ח"כ עאידה תומא סלימאן תכהן כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי

"אני מגיעה לדיונים בוועדה משנת 92' עוד כשיעל דיין הייתה היו"ר, מקווה לשיתוף פעולה שיניב תוצאות"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בחרה בח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) כיו"ר הוועדה. היא נבחרה פה אחד ללא מתנגדים. "אני מקווה שנצליח להוביל תהליכים שיקרינו על כלל החברה, המדיניות והחוקים" אמרה יושבת הראש החדשה, "זו פעם ראשונה שיש בממשלה שרה לשוויון מגדרי ואני מקווה לשיתוף פעולה שיניב תוצאות להן חיכינו הרבה זמן. אני מגיעה לדיונים בוועדה הזו משנת 92', כשיעל דיין הייתה יו"ר הוועדה, ואני מקווה שאלמד מהפעמים שהגעתי ויכולתי לדבר ולהוביל דברים וגם מהפעמים שלא נתנו לי להתבטא. אני מקווה לזכור שיש נשים וגברים שמגיעים כי אכפת להם והם רוצים לשנות".

עאידה תומא סולימאן בכנס של הרשימה המשותפת בשבוע שעברצילום: אבישג שאר-ישוב

ח"כ עאידה תומא סלימאן הייתה עד לאחרונה העורכת הראשית של "אל-איתיחאד", העיתון היומי היחיד בערבית היוצא לאור בישראל, היא חברת מזכירות World Peace Council, (המועצה לשלום עולמי) ממייסדות IWC- International Women Commission for Just Palestinian-Israeli Peace (הוועדה הבינלאומית לשלום הוגן פלסטיני-ישראלי), האישה הראשונה שכיהנה בוועדת המעקב העליונה לענייני האוכלוסייה הערבית בישראל, וחברה בלשכה הפוליטית של המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י).

רבים הזדרזו לברך, ח"כ אחמד טיבי אמר "לראשונה מונה ח"כ מהרשימה המשותפת לעמוד בראש ועדה סטטוטורית. אנו גאים על ההישג והצענו את עאידה פה אחד בשל הרקורד האישי שלה".

ח"כ בני בגין אמר "ויהי בישורון מלך בהתאסף ראשי עם, יחד שבטי ישראל ושבטי ישמעאל, זהו שיתוף פעולה נכון וחיוני. האישה היא סוכנת השינוי החשוב והיעיל ביותר בחברה".

ח"כ ינון מגל מהבית היהודי הוסיף "הגיע הזמן שח"כ ערבי יכהן בתפקיד יו"ר ועדה קבועה בכנסת. אני מאמין שככל שהערבים יהיו שותפים וירגישו שייכות בתהליכים ושוויון מלא, התהליך יהיה הדדי".

ח"כ עליזה לביא, יו"ר הוועדה היוצאת הזכירה כי "בימים האחרונים אנו רואים שגם כשיש חקיקה זה לא מספיק. צריך אכיפה והפנמה ולקיחת אחריות". ח"כ דב חנין סיכם "אני מכיר את יושבת הראש ח"כ עאידה תומא סלימאן. לא צריך לאחל לה הצלחה כי אני כל כך בטוח בהצלחתה, אני מכיר אותה שנים רבות. מאפיינים אותה חריצות, עומק, חדשנות, עקביות ואומץ להעלות נושאים לא מקובלים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו