התנועה לאיכות השלטון: מינוי יוגב ושני - זה לא מינהל תקין

התנועה פנתה במכתב לשר האוצר וטענה כי "מינוי יוגב שומט את הקרקע מתחת להבטחות ל'פוליטיקה חדשה' - שלל הפרשות בהן שמו נקשר מטיל צל כבד מעל מינויו לתפקיד בכיר המרכז השפעה כה רבה"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

במכתב ששלחה היום (א') לשר האוצר, יאיר לפיד, טוענת התנועה לאיכות השלטון, כי אם אכן ימנה, כפי שנטען ב-TheMarker, את אורי יוגב למנהל רשות החברות הממשלתיות, ואת אורי שני למנהל חברה ממשלתית שתהיה אחראית לנושא הדיור הלאומי, הוא יתעלם מכללי המינהל התקין, ומכל הצהרותיו על פוליטיקה חדשה, שקיפות ושוויון, מינהל תקין ודבקות באינטרסים ציבוריים.

במכתב ללפיד קובעת התנועה לאיכות השלטון כי היא מייחסת חשיבות רבה לתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות, וכי לדעתה מדובר בתפקיד רב משמעות. לפיכך, יש להקפיד הקפדה יתרה כי האדם העומד בראש פירמידת החברות הממשלתיות יקפיד על קוצו של יוד, יימנע מניגודי עניינים ויפעל לאורם וכלשונם של כללי המנהל התקין.

לכתבות נוספות ב-TheMarker:

איזה נגיד דרוש לבנק ישראל?

השכונה בחיפה שיועדה לזוגות צעירים הפכה ללהיט של יזמים

אורי יוגב ואורי שניצילום: עופר וקנין ומוטי קמחי

התנועה מדגישה כי שר האוצר ומפלגתו, יש עתיד, טענו במהלך מערכת הבחירות ואף לאחר הקמת הממשלה, כי יפעלו לשידוד מערכות במגזר הציבור, בייחוד בכל האמור לגבי התנהלות ראויה של נושאי תפקידים בכירים, ומתן דוגמא אישית לציבור הרחב. הבטחות רבות נשמעו לפוליטיקה חדשה, נקייה משחיתות ושקופה וחפה מאינטרסים פרטיים.

לטענת התנועה, "מינוי אורי יוגב שומט את הקרקע מתחת להבטחות אלו. שלל הפרשות בהן שמו נקשר מטיל צל כבד מעל מינויו לתפקיד בכיר המרכז השפעה כה רבה על רבבות עובדים במגזר הציבורי ועל המשק כולו. והדברים ידועים וברורים".

התנועה מזכירה כי הוועדה לבדיקת מינויים (וועדת שפניץ), שבחנה את מועמדות יוגב לתפקיד יו"ר דירקטוריון הרכבת ב-2011, קבעה כי "הפגישה שנערכה בין מר יוגב למר אורן מוסט, שהיה המועמד המוביל למנכ"ל הרכבת, מהווה פגיעה בשוויון ובשקיפות של הליך בחירות מנכ"ל לרכבת ישראל".

יאיר לפיד

לטענת התנועה, מבקר המדינה קבע זה מכבר כי יש טעם לפגם בהתנהלותו של מר יוגב במהלך המשא ומתן שניהלה רכבת ישראל לרכישת קרונות נוסעים מידי חברת בומברדיה הגרמנית. זאת ועוד, יוגב אף כשל ולא עדכן את דירקטוריון הרכבת על זיקתו לנציג חברת בומברדיה בישראל, מר דסקל, וזאת למרות שהאחרון כיהן כיועץ בחברה שבבעלותו של יוגב. וכן, נמצא כי יוגב שינה את גרסתו לא פחות משלוש פעמים.

עם זאת, למרות כול האמור בתלונת התנועה לאיכות השלטון, היועץ המשפטי לממשלה החליט בדו"ח הקרוב שהוא יפרסם שלא לכלול את הקטע בדו"ח המתייחס ליוגב - זאת לאחר שנפגש עם יוגב.

ביחס למועמדות אורי שני, מטעם לפיד, לראש חברה ממשלתית שתהיה אחראית ליישום "תוכנית הדיור הלאומית", שעיקרה הורדת מחירי הדיור, טוענת התנועה לאיכות השלטון "כי עברו של שני רצוף אמנם בתפקידי ניהול בעולם העסקי ופוליטי, אך גם מוכתם בדו"ח חמור של מבקרת המדינה דאז, השופטת (בדימוס) מרים בן פורת, שמתחה ביקורת חריפה על התנהלותו כיו"ר חברת עמידר. הדו"ח מפרט כיצד שימש שני במשאבי החברה לצרכיו האישיים או של קרוביו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר