ח"כ בר-לב: "מבצע צוק איתן הוכיח - אין צורך להגדיל את תקציב הביטחון"

בר לב, חבר ועדת חוץ וביטחון, אמר כי "צה"ל ביצע במהלך מבצע 'צוק איתן' את כלל המשימות שהוטלו עליו בצורה מיטבית, כך אומרים כל הדרגים שהגיעו לדווח לוועדת החוץ והביטחון. עד כה, לא שמעתי על כל משימה שלא בוצעה עקב מחסור בציוד או במשאבים"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ עמר בר לב (עבודה), אמר כי "המערכה האחרונה ממש לא הוכיחה שיש צורך להגדיל את תקציב הביטחון ב-2015 ולמעשה הצדיקה את הקיצוץ שבוצע עד כה". לדבריו, "צה"ל ביצע במהלך מבצע 'צוק איתן' את כלל המשימות שהוטלו עליו בצורה מיטבית, כך אומרים כל הדרגים שהגיעו לדווח לוועדת החוץ והביטחון. עד כה, לא שמעתי על כל משימה שלא בוצעה עקב מחסור בציוד או במשאבים.

"חשוב לזכור, 'צוק איתן' נמשך 50 ימים, פי 3 יותר זמן ממלחמת יום כיפור, פי 7 מ'עמוד ענן'. עוד ציין כי "אם במבצע מתמשך, בו השתמשנו במגוון רחב של תחמושת וכלים יבשתיים ואוויריים, צה"ל ביצע את המשימה כהלכה, כנראה שהקיצוץ בתקציב הביטחון בתקציב 2013-2014 היה ראוי ולא פגע בביטחון. לכן, לפני שדנים בתוספת לתקציב הביטחון, חשוב לדעתי ללמוד את לקחי המלחמה הזו ולבחון האם יש מקום לשנות את סדרי העדיפויות שנקבעו בתקציב הביטחון ערב המערכה". בר לב ציין כי "בדיונים על תקציב הביטחון לפני שנה, שאלתי מדוע אין בשורת התקציב כסף ש'צבוע' להיערכות למבצע גדול או מלחמה, על רקע העובדה כי באותה העת היינו לאחר שני מבצעים גדולים ('עמוד ענן' ו'עופרת יצוקה' - צ"ז) ומלחמה (מלחמת לבנון השנייה - צ"ז) בתקופה של 7 שנים. כלומר, מערכה גדולה פחות או יותר בכל שנתיים. לא ממש קיבלתי תשובה"

ח"כ עומר בר־לבצילום: אוליבייה פיטוסי

עוד הוסיף בר לב כי "הגיע הזמן לשאול - האם היה פה מחדל של משרד האוצר והביטחון שלא לקחו בחשבון בהיערכות לתקציב אפשרות למבצע צבאי? ואם נלקחה האופציה בחשבון - לאן זרמו הרזרבות התקציביות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים