איילת שקד הקימה ועדה למלחמה בתופעת השיימינג: "שפיכות דמים ברשתות החברתיות"

שרת המשפטים אמרה כי "באינטרנט קמה זירת המשפט החדשה, אשר דרכה מוציאים לפועל דין, אך אין בה דיין מורשה ואין מי שיבדוק ויבחן את העובדות"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

שרת המשפטים איילת שקד הכריזה הערב (ד') על הקמת ועדה לבחינת תופעת האלימות המילולית והשיסויים הפומביים ברשתות החברתיות. שקד אמרה כי יש לבחון את הגבולות בין חופש הביטוי לחופש השיסוי.

ההחלטה על הקמת הוועדה נעשתה לנוכח המקרים האחרונים, ובראשם מקרה התאבדותו של תת ניצב אפרים ברכה, תופעת הפגיעה והקמפיינים השליליים נגד מתגייסים החרדים וכן קמפיינים פוגעניים נגד שופטים.

איילת שקדצילום: מיכל פתאל

בראש הוועדה תעמוד השופטת בדימוס עדנה ארבל, בצמוד אליה יעבדו יתר חברי הוועדה: פרופסור אסא כשר, ח"כ לשעבר הפרופסור אריה אלדד, עורך העיתון מקור ראשון חגי סגל, דוקטור ענת פלג, ד"ר נמרוד קוזלובסקי וראש אח"מ לשעבר יואב סגלוביץ.

שקד אמרה כי "חייבים למצוא פתרונות במסגרת החוק ומחוצה לו לתופעה הגדלה של הכפשות ושפיכות דמים ברשתות החברתיות". הוועדה תגבש את המלצותיה בנושא זה תוך מספר חודשים ותגיש לשרת המשפטים יוזמות חקיקה ודרכים אלטרנטיביות נוספות לטיפול בבעיה.

"החברה הישראלית כולה עומדת בפני סוגיה בוערת שדורשת התייחסות דקדקנית וטיפול מהיר - אנשים רבים, ובהם עובדי ציבור, עוברים שיסוי פומבי רחב באינטרנט. השמועות והאמירות הפוגעניות עוברות מפה לאוזן באופן כה ויראלי, כך שמקרה בודד שמסופר ברשת עלול להגיע למאות ואלפים של גולשים. למעשה, באינטרנט קמה זירת המשפט החדשה, אשר דרכה מוציאים לפועל דין, אך אין בה דיין מורשה ואין מי שיבדוק ויבחן את העובדות", אמרה שקד.

עוד הוסיפה כי "החלטתי שהמלחמה באלימות ברשתות החברתיות תהיה בראש מעייני. הוועדה מורכבת ממגוון של אישים הבאים מעולם התקשורת, האקדמיה, המשפט והעולם הציבורי. גיוונה ומארגה יביאו לנו, כמדומני, פתרונות הולמים לבעיה האקוטית הזו. צריך לשים סוף לאלימות, להוצאות הדיבה ולשיסוי ברשתות החברתיות, כי מלים הורגות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"