הלוביסטים ליו"ר הכנסת: "מתנהלת נגדנו מתקפה שלוחת רסן"

פורום הלוביסטים דורש מיו"ר הכנסת לנקוט צעדים מול האחראים לרדיפה הפסולה, המתרחשת לאחרונה כלפיהם במהלך פעילותם הלגיטימית בכנסת

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

פורום הלוביסטים המייצג את משרדי הלובינג הגדולים טוען במכתב ששלח ליו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד), כי "נגד הלוביסטים מתנהלת מתקפה מפלה וחסרת רסן שהיא כמעט בבחינת 'התרת דמנו'".

הפורום, באמצעות עורכי הדין גדעון פישר ובנימין לבנטל ממשרד גדעון פישר ושות', דורש כי ינקוט צעדים מול האחראים לרדיפה הפסולה, המתרחשת לאחרונה כלפיהם במהלך פעילותם הלגיטימית בכנסת.

"בעת האחרונה, נראה כי בצד הדיון הדמוקרטי והרציני שצריך להתקיים בעניין הסדרת השדלנות בכנסת, מתקיימת בפועל מתקפה שלוחת רסן כלפי שדלנים שפועלים בכנסת, כמעט בבחינת התרת דמם כאילו היו אויבי העם, כאשר גורמים שונים ומשונים מרשים לעצמם לנהוג באופן בוטה, פוגעני ופסול כלפי שדלנים הפועלים בהיתר בכנסת", ציינו באי כוחו של פורום הלוביסטים במכתבם.

צילום: מיכל פתאל

עוד נכתב בפנייה כי "אותם גורמים מתנהלים כאילו היתה הכנסת ומוסדותיה החצר האחורית שלהם, וכאילו אין בכנסת גורמים האמונים על השלטת הסדר החוקי והציבורי".

נציגי הלוביסטים מציינים בפנייתם, בין היתר, את הפרסומים התקשורתיים השונים בעניינם, כמו גם את הפוסט שפירסמה לאחרונה חברת הכנסת סתיו שפיר בעמוד הפייסבוק שלה. עוד צוין בפניה ליו"ר הכנסת כי "שיא השיאים היה לאחרונה, כשבמסגרת דיון באחת מוועדות הכנסת, קם נציג של אחד הארגונים החברתיים והתעמר בשדלנים שנכחו במקום, החל להשתלח בהם ולתת להם הוראות! כאילו היה קצין הכנסת, כשמאידך, אף אחד לא עצר זאת מבעדו... כאילו ניתנה לגיטימיות להתנהלות מבישה, פסולה ורודפת זו כלפי השדלנים".

עם זאת, בדיוני ועדת הכספים ב"חוק הריכוזיות" נכחו 6-5 לוביסטים. באחת הישיבות העיר סדרן ללוביסטית שלא ענדה את התג כנדרש והיא צולמה על ידי פעיל של ארגון חברתי כשאמרה לסדרן "התג הורס לי את ה"לוק".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה