ועדת השרים לחקיקה תדון היום בחוק "ישראל היום"

ועדת השרים מתכוונת להעניק חופש הצבעה לח"כים מהקואליציה. לפיד ייעדר מדיון הוועדה בנושא מאחר שאשתו כותבת טור קבוע ב"ידיעות אחרונות" והוא נמנה עם כותבי העיתון במשך שנים

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום בהצעת חוק "ישראל היום" האוסרת את חלוקתו בחינם של העיתון.

לפי סיכום שהושג בשבוע שעבר עם ח"כ איתן כבל (עבודה) שיזם את הצעת החוק, צפויה ועדת השרים לאפשר לח"כים בקואליציה חופש הצבעה. חופש ההצבעה ניתן לנוכח העובדה שבנוסף לאיתן כבל, חברו להגשתה גם ח"כים מסיעות הקואליציה יש עתיד, ישראל ביתנו, הבית היהודי והתנועה.

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דנה זילבר, הודיעה לעו"ד יוסי פוקס, יו"ר הפורום המשפטי למען ארץ ישראל השלמה, כי שר האוצר, יאיר לפיד, לא ישתתף בדיון שייערך בהצעת החוק בוועדת השרים לחקיקה.

צילום: מוטי קמחי

החלטה זו של זילבר באה כתשובה לבקשתו של פוקס לאסור על לפיד להשתתף בדיון לנוכח העובדה שרעייתו, ליהיא לפיד, היא בעלת טור קבוע ברשת המקומונים של ידיעות אחרונות. נוסף על כך, השר לפיד עצמו כתב במשר שנים רבות טור קבוע בעיתון.

ביום רביעי צפויה מליאת הכנסת להצביע על הצעת החוק בקריאה טרומית. עם זאת, בניסיון להדוף את הצעת החוק, במידה שתתקבל בקריאה הטרומית, מתכננים בליכוד "לקבור" אותה בוועדת הכנסת בראשות ח"כ יריב לוין (ליכוד). בליכוד אומרים כי ינסו להקפיא את הצעת החוק במהלך מושב החורף של הכנס שיסתיים באפריל, כאשר לפי הערכות, במהלך מושב הקיץ ייעשו מהלכים להקדמת הבחירות. כך, אם הצעת החוק הזו לא תחוקק עד לבחירות ב–4 קריאות, אזי היא תתבטל ובקדנציה הבאה יהיה צורך להגישה מחדש.

אך גם בליכוד יודעים שאם הצעת החוק תתקבל בקריאה טרומית, לא ניתן יהיה להקפיאה למשך יותר מחצי שנה עד שנה, ואם הבחירות לא יוקדמו, דווקא השותפים הקואליציוניים יאיר לפיד ואביגדור ליברמן עשויים לקדמה למורת רוחו של נתניהו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"