לפיד מסכם את התקציב בפייסבוק: "אחרי המהומה - הנה העובדות"

שר האוצר כתב בדף הפייסבוק שלו כי "אחרי שכולם געשו וכעסו, בואו נדבר על העובדות האמיתיות", פירט את הצעדים שהוביל בתקציב המדינה וסיכם: "לקחנו משק שנקלע לצרות, ובזמן קצר להפליא שמנו אותו על המסלול"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

שר האוצר, יאיר לפיד, פרסם הערב (ב') פוסט בפייסבוק וכתב כי "אחרי שכולם געשו וכעסו, בואו נדבר על העובדות האמיתיות:

"מה קרה בחינוך? תקציב החינוך לא ירד - הוא עלה ב-6.5 מיליארד. לא נגענו בחינוך המיוחד. לא בוטל פרוייקט השאלת ספרים. לא הועלו תשלומי ההורים. הוספנו 100 מיליון שקל מלגות לילדים מוחלשים. הוספנו 35 מיליון שקל למנהל הסטודנטים כתמיכה לסטודנטים אתיופים.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

יאיר לפיד

רשימת הגזירות המלאה: מס הכנסה יועלה ב-1.5%, ההורים לתלמידים ישלמו יותר וכולם ישלמו עוד על בריאות

ההשתתפות העצמית בבריאות תעלה: הקופות יגבו תשלום על רופאי ילדים, נשים ומשפחה

"האם פגענו בחלשים? הוספנו 1.2 מיליארד שקל לתקציב הבריאות. 0.5 מיליארד לתקציב הרווחה. מתוכם 200 מיליון שקל קרן לילדים. הוספנו 500 מיליון שקל לניצולי השואה. הוספנו 300 מיליון שקל לשנה לסל התרופות. 75 מיליון שקל למחלקות פסיכיאטריות. לא נגענו בקצבאות הזיקנה. לא נגענו בקצבאות הנכות. העברנו כסף לפרוייקט הנגישות לנכים בכל רחבי הארץ. לא נגענו במענקי האיזון לרשויות החלשות. 2.8 מיליארד שקל יועברו להם.

"האם זה נכון שלא נגענו בחזקים? להיפך. הקמנו את ועדת אנדורן כדי להלחם בתספורות של הטייקונים. הקמנו את ועדת ששינסקי 2 לבחון מחדש את התגמולים על משאבי הטבע. העלינו את מס החברות ל-26.5%. העלינו את המס במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. העלינו את המס על מוצרי היוקרה - ממכוניות ועד לסיגרים. קיצצנו 10% מהשכר של עצמנו - השרים והח"כים.

"מה עם הוועדים הגדולים? ההסתדרות נתנה לנו 1.5 מיליארד שקל, אבל שום דבר לא ירד מהשולחן: לא נמלי הים, לא הרפורמה בחברת החשמל.

"והחרדים? לא ויתרתם להם בסוף? בתי ספר שלא ילמדו לימודי ליב"ה יתוקצבו ב-35% בלבד. חוק נהרי בוטל. חסכון של 400 מיליון שקל לרשויות המקומיות. תקציב הישיבות קוצץ ב-450 מיליון שקל. 200 מיליון שקל יופנו להשמה לתעסוקה של חרדים שייצאו לעבודה.

"ומה עם מעמד הביניים? לא הבטחתם לשמור על מעמד הביניים? אני לא כופר בזה שגם מעמד הביניים נפגע. הגזירות יעלו לריקי כהן 385 שקל לחודש, זה הרבה כסף, אבלו זו גם תעודת ביטוח מפני התרסקות. בתמורה לכסף הזה ריקי כהן יודעת שגם היא וגם בעלה לא יאבדו את מקום העבודה שלהם, שלא נקלע למצב של ספרד עם 32% אבטלה, שבמקום זה היא חלק מכלכלה חזקה עם חזון ברור שאומר: האדם העובד במרכז.

"מה זה אומר חוץ ממילים גדולות? שלא נגענו בקרנות ההשתלמות, כי זו הקופה הקטנה של מעמד הביניים. תוספת של סייעות לגיל הרך- כי זה מעמד הביניים. העברנו את רפורמת שמים פתוחים- כי זה מעמד הביניים. נאחד את תאגידי המים ונוריד ב-5% את המחירים – כי זה מעמד הביניים. אנחנו מיישמים את המלצות ועדת המזון - גבינה צהובה תעלה פחות ונקניק יעלה פחות. הרכבת לכרמיאל וגם לבית שאן יגיעו - כי מעמד הביניים גר גם בפריפריה.

"ומה עוד? ועדת השוויון בנטל - ישורת אחרונה. אנחנו מביאים מהפכה שממשלות נפלו בגללה ומרפאים פצע שדימם במרכז החברה הישראלית. ועוד המלצה: לכו תקראו את הפרק על המלחמה בהון השחור. שנה מעכשיו אנשים ירעדו לפני שהם יעלימו מס.

"מה עולה מכל מה שאמרתי עכשיו? שלקחנו משק שנקלע לצרות, ובזמן קצר להפליא שמנו אותו על המסלול. זה שיש טענות זה בסדר, אבל האנשים שמוחים נגדנו בחרו לעמוד ולצעוק. אנחנו בחרנו להיות בפנים ולעשות את העבודה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"