בצל הביקורת: משרד רה"מ והאוצר בוחנים רכישת מטוס נוסעים מיוחד לשימוש רה"מ

מטיוטת חוק ההסדרים החדש שמתייחסת להפחתה בתקציב הנסיעות לחו"ל של הממשלה עולה כי משרדי הממשלה ייאלצו לקצץ בהוצאות טיסותיהם של השרים ובעלי התפקידים לחו"ל, בהיקף של 25 מיליון שקל לשנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בצל הביקורת על "המיטה המעופפת" של הזוג נתניהו: משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר, ממשיכים לבחון רכישה של מטוס נוסעים מיוחד לשימוש ראש הממשלה, נשיא המדינה והשרים לצורך נסיעותיהם בתפקיד לחו"ל, למרות תוכנית הקיצוצים בתקציב הממשלה החדש, כך עולה מבדיקת TheMarker.

התוכנית עלתה כבר בסוף 2009 בעקבות הביקורת הציבורית החריפה על עלויות מימון נסיעותיו של ראש הממשלה ורעייתו בתפקיד לחו"ל, שכן, לטענת משרד ראש הממשלה, על פי הנחיות שירות הביטחון הכללי (השב"כ) מחויב ררש הממשלה לטוס בחברות תעופה ישראליות בלבד בתפקיד לחו"ל - הגבלה שמייקרת את הוצאות החכרת המטוס המיוחד. זאת, בפרט שחברת אל על היא חברת התעופה הישראלית היחידה בעלת מטוסים רחבי גוף שיכולים לטוס ליעדים ארוכי טווח כמו ארה"ב וסין ולהתקין בהם תא מנוחה נפרד שכולל מיטה זוגית המייקרת את עלות הטיסה.

פרוייקט רכישת המטוס הממלכתי צבר תאוצה, לאחר דיון בוועדת הכספים של הכנסת (בנובמבר 2009) בהצעתו של השר לביטחון פנים לשעבר, ח"כ אבי דיכטר, אז חבר במפלגת קדימה, לרכוש מטוס ממלכתי להטסת נשיא המדינה וראש הממשלה.

"אין ייתכן שלמדינת ישראל אין מטוס ממלכתי המשמש להטסת נשיא המדינה וראש הממשלה בטיסותיהם לחו"ל לביקורים רשמיים? איך ייתכן שנשיא המדינה טס לברזיל ולארגנטינה בטיסה מסחרית?", כתב אז דיכטר ליו"ר הכנסת לשעבר, ראובן ריבלין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה במטוס לוושינגטון. ארכיוןצילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

לפי נתונים שהציג אז דיכטר, עלות הטיסות של ראש הממשלה לחו"ל (טיסות בלבד) היא 17 מיליון שקל בשנה; עלות המטוס שיירכש (משומש) 70-100 מיליון שקל; הפעלה ותחזוקת מטוס לשנה - 5 מיליון שקל; החיסכון הצפוי בשנה - 12 מיליון שקל.

בהתאם לחישוב זה, בתוך כשבע שנים תוחזר ההשקעה, אבל אם המטוס ישמש גם את נשיא המדינה, ההשקעה תוחזר תוך כחמש שנים. בזמן שנשיא המדינה וראש הממשלה שוהים בישראל, אפשר לעשות במטוס שימוש לצרכים נוספים - דבר שיביא לשיפור נוסף ביכולת ההחזר של ההשקעה.

ואכן, המדינה פירסמה מכרז עם מאפייניו של המטוס הנדרש, אבל עד כה לא הסתיים התהליך והוא נמשך, למרות הקיצוצים בהוצאות עליהם החליטה הממשלה בתקציב החדש. במקביל, ממשיך רוה"מ לבצע את טיסותיו בתפקיד לחו"ל בטיסות מיוחדות, רובן ככולן של חברת אל על שגובה מחיר גבוהה יחסית, מפני שאין לה תחרות של ממש מול חברות ארקיע וישראייר.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה, כי "הנושא נמצא בבחינה משותפת של משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה. בשלב זה אין מסקנות סופיות".

בתוך כך, משרדי הממשלה ייאלצו לקצץ בהוצאות טיסותיהם של השרים ובעלי התפקידים לחו"ל, בהיקף של 25 מיליון שקל לשנה, כך עולה מטיוטת חוק ההסדרים החדש שמתייחסת להפחתה בתקציב הנסיעות לחו"ל של הממשלה.

בהתאם לנוסח, הוטל על החשבות הכללית במשרד האוצר, להנחות את חשבי משרדי הממשלה, "לא לאשר טיסות בהיקף שגבוה ב-50% מעלות הטיסות שאושרו ב-2011-2012 בכל משרד. זאת להוציא טיסות לצורך פעילות ביטחונית מבצעית".

בהתאם לכך, "להפחית ב-25 מיליון שקל את הסכום שמוציאה הממשלה החל ב-2013 על הוצאות טיסה ושהות בחו"ל של עובדיה".

מנתוני משרד האוצר שפורסמו בסוף השבוע שעבר, סעיף הטיסות לחו"ל לדוגמה של נשיא המדינה, שמעון פרס, עמד על כ-4.65 מיליון שקל ובסך הכל הוציא בית הנשיא על טיסות לחו"ל ב-2009-2012 סכום של כ-21.6 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"