התנועה לאיכות השלטון: מינוי יוגב ושני - זה לא מינהל תקין

התנועה פנתה במכתב לשר האוצר וטענה כי "מינוי יוגב שומט את הקרקע מתחת להבטחות ל'פוליטיקה חדשה' - שלל הפרשות בהן שמו נקשר מטיל צל כבד מעל מינויו לתפקיד בכיר המרכז השפעה כה רבה"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

במכתב ששלחה היום (א') לשר האוצר, יאיר לפיד, טוענת התנועה לאיכות השלטון, כי אם אכן ימנה, כפי שנטען ב-TheMarker, את אורי יוגב למנהל רשות החברות הממשלתיות, ואת אורי שני למנהל חברה ממשלתית שתהיה אחראית לנושא הדיור הלאומי, הוא יתעלם מכללי המינהל התקין, ומכל הצהרותיו על פוליטיקה חדשה, שקיפות ושוויון, מינהל תקין ודבקות באינטרסים ציבוריים.

במכתב ללפיד קובעת התנועה לאיכות השלטון כי היא מייחסת חשיבות רבה לתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות, וכי לדעתה מדובר בתפקיד רב משמעות. לפיכך, יש להקפיד הקפדה יתרה כי האדם העומד בראש פירמידת החברות הממשלתיות יקפיד על קוצו של יוד, יימנע מניגודי עניינים ויפעל לאורם וכלשונם של כללי המנהל התקין.

לכתבות נוספות ב-TheMarker:

איזה נגיד דרוש לבנק ישראל?

השכונה בחיפה שיועדה לזוגות צעירים הפכה ללהיט של יזמים

אורי יוגב ואורי שניצילום: עופר וקנין ומוטי קמחי

התנועה מדגישה כי שר האוצר ומפלגתו, יש עתיד, טענו במהלך מערכת הבחירות ואף לאחר הקמת הממשלה, כי יפעלו לשידוד מערכות במגזר הציבור, בייחוד בכל האמור לגבי התנהלות ראויה של נושאי תפקידים בכירים, ומתן דוגמא אישית לציבור הרחב. הבטחות רבות נשמעו לפוליטיקה חדשה, נקייה משחיתות ושקופה וחפה מאינטרסים פרטיים.

לטענת התנועה, "מינוי אורי יוגב שומט את הקרקע מתחת להבטחות אלו. שלל הפרשות בהן שמו נקשר מטיל צל כבד מעל מינויו לתפקיד בכיר המרכז השפעה כה רבה על רבבות עובדים במגזר הציבורי ועל המשק כולו. והדברים ידועים וברורים".

התנועה מזכירה כי הוועדה לבדיקת מינויים (וועדת שפניץ), שבחנה את מועמדות יוגב לתפקיד יו"ר דירקטוריון הרכבת ב-2011, קבעה כי "הפגישה שנערכה בין מר יוגב למר אורן מוסט, שהיה המועמד המוביל למנכ"ל הרכבת, מהווה פגיעה בשוויון ובשקיפות של הליך בחירות מנכ"ל לרכבת ישראל".

יאיר לפיד

לטענת התנועה, מבקר המדינה קבע זה מכבר כי יש טעם לפגם בהתנהלותו של מר יוגב במהלך המשא ומתן שניהלה רכבת ישראל לרכישת קרונות נוסעים מידי חברת בומברדיה הגרמנית. זאת ועוד, יוגב אף כשל ולא עדכן את דירקטוריון הרכבת על זיקתו לנציג חברת בומברדיה בישראל, מר דסקל, וזאת למרות שהאחרון כיהן כיועץ בחברה שבבעלותו של יוגב. וכן, נמצא כי יוגב שינה את גרסתו לא פחות משלוש פעמים.

עם זאת, למרות כול האמור בתלונת התנועה לאיכות השלטון, היועץ המשפטי לממשלה החליט בדו"ח הקרוב שהוא יפרסם שלא לכלול את הקטע בדו"ח המתייחס ליוגב - זאת לאחר שנפגש עם יוגב.

ביחס למועמדות אורי שני, מטעם לפיד, לראש חברה ממשלתית שתהיה אחראית ליישום "תוכנית הדיור הלאומית", שעיקרה הורדת מחירי הדיור, טוענת התנועה לאיכות השלטון "כי עברו של שני רצוף אמנם בתפקידי ניהול בעולם העסקי ופוליטי, אך גם מוכתם בדו"ח חמור של מבקרת המדינה דאז, השופטת (בדימוס) מרים בן פורת, שמתחה ביקורת חריפה על התנהלותו כיו"ר חברת עמידר. הדו"ח מפרט כיצד שימש שני במשאבי החברה לצרכיו האישיים או של קרוביו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות