הליכוד וכולנו חתמו על הסכם קואליציוני: מס רכישה על דירות להשקעה יועלה בשיעור גבוה

סעיפים מרכזיים בהסכם עוסקים בדיור, ובכלל זה הנהגת מחיר למשתכן בכל הארץ ■ כחלון: "בממשלה הבאה נקדם רפורמות בדיור, בבנקאות ונפעל לצמצום פערים"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

מפלגות הליכוד וכולנו חתמו לפני זמן קצר על הסכם קואליציוני להצטרפותה של מפלגת כולנו לממשלה ה-34. לפי ההסכם, מס הרכישה על דירות להשקעה יועלה בשיעור גבוה. עם זאת, בהסכם לא נקבע שיעור הגידול במס הרכישה על דירות להשקעה.

סעיפים מרכזיים בהסכם עוסקים בדיור, ובכלל זה הנהגת מחיר למשתכן בכל רחבי הארץ. כמו כן, מובא נספח המפרט את הרפורמות שינהיג כחלון בין היתר בתחומי הדיור, יוקר המחיה, בנקאות, עסקים קטנים ועוד. בליכוד סירבו לפרסם את ההסכמים הקואליציונים עם כולנו ויהדות התורה בטרם יחתמו על יתר השותפות ובטרם יונחו על שולחן הכנסת.

כחלון ונתניהו, ב-2013צילום: שירן גרנות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ברך את שר האוצר המיועד, משה כחלון, עם חתימת ההסכם ואמר: "התחייבנו במהלך מערכת הבחירות לפעול על מנת להוריד את מחירי הדיור ויוקר המחייה, לקדם שורה של רפורמות ולהמשיך להזניק את כלכלת ישראל. כבר היום כלכלת ישראל נבדלת מכלכלות מערביות אחרות משום שהיא ממשיכה להמריא בעוד האחרות מדשדשות. הכוונה המשותפת שלי ושל משה כחלון, שר האוצר המיועד, ושל כל מי שיישב סביב שולחן הממשלה ואני מקווה גם בכנסת, היא לפעול ולהטיב עם אזרחי ישראל באמצעות הצמחה של הכלכלה הישראלית שתניב את הפירות לכלל האזרחים.

"אני נלהב לקראת העשייה המשותפת שלנו, דיברנו הרבה על הצעדים שיש לעשות יחד. לא הכל מופיע בהסכמים הקואליציוניים כי אין צורך בזה, הדבר החשוב שהושג היא ההבנה לשיתוף פעולה למען הכלל. אני מתכוון לעבוד בכל העוצמה שניתנה בידנו על ידי אזרחי ישראל כדי להטיב באופן עמוק עם אזרחי מדינת ישראל. משה – אני שמח לקבל אותך בחום ובשמחה"

יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון: "סיימנו מו"מ ארוך שהתמקד בכלי עבודה ובאמצעים שיסייעו לנו לקדם רפורמות. המשק הישראלי זקוק לרפורמות ואנחנו בסיעת כולנו יחד עם סיעת הליכוד, רה"מ והשרים נדע להוביל אותן. בממשלה הבאה נקדם רפורמות בדיור, בבנקאות ונפעל לצמצום פערים בחברה הישראלית. אנו בטוחים שנקבל שיתוף פעולה מלא מראש הממשלה, מחברי הכנסת מהקואליציה וגם מהאופוזיציה. לא מדובר ברפורמות סקטוריאלית אלא בכאלה שיעזרו לכל אזרחי מדינת ישראל – מהעיר, מהכפר, מהצפון ומהדרום בלי קשר לדת או לאום. לכן אני מצפה לשיתוף פעולה מלא ממפלגות הקואליציה וגם ממפלגות האופוזיציה. אני מודה לרה"מ על שיתוף הפעולה ומצפה לשיתוף פעולה בעתיד על מנת להצליח".

נתניהו נדרש להודיע עד יום ד' הקרוב לנשיא ראובן ריבלין על הרכבת הממשלה. הממשלה החדשה תוצג לכנסת ביום ב' ה-11 במאי .

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב