אושרה הקמת ועדת השקיפות בראשות ח"כ סתיו שפיר: "כשאין שקיפות, יש שחיתות"

ועדת הכנסת אישרה הקמת ועדה מיוחדת להנגשת המידע הממשלתי ושקיפותו ■ הרצוג: "שחיתות והסתרה הן מחלה ממארת שיש להוקיע. מאבקיה של שפיר שמו אותה בחזית המהפכה"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ועדת הכנסת אישרה את הקמת הוועדה המיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור. בראשות הוועדה תעמוד יוזמת הוועדה, ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני).

לדברי שפיר, "הוועדה החדשה היא המשך ישיר למאבק שהובלתי בכנסת הקודמת למען שקיפות תקציבית וחלוקת משאבים הוגנת. הוועדה לא היתה קמה לולא המאבק של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג למען שקיפות אשר שם את כל כובד משקלו על הנושא כדי ליצור תרבות שלטונית נקייה ואמינה יותר, ותמיכתם החשובה של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויו"ר הקואליציה צחי הנגבי, שהגיעו להבנה משותפת כי זו הדרך להגדלת אמון הציבור בממשל וחיזוקה של הדמוקרטיה".

שפיר הוסיפה כי "במהלך השנתיים האחרונות גיליתי שיש כלל אחד שתמיד מוכיח את עצמו: כשאין שקיפות, יש שחיתות". לדבריה, "בכל פעם שהפניתי שאלה לאחד מנציגי הממשלה ונתקלתי בסירוב התברר בדיעבד שמאחורי השתיקה והתירוצים מסתתר סוד גדול".

יצחק הרצוג וסתיו שפיר חוגגים רשימה חדשהצילום: עופר וקנין

עוד אמרה שפיר כי "הדור שאני חלק ממנו גדל לתוך תקופה שבה אין דבר כזה שמידע אינו זמין, או מוסתר מהציבור. הדור שלי מצפה להיות מעורב ולקחת חלק בהחלטות שמובילות את המדינה והחברה שלנו קדימה. אך לצערי, למרות שבשנים האחרונות נרשמה התקדמות בנושא, יש עדיין אינספור פינות חשוכות להאיר - ולא באופן חד-פעמי אלא על-ידי קביעת נורמות חדשות להתנהלות מוסדות השלטון.

"אני מצפה להמשיך פה מסע ארוך וקריטי בחשיבותו כדי לממש את הדרישה הציבורית הכל כך נכונה הזו". שפיר הוסיפה כי "כבר השבוע אפגש עם כל הארגונים האזרחיים וחברי הכנסת שפועלים בתחום השקיפות והמאבק בשחיתות. יחד נגבש תוכנית עבודה מסודרת לפעילות הוועדה שתחל עוד השבוע".

יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג הוסיף כי "שחיתות והסתרה הן מחלה ממארת שיש להוקיע, החלטות ציבוריות המשפיעות על כלל הציבור בישראל לא צריכות להתקבל במחשכים ובחדרים סגורים ללא פרוטוקלים. הקמת הוועדה היא צעד דרמטי במהפכת השקיפות והשיח הפתוח שעוברות החברה והפוליטיקה בישראל בשנים האחרונות, אין ספק כי מאבקיה של ח"כ סתיו שפיר מרגע כניסתה לכנסת שמו אותה בחזית מהפכה זו וכי כלל חברות וחברי הכנסת של המחנה הציוני מובילים את אותה מהפכה בחוקים, יוזמות ומאבקים שיזמו לאורך השנים האחרונות".

הרצוג בדבריו הודה ליו"ר הכנסת ח"כ אדלשטיין וליו"ר הקואליציה ח"כ הנגבי על "נכונותם לאפשר את המהלך ובחירתם לצעוד יחד בנתיב הצודק של חשיפת העשייה הציבורית לעינם של כלל האזרחים. גם לחבר הכנסת איתן כבל שהוביל יחד איתי את המהלך החשוב הזה ולייעוץ המשפטי של הכנסת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?