עוד כמה פרטים שכדאי לשים אליהם לב בסרטון התדמית של בנימין ושרה נתניהו

האיש שפותח את הדלת, השטיח הקרוע, המטבח הנעלם, זר הפרחים - והתוכן השיווקי של יוצר הסרטון, מושיק גלאמין ■ גם אם ראיתם את הסרטון, אלה הפרטים שאולי חמקו מעיניכם

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

צלילתו של האיש שפותח לשרה את הדלת

עובדים במעון רה"מ יש לא מעט, מה חבל שכמעט לא ראינו אותם ב-15 הדקות המדוברות. למעשה כולם נוקו מהבית, חוץ מהשניים שלכאורה הביאו אותם כדי לאשר או להגיד איזו מלה טובה על הבוסית. בפועל הם שותקים כמו דגים ושרה עונה במקומם. בכל זאת יש עובד אחד נסתר שרק צלליתו נראתה מעבר לדלת הכניסה.

זה קורה בחמש השניות האחרונות של הסרטון כששרה נפרדת מגלאמין ונכנסת בחזרה לבית. אבל היא לא פותחת את הדלת לבד, יש אדם הממתין מאחורי הדלת ופותח אותה עבורה וכסוגר אותה לאחר כניסתה. טוב, הרי ברור שבכל בית עם דלתות חורקות יש אדם שתפקידו לקדם בברכה את אם המשפחה ולפתוח עבורה את הדלת.

במטבח עם שני העובדיםצילום: צילום מסך מתוך הסרטון
הצללית של האדם המסתורי שפותח את הדלתצילום: צילום מסך מתוך הסרטון

השטיח

בדיקה של העיתונאי תומר אביטל גילתה כי בסרטון הוצג תקריב של שטיח קרוע שכביכול נמצא בחדר האירוח, בעוד שהשטיח כלל לא תועד בביקור מנהיגים באותו החדר. בתחילת הסרטון הוצג השטיח בחדר בזמן הצילום, בעוד שרה נתניהו מספרת על ביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, ועל כך שנקנה עבורו שטיח חדש - לאחר שהשטיח הקודם היה קרוע וגרם למבוכה בביקורים רשמיים.

באותו קטע מוצג בקלוז-אפ שטיח קרוע, כביכול מדובר על השטיח הנוכחי בבית המשפחה, אך שטיח זה כלל לא תועד בחדר שבו מארחים ראשי מדינות. מהדיווח של אביטל עולה כי בעת ביקורו של אובמה היה במקום שטיח אחר מזה שהוצג בתמונות כשטיח קרוע. גם בביקורו של נשיא צרפת פרנסואה הולנד הוא צעד על שטיח אחר, וכך גם בביקור נשיא יפן.

השטיח הקרוע בבית ראש הממשלהצילום: צילום מסך מתוך הסרטון

המטבח

גלאמין: יש מצב שאתם ככה רעבים בלילה ויורדים לכאן?

שרה: ראש הממשלה יושב על זה. כן. ברגע שאתה בא לכאן בלילה אתה תופס לפעמים את ראש הממשלה מנשנש דברים אסורים. כמו איזה שאריות של איזה סנדביץ' או גבינה צהובה.

לדברי גלאמין מדובר במטבח איום ונורא שלאף אחד אסור לאכול בו, ודאי לא ראש הממשלה.

אבל האם ראש הממשלה אוכל בו באמצע הלילה כשהוא רעב? לא בטוח. בערוץ 10 נזכרו בסרטון ישן מימי אולמרט שבו רואים אותו עומד במטבח נוסף וחדש בהרבה בקומה העליונה של המבנה - הקומה שאליה שרה לא הזמינה את גלאמין.

גלאמין ושרה נתניהוצילום: צילום מסך מתוך הסרטון
אולמרט במטבח בקומה השנייהצילום: צילום מסך, ערוץ 10

פירצת האבטחה

יובל דיסקין כתב אתמול פוסט עצבני בפייסבוק: "כנראה שהפאניקה מדו"ח מבקר המדינה השכיחה את החששות הביטחוניים המפותחים עד מאוד של המשפחה המלכותית. מה לא היה לנו שם? דלתות, חלונות, סוג המנעולים, החדרים מבנה פנימי וריהוט, אביזרים ומכשירים נקודות חיבור לטלפון ועוד. הובלה אישית של 'ראש הממשלה בפועל' במשך 15 דקות במקום מגוריו (ולעיתים עבודתו) של האישיות המאובטחת ביותר במדינה.

"מניסיון אני יכול לומר לכם שכל שירות מודיעין זר או ארגון טרור, היו משלמים הון עתק על מנת להשיג את כל הפרטים הללו. שיקול הדעת של מי שיזם את הסרט העצוב והעלוב הזה, מוטל בספק רב".

"נקווה שבגלל רטיבות בקירות לא נצא גם למלחמות".

האם למשל דיסקין התכוון לחיבורי התקשורת האלו?

צילום: צילום מסך מתוך הסרטון

החשמלאי

דו"ח מבקר המדינה חשף הערב (ג') שמשפחת נתניהו השתמשה באופן מוגזם בחשמלאי בשבתות ואפילו ביום כיפור. החשמלאי הוזמן למעון הפרטי של המשפחה בקיסריה. אבל האם אי אפשר היה להזמין את החשמלאי גם למעון הרשמי, לפחות פעם אחת שיסדר את המנורה ששרה מתלוננת שהיא מקולקלת? גם ככה כולנו משלמים את החשבון.

חיבורי חשמל ותקשורת במעון ראש הממשלהצילום: צילום מסך מתוך הסרטון
נורות בבית ראש הממשלהצילום: צילום מסך מתוך הסרטון של גלאמין

עשרה קבין של זכויות ירדו לירושלים ומושיק גלאמין נטלו את כולן

הזכויות שמורות לגלאמיןצילום: צילומסך

הזר

שרה: סליחה, סליחה, סליחה אני ממש מצטערת.. לפני למעלה משלושה שבועות היה כאן ראש ממשלת יפן וזה הזר שהכנו לו לפי צבעי דגל יפן.

אבל האם גם הזר בסלון הוא מאותו ביקור ונשמר 3 שבועות?.

גלאמין, נתניהו וזר הפרחים, 1 צילום: צילום מסך מתוך הסרטון של גלאמין
זר הפרחים, 2 צילום: צילום מסך מתוך הסרטון של גלאמין

התוכן השיווקי

עד כה יותר מיממה חלפה מאז פורסם הסרטון. יותר ממליון איש צפו בו אבל אין תשובה לגבי המימון. בינתיים הכחישו כל המעורבים - הליכוד ובני משפחת נתניהו - כי גלאמין קיבל תשלום כלשהו, אך ב-TheMarker נחשף כי מעט אחרי הדקה החמישית, במהלך הסיור בחדרה של שרה נתניהו, הוצגה על גבי הארון תמונה של בני הזוג נתניהו במשטח עץ. בסרט נראים גלאמין ונתניהו משוחחים ארוכות כאשר התמונה ברקע.

התמונה היא פרי תוצר של מיזם בבעלות גלאמין, שיצא לפני כחודש במיזם "אינסטבלוק" - במסגרתו מודפסות תמונות מאינסטגרם על גבי בלוקים או עץ. בהמשך, לקראת מעבר לחדר אחר, נראה תקריב של אחורי התמונה, שם מופיע הלוגו של גלאמין. "וזה שאני שלחתי לפה - אינסטבלוק, והוא נמצא פה, זה הכי יפה", נשמע גלאמין אומר. שרה נתניהו משיבה: "איזה יופי, נכון". גלאמין השיק את המיזם לפני כחודשיים וכחלק מהשקתו, גלאמין עצמו שיגר תמונות מאינסטגרם לסלבריטאים רבים במטרה לשווק את הפרויקט – ושלח גם לנתניהו. כעת הוא זוכה לחשיפה רחבה הודות לשרה נתניהו, ששיתפה פעולה בקידום השירות.

צילום: צילום מסך מתוך הסרטון של גלאמין
האינסטבלוק במעון ראש הממשלהצילום: צילום מסך מתוך הסרטון של גלאמין

לא רק שרה: יש עוד סלבס שמשווקים את התמונות של גלאמין

מפרגנים לגלאמיןצילום: צילום מסך

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו