פוגל נגד מואב: "מעטים בארץ מבינים מאקרו-כלכלה ברמתו של ויקטור מדינה"

הדברים של פוגל באו בתגובה לדברי פרופסור עומר מואב אתמול ביחס לויקטור מדינה, המועמד לתפקיד נגיד בנק ישראל, כי "עמדותיו של מדינה הביעו חוסר ידע קיצוני במאקרו כלכלה"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"מעטים בארץ מבינים מאקרו-כלכלה ברמה של ויקטור מדינה", כך אמר היום ל-TheMarker אהרן פוגל, מנכ"ל האוצר ויו"ר הוועדה המייעצת של בנק ישראל לשעבר.

הדברים של פוגל באו בתגובה לדברי פרופסור עומר מואב אתמול ביחס לויקטור מדינה, המועמד לתפקיד נגיד בנק ישראל, כי "עמדותיו של מדינה הביעו חוסר ידע קיצוני במאקרו כלכלה".

לדעת פוגל, "מעטים יודעים איך לשלב מדיניות מוניטרית וניהול בנק מרכזי בחיים האמיתיים. ואני מציע למואב, לקחת שיעורים במאקרו כלכלה מויקטור מדינה עצמו. הוא רק ירוויח מזה".

הערכה של מקורבים לסאגת מינוי הנגיד הבא של בנק ישראל היא כי המינוי יצא לפועל רק אחרי החגים. לדבריהם, ועדת טירקל קיבלה תלונות רבות מהציבור, בעיקר מגורמים אנונימיים, נגד מינוי אחד או יותר משלושת מועמדי ראש הממשלה לתפקיד - פרופ' מריו בלכר, ויקטור מדינה ופרופ' צבי אקשטיין. מספר התלונות גדול מ–20. הוועדה בוחנת כל תלונה ביסודיות, גם אם לכאורה היא נראית מופרכת. לפיכך, הערכות הן כי עבודתה תתארך.

ויקטור מדינהצילום: אורן נחשון

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו