המירוץ לראשות העבודה: אבי גבאי גייס תרומות מרועי ורמוס ומריוס נכט

גבאי מוביל במירוץ התרומות עם 350 אלף שקל. ומי תרם ליצחק הרצוג, עמיר פרץ ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לקראת הפריימריס?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי גבאי
אבי גבאיצילום: תומר אפלבאום

המירוץ לראשות מפלגת העבודה מתחמם - והתורמים למועמדים השונים נחשפים.

יצחק הרצוגצילום: אוליבייה פיטוסי

איש העסקים והשר לשעבר אבי גבאי, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, גייס 27 תרומות בסכום של 350 אלף שקל, יותר ממתחריו לראשות העבודה. גבאי גייס כספים מאילי הון ישראלים, דוגמת המיליארדר מריוס נכט ממייסדי צ'ק פוינט (45 אלף שקל); וג'ורג' חורש יבואן טויטה והזכיין של M&H בישראל (40 אלף שקל). תורמים נוספים לגבאי: רועי ורמוס לשעבר מנכ"ל פסגות (11 אלף שקל); יעקב גלברד לשעבר מנכ"ל פלאפון (10,000 שקל); והפרסומאי אילן שילוח (45 אלף שקל בשני חלקים), שנתן בעבר ערבויות כספיות למפלגת כולנו.

כל מתמודד על ראשות מפלגת העבודה יכול לגייס תרומות עד לתקרה כוללת של כ-1.3 מיליון שקל. תקרת התרומה מיחיד היא כ-46 אלף שקל. הבחירות על ראשות מפלגת העבודה ייערכו ב-4 ביולי 2017.

רועי ורמוסצילום: עופר וקנין

בין התורמים לגבאי גם כמה מבכירי האוצר לשעבר: ירום אריאב, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר - 1,500 שקל; הממונה על התקציבים לשעבר דוד בועז - 1,800 שקל, רן קרול - 6,000 שקל; ואיתמר גיבתון - 5,000 שקל. גבאי, שאינו מכהן כחבר כנסת ואין לו יועצים על חשבון הכנסת, מממן מהכספים שהוא מגייס את הוצאות המירוץ.

תורמים נוספים לגבאי: איש שוק ההון רון לבקוביץ - 25 אלף שקל, ושלמה רודב - 10,000 שקל. רודב שימש כיו"ר בזק בתקופתו של גבאי כמנכ"ל החברה. הוא מונה על ידי גבאי בכהנו כשר להגנת הסביבה בנובמבר 2015 כדירקטור בחברה לשירותי איכות הסביבה - איכו"ס. בפועל הוא משמש בהתנדבות כיו"ר החברה.

יצחק הרצוג, היו"ר המכהן של מפלגת העבודה, גייס 225 אלף שקל, והוסיף מכיסו עוד 25 אלף. הרצוג גייס 5 תרומות מקסימליות של כ-46 אלף שקל: רחל מישורי, בת הזוג של בעלי סופר-פארם ליאון קופלר; איש העסקים שפועל בתחום הבטחוני דוד קוליץ; יבואן רכבי פיאט מיכאל לוי; איש הפרייבט אקווטי יונתן קולבר, והיהלומן צבי שור.

מריוס נכט, ממייסדי צ'ק פוינט

ח"כ עמיר פרץ גייס 120 אלף שקל, בתרומות קטנות יחסית. התרומה הגדולה ביותר שלו היא צבי נטע יו"ר קבוצת מכשירי תנועה ותרומה מחו"ל של דני בן שושן, שניהם תרמו 40 אלף שקל כל אחד.

אראל מרגלית, שמתכוון להתמודד על ראשות מפלגת העבודה, לא הכריז עדיין רשמית על מועמדתו, ועל כן לא רואה עצמו כפוף לכללי ההוצאה שנקבעו בחוק מימון מפלגות. הוא מממן בעצמו את פעילותו במיליונים רבים, וצפוי להכריז על מועמדותו בימים הקרובים.

מתמודד נוסף על ראשות המפלגה, ח"כ עמר בר-לב, גייס בחודש האחרון 15 תרומות בסכום כולל של 145 אלף שקל. בין התורמים יזם ההיי-טק אורני פטרושקה, מקים חברת כרומטיס, שהעביר לבר-לב 8,000 שקל.

צילום: אייל טואג

25 תרומות לבנט מארה"ב, רק 3 מישראל

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, גייס בשבועיים האחרונים 28 תרומות בסכום כולל של 295.4 אלף שקל למימון התמודדותו בפריימריס. מבין התורמים 25 הם מארה"ב ו-3 מישראל.

רוב התרומות שגייס בנט הן בסביבות 10,785 שקל מכל תורם. תקרת התרומות שיכול מתמודד על ראשות הבית היהודי לגייס היא 455 אלף שקל.

שר החינוך נפתלי בנט צילום: עופר וקנין

בין התורמים לבנט: ג'ורג' רוהר מניו יורק שתרם לו 10,729 שקל, בפריימריס האחרונים על ראשות הבית היהודי תרם לו רוהר כ-44 אלף שקל; ג'וש סילברמן תרם לו 10,751 שקל. בשנים 2015-2011 גייס בנט תרומות בסך של 1.76 מיליון שקל.

גורמים פוליטיים מעריכים כי בנט צפוי להיבחר שוב ליו"ר הבית היהודי. בבית היהודי 31 אלף מתפקדים ולפי הערכות שיעור ההצבעה יהיה נמוך. המתמודדים הנוספים הם יונתן ברנסקי ויצחק זאגא. ברנסקי לא גייס תרומות כלל, ואילו זאגא גייס 15 תרומות בסך כולל של 60.4 אלף שקל. זאגא גם תרם לעצמו 35 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"