ח"כ רוזנטל: רה"מ מתנגד לפרסום פרוטוקלי ועדת השרים לענייני חקיקה

היום התקיים הכנס הראשון של השדולה לממשל פתוח ושקיפות ■ שרת המשפטים ציפי לבני: "הופתעתי מהמקומות שמהם הגיעו התנגדויות לפרסום פרוטוקול הוועדה לענייני חקיקה"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"הופתעתי מהמקומות שמהם הגיעו ההתנגדויות לפרסום פרוטוקול ועדת השרים לענייני חקיקה. ההצבעה בוועדת שרים לענייני חקיקה ראוי שתהיה שקופה לציבור על מנת שיוכל הציבור וחברי הכנסת עצמם לדעת כיצד הצביעו השרים ולבקר את החלטותיהם ובכך להפוך את ההצבעות בכנסת למהותיות יותר ופחות טכניות כפי שהינן היום". כך אמרה היום שרת המשפטים ציפי ליבני בכנס הראשון של השדולה לממשל פתוח ושקיפות.

ליבני תומכת בחשיפת הפרוטוקולים של ועדת השרים לחקיקה אולם מזכיר הממשלה עמיחי מנדלביט הופיע לפני כמה שבועות בישיבתה של ועדת השרים לחקיקה והתנגד לכך.

יו"ר השדולה ח"כ מיקי רוזנטל (עבודה) אמר כי "למרות שההתנגדות הפורמלית של מזכיר הממשלה שטען שיש לקבלת החלטת ממשלה בעניין פרסום הפרוטוקולים, למעשה מי שמסתתר מאחורי מזכיר הממשלה הוא ראש הממשלה עצמו שמתנגד לשקיפות ולפרסום הפרוטוקולים של ועדת השרים לענייני חקיקה".

במסגרת השדולה מתכוון רוזנטל לקדם חקיקה שתוביל לשקיפות שלטונית, העלאת הנושא לסדר היום הציבורי ועוד וזאת מתוך אמונה כי אור השמש הינו המטהר הטוב ביותר כדבריו של השופט ברנדייס.

מיקי רוזנטל

בכנס השתתפו גם יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ, חברי כנסת וארגונים חברתיים העוסקים בחופש המידע ובשקיפות שלטונית וביניהם: התנועה לחופש המידע, הסדנא לידע ציבורי, שקיפות בינלאומית לישראל, התנועה לאיכות השלטון בישראל, ויקימדיה, על המשמר, המשמר החברתי ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"

צילומי רחפן מפרץ חיפה

הם חיים על "חבית חומר נפץ", המשקיעים רואים שם פוטנציאל