ-6 מיליון שקל של תשלומי ארנונה שוטפים) וגם לשלם ביוני 2015 סכום של 200 אלף שקל כדי לכסות חובות לחברת נטוויז'ן בגין השנים 2014-2013.

מי שמחפש בשורות חיוביות לעיתונות הכתובה, יגלה כי המשרד שילם במהלך 2015 90 אלף שקל ל"ידיעות מנויים", ו-70 אלף שקל להוצאת עיתון "הארץ". בנוסף לכך, רכש המשרד מחברת או.די.אופיס דיזיין מוצרים ב-150 אלף שקל במחצית הראשונה של 2015 והוציא כ-300 אלף שקל על חנויות ורכש מקייטרינג שלום ציון המשתייך למסעדת בק שבהר החוצבים.

המשרד הוציא כ-9,000 שקל על אספקת חלב ביוני 2015 ו-3,000 שקל על יינות מיקב פסגות שבשער בנימין בינואר 2015. הוא הוציא 350 אלף שקל, ששולמו להסתדרות הציונית, על תחזוקת הר הרצל, וקנה ספרי תנ"ך ב-7600 שקל לילדי "הקו המאחר", עמותה למען ילדים חולים ונפגעי טרור. בנוסף, הוציא המשרד קרוב ל-70 אלף שקל לטובת התקשרות עם היועץ יוסי מלמד לטובת הקמת בית ספר מקוון.

"הדו"ח הזה הוא אחד מפירות המאבק הארוך שמנהלת התנועה לחופש המידע לחשיפת השימוש בכספי הציבור. מאבק שהחל בבקשות חוזרות ונשנות למשרדים השונים לפרסום התקשרויותיהם, המשיך בנוהל מסודר של משרד המשפטים המחייב את כל המשרדים לפרסם את התקשרויותיהם ובפרסום דו"חות ההתקשרויות הרבעוניים של רובם המוחלט של המשרדים הממשלתיים.

"היום משרד ראש הממשלה מצטרף ומפרסם את הדו"ח שלו. היינו שמחים לו משרד ראש הממשלה היה המוביל בביסוס הנורמה של שקיפות ממשלתית תקציבית, אך פרסום הדו"ח היום בהחלט מקבע את נוהל פרסום הרבעוני של התקשרויות הממשלה ועתה יש רק לצפות שכל הרשויות במדינה ילמדו ויפרסמו כולן את דרך שימושן בכספי הציבור ושמשרד רה"מ יוציא בהקדם את דו"ח 2016 וידביק את הקצב גם ב-2017", הוסיפה בלייר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?