שאמה, וילף ואורון: הדנימיקה בדיוני ועדת הכספים מטרידה

חברי הכנסת לשעבר: עינת וילף, כרמל שאמה וחיים אורון מותחים ביקורת על ההתנהלות סביב חוק הריכוזיות ■ וילף: "הניסיון להכניס קומה נוספת לפירמידות באמצעות המצאה של 'שכבת אג"ח' הוא ניסיון נואל לרוקן מתוכן את הצעת חוק הריכוזיות"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

שלושת חברי הכנסת שעמדו בקדנציה הקודמת בראש המאבק הפרלמנטרי לחקיקת "חוק הריכוזיות" ופרשו מבית המחוקקים, מותחים ביקורת על התנהלות החקיקה ב"חוק הריכוזיות".

הח"כ לשעבר ד"ר עינת וילף שהגישה בקדנציה הקודמת הצעת חוק פרטית מקיפה למלחמה בריכוזיות אמרה, כי "הניסיון להכניס קומה נוספת לפירמידות בדלת האחורית באמצעות המצאה של 'שכבת אג"ח' הוא ניסיון נואל לרוקן מתוכן את הצעת 'חוק הריכוזיות'.

וילף ציינה כי "מטרת ההצעה החדשה (להנהגת שכבת אג"ח מעל ל-2 שכבות בפירמידה כפי שהחליטה ועדת השרים לענייני ריכוזיות) היא למנוע את פירוק הפירמידות המשמעותיות במשק, כשאלו הן הפירמידות המזיקות ביותר האחראיות להיעדר התחרות, ליוקר המחייה, והפגיעה בחסכונות ובפנסיות הציבוריות".

כרמל שאמה הכהן

וילף מציעה לחברי ועדת הכספים לעמוד איתן מול הלחצים הגלויים והסמויים המופעלים עליהם ולא לתת להזדמנות חשובה זו לחמוק מבין ידיהם.

"נציגי הציבור מתקפלים"

היו"ר לשעבר של ועדת הכלכלה, כרמל שאמה הכהן, שהיה חתום על הצעת החוק של וילף וניהל את דיוני ועדת הכלכלה ב"חוק ששינסקי", אמר כי הדינמיקה בדיונים בועדת הכספים בחוק הריכוזיות "מטרידה".

לדבריו, "במקום לקפל את פירמידות הטייקונים כנדרש, נדמה שנציגי הציבור מתקפלים בפני הטייקונים. חברי כנסת יקרים אפשר לעמוד מול הטייקונים ולהישאר בחיים. 'מס' הריכוזיות, שכולנו משלמים דרך יוקר המחיה, הוא מהיקרים והבלתי מוצדקים שאנחנו משלמים".

יו"ר ועדת האתיקה לשעבר ח"כ חיים אורון (מרצ) שנלחם בועדת הכספים בקדנציה הקודמת להקמתה של "ועדת הריכוזיות", אמר כי המבחן של הממשלה הוא לבדוק האם הצורך למנוע ריכוזיות במשק ולהגביר את התחרות אכן יביא לחקיקת חוק ריכוזיות אפקטיבי, שימנע את התופעות הללו - או שמדובר במלל בלתי פוסק בלבד. המבחן של הממשלה ושל הח"כים הוא בחקיקת החוק. אני מצפה מהכנסת שלא תפעל לקולא אלא תחוקק חוק ריכוזיות שאכן יגרום לצמצום הריכוזיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"