אושרה הקמת ועדת השקיפות בראשות ח"כ סתיו שפיר: "כשאין שקיפות, יש שחיתות"

ועדת הכנסת אישרה הקמת ועדה מיוחדת להנגשת המידע הממשלתי ושקיפותו ■ הרצוג: "שחיתות והסתרה הן מחלה ממארת שיש להוקיע. מאבקיה של שפיר שמו אותה בחזית המהפכה"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ועדת הכנסת אישרה את הקמת הוועדה המיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור. בראשות הוועדה תעמוד יוזמת הוועדה, ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני).

לדברי שפיר, "הוועדה החדשה היא המשך ישיר למאבק שהובלתי בכנסת הקודמת למען שקיפות תקציבית וחלוקת משאבים הוגנת. הוועדה לא היתה קמה לולא המאבק של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג למען שקיפות אשר שם את כל כובד משקלו על הנושא כדי ליצור תרבות שלטונית נקייה ואמינה יותר, ותמיכתם החשובה של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויו"ר הקואליציה צחי הנגבי, שהגיעו להבנה משותפת כי זו הדרך להגדלת אמון הציבור בממשל וחיזוקה של הדמוקרטיה".

שפיר הוסיפה כי "במהלך השנתיים האחרונות גיליתי שיש כלל אחד שתמיד מוכיח את עצמו: כשאין שקיפות, יש שחיתות". לדבריה, "בכל פעם שהפניתי שאלה לאחד מנציגי הממשלה ונתקלתי בסירוב התברר בדיעבד שמאחורי השתיקה והתירוצים מסתתר סוד גדול".

יצחק הרצוג וסתיו שפיר חוגגים רשימה חדשהצילום: עופר וקנין

עוד אמרה שפיר כי "הדור שאני חלק ממנו גדל לתוך תקופה שבה אין דבר כזה שמידע אינו זמין, או מוסתר מהציבור. הדור שלי מצפה להיות מעורב ולקחת חלק בהחלטות שמובילות את המדינה והחברה שלנו קדימה. אך לצערי, למרות שבשנים האחרונות נרשמה התקדמות בנושא, יש עדיין אינספור פינות חשוכות להאיר - ולא באופן חד-פעמי אלא על-ידי קביעת נורמות חדשות להתנהלות מוסדות השלטון.

"אני מצפה להמשיך פה מסע ארוך וקריטי בחשיבותו כדי לממש את הדרישה הציבורית הכל כך נכונה הזו". שפיר הוסיפה כי "כבר השבוע אפגש עם כל הארגונים האזרחיים וחברי הכנסת שפועלים בתחום השקיפות והמאבק בשחיתות. יחד נגבש תוכנית עבודה מסודרת לפעילות הוועדה שתחל עוד השבוע".

יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג הוסיף כי "שחיתות והסתרה הן מחלה ממארת שיש להוקיע, החלטות ציבוריות המשפיעות על כלל הציבור בישראל לא צריכות להתקבל במחשכים ובחדרים סגורים ללא פרוטוקלים. הקמת הוועדה היא צעד דרמטי במהפכת השקיפות והשיח הפתוח שעוברות החברה והפוליטיקה בישראל בשנים האחרונות, אין ספק כי מאבקיה של ח"כ סתיו שפיר מרגע כניסתה לכנסת שמו אותה בחזית מהפכה זו וכי כלל חברות וחברי הכנסת של המחנה הציוני מובילים את אותה מהפכה בחוקים, יוזמות ומאבקים שיזמו לאורך השנים האחרונות".

הרצוג בדבריו הודה ליו"ר הכנסת ח"כ אדלשטיין וליו"ר הקואליציה ח"כ הנגבי על "נכונותם לאפשר את המהלך ובחירתם לצעוד יחד בנתיב הצודק של חשיפת העשייה הציבורית לעינם של כלל האזרחים. גם לחבר הכנסת איתן כבל שהוביל יחד איתי את המהלך החשוב הזה ולייעוץ המשפטי של הכנסת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן