לפיד ביטל את הדיון בביטול חוק הדיור הציבורי בקבינט הדיור הקרוב

יחימוביץ': חוק הדיור הציבורי, שנחקק בידי הח"כ לשעבר רן כהן, הוא אחד החוקים הצודקים ומתקני העוול שנחקקו אי פעם בישראל

שר האוצר, יאיר לפיד, ביטל את הדיון שאמור היה להתקיים בקבינט הדיור הקרוב, ביום שלישי בשבוע הבא, בנושא ביטול הדיור הציבורי.

לפיד הורה על ביטול הדיון, לאחר שהחלטתו לבטל את הדיור הציבורי, פורסמה הבוקר בלעדית בהארץ וב-TheMarker ועוררה ביקורת ציבורית רבה בקרב חכ"ים וסערה בקרב גופים חברתיים רבים.

מעט קודם לכן התייחסו מספר ח"כים להחלטתו של לפיד. יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ' זעמה על ההחלטתו של לפיד לבטל את החוק שלטענטה - עושה צדק עם הקבוצות העניות בחברה. "חוק הדיור הציבורי, שנחקק בידי הח"כ לשעבר רן כהן, הוא אחד החוקים הצודקים ומתקני העוול שנחקקו אי פעם בישראל. ביטול החוק ע"י שר האוצר יאיר לפיד, מתווסף לייקור חד של הדיור בגלל העלאת מע"מ, מס משפרי הדיור וביטול הטבות לרוכשי דיור בפריפריה", אמרה יחימוביץ'.

לפיד בישיבת סיעת יש עתיד, אתמול

לדברי יחימוביץ', "חוק הדיור הציבורי עושה מעט צדק עם הקבוצות העניות והמודרות ביותר בישראל ומשיב לידיהן רכוש דל שממילא אמור היה להיות בבעלותן. בתקופה הקצרה שבה בוצע החוק הוא תיקן עוולות ושיפר ללא הכר מצבן של משפחות עניות. מסיבות פוליטיות וגם מרשעות סתם, עוכב החוק ונדחה שוב ושוב, אולם שום שר לא העז לבטל אותו במחי יד כפי שעושה היום שר האוצר לפיד".

הפורום לדיור ציבורי, המאגד את ארגונים וקבוצות חברתיות המקדמות את הזכות לדיור, הביע היום זעזוע מהחלטת שר האוצר, לבטל את הדיור הציבורי. לדעת הפורום, "לא ברור איך הקמת קבינט דיור וכתיבת תכנית ממשלתית לפתרון המשבר בדיור לכל תושבי המדינה, אינן כוללות פרק נרחב ומפורט על דיור ציבורי ודיור לאנשים שאין ביכולתם להשיג דיור במסגרת השוק הפרטי".

יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון מתכנן לכנס בשבוע הבא כנס חירום במחאה על כוונת משרד האוצר לבטל את "חוק הדיור הציבורי". לכנס, שבו ישתתף הח"כ לשעבר רן כהן (מרצ) שחוקק את "חוק הדיור הציבורי", יוזמנו נציגי כל המפלגות ופעילים למען הדיור הציבורי.

גילאון אמר כי "במקום להכריז מלחמה בעוני, פתח לפיד במלחמה במוחלשים ביותר בחברה. לא ברור איזה תואר הצליח לפיד לאסוף בימים שחלפו מאז הקמת הממשלה, אבל הוא כבר מזכה את עצמו בתואר 'הקברן'. נחצה כאן הקו האדום האחרון: כנראה שלפיד ייזכר כאיש שבא לסתום את הגולל על בדל האחריות של מדינת ישראל כלפי אזרחיה, שקובע חוק הדיור הציבורי".

ח"כ סתיו שפיר (עבודה) הגיבה גם כן לסוגיה והאשימה את האוצר בהעלמת כספים שנועדו לבניית יחידות דיור ציבוריות נוספות. "בתקופה מאז שנחקק חוק הדיור הציבורי נכנסו קרוב ל-3 מיליארד שקלים לקופת המדינה ממכירת דירות ציבוריות לדייריהן, כסף שלפי החוק היה אמור להיות מופנה לבניית יחידות דיור ציבורי חדשות, אבל במקום זאת נעלם במסדרונות האוצר. לא מספיק שהאוצר העלים שלושה מיליארד שקלים ולא מצליח אפילו להסביר היכן הם נמצאים, עכשיו פקידי האוצר החמדנים החליטו לבטל את החוק כולו. לפיד, במקום להורות על כיוון חדש ולהפגין מנהיגות - מתקפל שוב, הפעם בפני פקידי האוצר".

יחימוביץ'

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן