ח"כ משה גפני: "משרד האוצר קורס, כל יום עוזב שם מישהו"

"אין נגיד ויושבת אישה בבנק ישראל, מנהלת את בנק ישראל ולא ממנים אותה - כנראה הם נגד נשים" ■ סלומינסקי: "אם זה היה בסמכותנו כבר מזמן היה נגיד"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"משרד האוצר קורס כל יום עוזב שם מישהו. אתמול נפרדתי מ- 2 בכירים. יש בעיה עם המציאות הזאת שבה פקידי האוצר עוזבים, אין נגיד ויושבת אישה בבנק ישראל, מנהלת את בנק ישראל ולא ממנים אותה. כנראה הם נגד נשים"- כך אמר היום יו"ר ועדת הכספים לשעבר ח"כ משה גפני (יהדות התורה) ב"שלחן עגול" שערכה לשכת רו"ח בתל אביב.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) אמר כי "אם זה היה בסמכותנו כבר מזמן היה נגיד. אנחנו יזמנו דיון מאוד רציני בועדת הכספים בעניין מינוי הנגיד. אנחנו מנסים לגבש הצעת חוק שתקבע שמרגע שנגיד מודיע על עזיבה חייבים להתחיל בהליכים כדי שברגע שהוא עוזב יהיה נגיד חדש. זה דבר טבעי אבל כנראה שבמדינת ישראל זה לא קורה".

ח"כ גילה גמליאל שהתייחסה גם היא לעניין הנגיד ציינה: "אני אמרתי מעל כל במה שצריך למנות את הנגידה. אם מדברים על 100 ימים, את 100 ימי החסד שלה היא כבר עברה מזמן. מה לעשות כששני גברים צריכים למנות כנראה יש בעיות. אני חושבת שכאן במידה ושר האוצר היה נחוש היא אכן הייתה נבחרת".

משה גפניצילום: אוליבייה פיטוסי

גפני העיר בתגובה כי הוא מסכים עם ח"כ גמליאל, "כששני גברים צריכים למנות אישה הם לא ממנים. אני רק מסתייג בעניין מי הגברים. הבעיה היא טכנית, נתניהו בניו יורק ולפיד בהונגריה, צריך למצוא להם בדרך נקודה שיפגשו".

"שר האוצר בא אלי כשהיה דיון על התקציב ושאל אותי למה יש דפים ריקים בתקציב שהוא הגיש. הוא לא מכיר את הכלכלה ואת התקציב שהוא הגיש", הוסיף גפני.

בהתייחסה לשאלה מי מתווה את המדיניות שר האוצר או הפקידים שלו, ציינה ח"כ גמליאל: "לא רק ששר האוצר נטול כל ניסיון. הוא מגיע ואפילו לא מנסה ללמוד. הוא מגיע לדיונים בועדת הכספים וכששואלים אותו שאלות הוא מעביר את זה הלאה. לצערי הוא רדוד בשיח הכלכלי".

קרנית פלוג

ח"כ אראל מרגלית (עבודה) אמר כי "ראש הממשלה צריך לומר טעיתי. אנחנו ניתן כבוד לראש הממשלה אם יאמר שטעה וייקח את קרנית פלוג".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?