ח"כ מרגלית ליועמ"ש: נתניהו מפר את הסדר ניגוד העניינים שלו בתחום התקשורת

לפי מרגלית, "רה"מ הורה למנכ"ל משרד התקשורת לגבש את תזכיר חוק הפיקוח על התקשורת", בניגוד להסדר החל עליו בעניין חברת בזק, ובכך הוא מבזה את בית המשפט

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אראל מרגלית
אראל מרגליתצילום: אוליבייה פיטוסי
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"למרות התפטרותו מתפקיד שר התקשורת ובניגוד לדין והסדר ניגוד העניינים, רה"מ הורה למנכ"ל משרד התקשורת לגבש את תזכיר חוק הפיקוח על התקשורת. עליך להנחות את ראש הממשלה להימנע ממתן הנחיות וקידום החלטות כלשהן בתחום התקשורת, בהתאם לעמדת המדינה" - כך כתבו באי כוחו של ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני), עו"ד אלעד מן ועו"ד יובל יועז, בעוד מכתב התראה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נוכח מה שהם מכנים "התערבותו הבוטה של רה"מ במשרד התקשורת" וקידום החוק ש"יאפשר שליטה פוליטית על כלל ערוצי השידור בישראל".

מן ויועז כתבו כי "רהמ ממשיך לפעול בניגוד לדין ביהמ"ש ולהסדר ניגוד העניינים שלו, וחרף העובדה שדבר התפטרותו של ראש הממשלה מכהונה זו הובא בתצהיר תשובה מטעם המדינה לבג"ץ – רה"מ ממשיך ופועל, בניגוד לדין, לשם התערבות ישירה ובלתי אמצעית בענייני תקשורת, וממשיך ליתן הוראות והנחיות באופן ישיר למנכ"ל משרד התקשורת, משל הוא ממשיך לכהן בתפקיד שר התקשורת כימים ימימה.

"מעורבות רה"מ בנושא התאגיד וחוק הפיקוח מנוגדים גם להסדר ניגוד העניינים עליו חתום רה"מ וזאת...כי תזכיר החוק יכלול הוראות המכפיפות את כלל ערוצי השידור הפועלים כיום בישראל, ברדיו ובטלוויזיה, לפיקוח ושליטה פוליטית".

"היות שתזכיר "חוק הפיקוח" עתיד להשפיע על כלל גופי השידור במדינה, כולל בזק, הרי שרה"מ מצוי, לכאורה, בהפרה בוטה של הסדר ניגוד העניינים שנקבע עבורו לעניין כהונתו כשר התקשורת.

ח"כ מרגלית הוסיף כי "אני מצפה מהיועץ המשפטי לממשלה ושומרי הסף בישראל לאכוף את הדין גם מול רה"מ. ההחלטה של נתניהו לחתור תחת עמדת המדינה ופסק הדין מערערת את מערכת אכיפת החוק ומבזה את בית המשפט. אם הם לא יעצרו את זה - אנחנו נעשה זאת".

במשרד התקשורת דחו את הדברים ואמרו שנתניהו לא הנחה את פילבר בעניין חוק התקשורת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם

ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי. נותרה חצי נקודת אחוז נוספת עד לרף הריבית שהבנק מתכוון להגיע אליו

עוד מאמץ אחד קטן: הבנק הפדרלי עומד לשחרר את החבל. כך זה ישפיע עלינו